Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:06 13.06.24 
Религия и мистика
   >> Християнство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема цитатнови  
Автор ПЪTниk (автопилотен)
Публикувано01.10.06 10:30



" И тъй, унищожаваме ли закона чрез вярата? Съвсем не, а утвърждаваме закона" Римляни 3 - 31.
" Какво прочие ще кажем? Нима законът е грях? Съвсем не. Ала аз узнах греха не инак, освен чрез закона, защото и похотта не бих познал, ако законът не казваше: " не походствувай". Но грехът като взе повод от заповедта, произведе в мене всякаква похот; защото грехът без закона е мъртъв. Аз живеех някога си без закон, но когато дойде заповедта грехът оживя, а пък аз умрях; и оказа се, че заповедта дадена ни за живот, ми послужи за смърт. Защото грехът, като взе повод от заповедта, ме прелъсти и чрез нея ме умъртви. Тъй, че законът е свят и заповедта е свята, справедлива и добра. И тъй добро ли стана за мене смърт? Съвсем не, но грехът за да се яви той, че е грях, като ми причинява чрез доброто смърт, та чрез заповедта грехът да стане извънредно греховен. Защото знаем, че закона е духовен, пък аз съм от плът, продаден на греха. А какво правя не зная? Защото не това що желая върша, а онова що мразя него правя. Ако пък върша това що не желая, съгласявам се със закона, че е добър; а в такъв случай не аз вече върша това, а грехът, който живее в мене. Аз зная, че в мене сиреч в плътта ми не живее доброто, защото желание за добро има в мене, но да го върша не намирам сили. Защото не доброто, което искам правя, а злото, което не искам него върша. А щом върша това що не искам, не аз го върша вече, а грехът който живее в мене. И тъй намирам у себе си такъв закон, че кога искам да върша доброто, злото стои до мене. Защото с вътрешния си човек намирам услада в закона Божии, но в членовете си виждам друг закон, който воюва против закона на моя ум и ме прави пленник на греховния закон, що е в членовете ми. Нещастен аз човек! Кой ще ме избави от тялото на тая смърт? Благодаря на моя Бог чрез Иисуса Христа, нашия Господ. И тъй, сам аз с ума си служа на Божия закон, а с плътта - на греховния закон.
Римляни: 7 - 7…25

Пътят не води никъде. Главното е да не се отклоните.



Тема Re: цитат [re: ПЪTниk]  
Автор ПЪTниk (автопилотен)
Публикувано04.10.06 18:56



“По благодат сте спасени чрез вярата и това не е от вас - Божи дар е. Не е от дела, за да не би някой да се похвали” /Ефес. 2:8, 9/

Пътят не води никъде. Главното е да не се отклоните.



Тема Re: цитатнови [re: ПЪTниk]  
Автор Last_Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано04.10.06 19:01



забраненият плод е най-сладък.
Но и анархията не е за предпочитане. То заради тея речи, предизвикващи реда и законността на християните се гледало с лошо око. Римляните не си падали по софизма...



Vae victis


Тема Re: цитатнови [re: Last_Roman]  
Автор ПЪTниk (автопилотен)
Публикувано04.10.06 22:37



Може и заради туй сега да ги няма римляните, че не си си падали ...чел съм че Духът безмилостно унищожавал всичко що е против замисъла Му!
Че Неговите мисли не били като нашите с теб!

Пътят не води никъде. Главното е да не се отклоните.



Тема Re: цитатнови [re: ПЪTниk]  
Автор Last_Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано04.10.06 23:03



Хората стареят, империите също. Римляните ги няма, но наследството им е тук.
А къде са готите, вандалите, хуните, алеманите? Оставили ли са някаква културна следа в историята? Народите също имат срок на годност. Panta ray...



Vae victis


Тема Re: цитатнови [re: Last_Roman]  
Автор ПЪTниk (автопилотен)
Публикувано04.10.06 23:20



Духът не е наследство.

Пътят не води никъде. Главното е да не се отклоните.



Тема Re: цитатнови [re: ПЪTниk]  
Автор maycal (член)
Публикувано05.10.06 10:31



Има се предвид изкупление на първородния грях(от Христос), иначе дела трябват за победа над личната, индивидуална греховност,мисля.Иначе "вечните протестански истории "по този въпрос са ограничени, непълноценни като концепция...,умозрителни, утопични....,несъстоятелни...



Тема Re: цитатнови [re: Last_Roman]  
Автор xenox (елфът савин)
Публикувано05.10.06 13:40



само евреите са вечни

тях не само наследството им, ами и те самите са си тука.



Тема Re: цитатнови [re: xenox]  
Автор maycal (член)
Публикувано05.10.06 16:08



Знаеш ли на кой казват "Вечния евреин"-май на Ахасфер,който бил осъден!? да се скита вечно?, защото взел дрехи на Христос ли..?Ако някой знае точната история, да я каже!





Тема Re: цитатнови [re: maycal]  
Автор ПЪTниk (автопилотен)
Публикувано05.10.06 18:36



Казано е ясно "чрез вярата", не е нужно да се тълкува какво се има предвид, според мен.
Чрез вярата която не е от нас, така е казано.

А ти ако наистина си мислиш, че:" иначе дела трябват за победа над личната, индивидуална греховност,мисля.Иначе "вечните протестански истории "по този въпрос са ограничени, непълноценни като концепция...,умозрителни, утопични....,несъстоятелни..." бих предпочел да ми го покажеш в библията.
А иначе ние с теб можем да си казваме всичко каквото си мислим, то не ми пречи, но е друго

Пътят не води никъде. Главното е да не се отклоните.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.