Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:45 29.05.24 
Религия и мистика
   >> Християнство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема !!!!нови  
Автор фaмyлyc (щастливец)
Публикувано02.10.06 20:13



Австралийският министър на просветата Брендън Нелсън заяви на журналситите, че мюсюлманите, които не желаят да приемат местноите ценности, трябва да си ходят. "Всъщност, хората, които не искат да бъдат австралийци и не искат да живеят според австралийските ценности и да ги разберат, какво... те мгат да си ходят" - заяви той. "Имигрантите, а не австралийците, трябва да се приспособят. Приемете това или си вървете. Омръзна ми нашата страна постоянно да се вълнува дали не обиждала някакви хора и културата им.... Ние говорим най-вече на английски, не на испански, ливански, арабски, китайски, японски, руски или няПовечето австралийци вярват в Бога. Това не е някаква християнска, дясна, политическа доктрина, а факт, понеже християни - мъже и жени създадоха тази държава на хрисиянски принципи и това ясно е записано в документите й. Разбира се, уместно е това да се излага и по стенитв в училищата ни.Ако Бог Ви оскърбява, предлагам Ви да разгледате възможността да се преместите да живеете в друга част на света, защото Бог е част от НАШАТА КУЛТУРА!"



Тема Re: !!!!нови [re: фaмyлyc]  
Автор Last_Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано02.10.06 20:17



австралийците са си били расисти от край време. Интересно е, че след Втората Световна война до 70-те години въобще не давали на евреи и разни мургави средиземноморски субекти да припарят до континента им...


Но да не забравяме, че първите колонисти там са престъпници, осъдени да живеят в това диво кътче на земата...
Vae victis

Редактирано от Last_Roman на 02.10.06 20:18.



Тема Re: !!!!нови [re: фaмyлyc]  
Автор Last_Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано02.10.06 20:29



и понеже днес съм миролюбиво настроен след кьотека, който падна в Шумен този уикенд - пращам ти малко материали, за да оплакнеш очите си, как кръстоносците на Владислав Варненчик мачкат турския гарнизон на Шуменската крепост...


Утре или вдругиден ще има и още снимков материал...


Vae victis


Тема Re: !!!!нови [re: Last_Roman]  
Автор фaмyлyc (щастливец)
Публикувано02.10.06 20:38



Хе, Романе, ще ме убиеш. Сякаш тия колонисти са хвръкнали по небето до Австралия и са ги пускали там между аборигените с пристигането. Преди да отидат тия хора, да си изкарат каторгата и да ги пуснат, вече е имало администрация, имало е ред, който и досега в Ориента го няма. Каторжници или не, днес 20 милиона австралийци произвеждат БНП 600 милиарда долара, колкото 300 милиона Пакистан и Бангладеш взети заедно.



Тема Re: !!!!нови [re: Last_Roman]  
Автор мaлkaтa (новаче)
Публикувано02.10.06 20:40



Простете невежеството ми, но защо тези османлии носят конската опашка?



вяра~надежда~любов

Тема Re: !!!!нови [re: Last_Roman]  
Автор фaмyлyc (щастливец)
Публикувано02.10.06 20:40



Ох леле, трябвало да натъркалят зелките





Тема Re: !!!!нови [re: фaмyлyc]  
Автор мaлkaтa (новаче)
Публикувано02.10.06 20:44



Ами много хубаво им го е казал!
'Щото ако отиде един австралиец в Иран и почне да тръби и изисква да има християнски религиозни права и свободи и да се съобразяват те с него, а не той с тях .... знаш ли какво ще му се случи..

Естествено, че който е отишъл в една християнска държава, не може да претендира, че християнските и аспекти и символи го обиждат.
Нито пък ако ти отидеш в една будистка държава.. ще имаш право да се оплакваш, че статуята на буда на всяка крачка те убижда религиозно ;)))))

вяра~надежда~любов


Тема Re: !!!!нови [re: мaлkaтa]  
Автор Last_Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано02.10.06 20:55



Това е реплика автентично знаме /всъщност цялата възстановка беше доста изпипана/. Но аз не съм експерт по средновековна история.
Не знам какво те притеснява в опашката - тя е символ на доста народи, нямащи родство помежду си. Нещо като орелът, символ на Вечния Град, на Наполеонова Франция и на Третия райх...

Vae victis



Тема Re: !!!!нови [re: фaмyлyc]  
Автор Last_Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано02.10.06 20:58



Абе не е било сладко да се озовеш в пустошта, заобиколен от аборигени. А британците хич не са се церемоняли с престъпниците.
Не е въпросът кой колко ще произведе, важно е отношението към себеподобните...



Vae victis


Тема Re: !!!!нови [re: Last_Roman]  
Автор мaлkaтa (новаче)
Публикувано02.10.06 20:59



Тоест някой от народите съставляващи османската войска е имал за символ конската опашка? (също като пра-българите, уж)

Но защо ще си носи символа на неговия народ, а не символа на империята?
А до колкото ми е известно конската опашка определено не е символ на османската империя (?).

вяра~надежда~любов



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.