Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:37 12.05.24 
Религия и мистика
   >> Християнство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Re: Единственото позволено осъжданенови [re: rocт]  
Автор ask2OO4 (питанка)
Публикувано26.09.06 15:28



Аз като православен ще попитам - къде Бог е казал, че САМО с Библията трябва да сравняваме всичко и САМО чрез Библията трябва да изпитваме всичко и САМО от Библията трябва да се учим на духовен живот в Бога? Къде пише такова нещо?



Тема Re: Единственото позволено осъждане [re: rocт]  
Автор ogrizko (маскиран)
Публикувано26.09.06 15:35



С една дума - да. За да разбереш защо го правя - ще трябва да прочетеш повече от една дума. Трябваше първо да прочетеш целия текст и после да коментираш. Ако все така отгоре отгоре търсиш истината.. не знам как ще я намериш. ;)

Иначе на Църквата верно, че май само Главата (Христос) си е на мястото. А пък членовете (ние, Христовите последователи) нещо сме се разпилели. Но то това зависи вече от нас сякаш. Зависи от мен и теб и останалите вярващи каква ще е Църквата ни. Не трябва да гледаме другите членове на Църквата и техните слабости и да ги осъждаме, но преди всичко себе си и да се стремим да се поправяме. Еретиците трябва да ги осъждаме, защото изопачават истината и заблуждават хората. Абе, както и да е... няма да обяснявам, да си прочел. И без друго не мога да го обясня по-добре от това дето е написал арх. Серафим Алексиев :)

Това съм аз.. огризко!



Тема Re: Единственото позволено осъждане [re: maycal]  
Автор ogrizko (маскиран)
Публикувано26.09.06 15:47



Хехе, нямам толкова много гънки, че написаното да е мое дело. Арх. Серафим Алексиев е написал тези текстове и мисля, че го е направил доста добре. Както и останалите негови книги. :) Пък и забележи, че в първата част съм сложил линк ... просто копирах текстовете от този линк и в това се състои моята "огромна" заслуга, за която ме поздравяваш. :Р не знам дали заслужавам, но благодаря все пак :))
То, верно е предвидимо това дето казваш, че вероятно ще ме осъждат заради това, че се опитвам да им покажа истината. Но те си мислят, че им пробутвам моята си истина. Не е така. Вярвам в това, на което ни учи Православната Църква и се опитвам да открия православната истина. А дали някой ще я приеме, или не - негова воля. Само дето ме притеснява това, че заради тях и аз ще си изпатя.. в опитите си да съм им полезен, ги съблазнявам да грешат като ме осъждат, като ги провокирам да богохулстват (макар да не го осъзнават), да се гневят, да обиждат... сега като се замислих и тръпки взеха да ме побиват. Щото нали се сещаш, че който съблазнява едного.. по-добре да му окачат един камък и да го пуснат в морето. Така че, ако продължавам в същия дух, ще съм ти благодарен да ми направиш една услуга - да ми окачиш камъка и да ме пуснеш в морето. ;) Не, шегувам се за това последното, ама си е така... наистина не съм уверен в това дали е полезно да споря по такъв начин във форума. Само провокираме другите да грешат, а пък досега не знам дали някой се е обърнал към православието.... :/

Това съм аз.. огризко!



Тема Re: Единственото позволено осъждане [re: ask2OO4]  
Автор rocт (новак)
Публикувано26.09.06 18:01



Пише, че Божието Слово е истината. Бог не говори лъжи.
Всичко което не е според Божието Слово е лъжа.
Казва се, че каквото посее човек, това и ще пожъне.
И да го вярваш, и да не го вярваш, този закон си действа, както и всички останали, както и закона за гравитацията.
Библията е Божието Слово, Истината. Бог стои зад Словото Си.
Има ли изговорено Божие Слово, което да не се сбъднало?
Няма!

Прочети си в Еремия за хора, които говорят против Божиите думи. Какво казва Бог
Еремия 44:28
... ще познаят, чие слово ще се сбъдне, Моето ли или тяхното.


Виж и
Йоан 1
1 В началото бе Словото; и Словото беше у Бога; и Словото бе Бог.
2 То в начало беше у Бога.
3 Всичко това чрез Него стана; и без Него не е ставало нищо от това, което е станало.
4 В Него бе животът и животът бе светлина на човеците.
5 И светлината свети в тъмнината; а тъмнината я не схвана.

Исус е пътя, истината и живота и Божието Слово в плът, Живото Слово, Слово с Дух и живот.
Това Слово - Исус /истината/ трябва да оживее и в нас.
Как оживява?
Като говорим Словото, мислим Словото, живеем Словото и Словото/Исус / се изобразява в нас самите.



Тема Re: Осъждение и спасение. [re: пчeлa]  
Автор Godslsrael (търсещ истината)
Публикувано26.09.06 18:43



Право каза сетро-всеки си мисли, че е най-правият... Проблема е само в това, че вие всички защищавате своите си неща-учения на други хора в най-широкият смисъл! И малцина от вас търсят Божието! Когато се научите да говорите и пишете Божието, тогава никой няма да може да ви обвини. Ще го правят, но напусто!!!

Що се касае до обвинения-законът обвинява-думите на Моисей, а те са от Бога! Ако пазя закона-кой може да ме обвини, че не го пазя?

С уважение
Георги



Тема Re: Единственото позволено осъждане [re: maycal]  
Автор rocт (новак)
Публикувано26.09.06 19:12



Относно "сватбената премяна" пасажа е ясен, но ти как разбираш пасажа?
Знаеш ли колко ясни пасажи от различните хора и църкви се разбират различно.
Наистина искам да разбера какво разбираш.
Като казах че не се защитавам, не казах, че нямам нужна от защита, а че Бог е защита ми.



Тема Re: Единственото позволено осъждане [re: rocт]  
Автор Tимoтeй (монах в света)
Публикувано26.09.06 19:29



Ако беше така, ако беше САМО Словото, защо трябваше да се събират всички Апостоли и да решават спорни въпроси с помощта на Дух Свети? Защо Апостолът трябваше да казва "Дръжте здраво преданията"?! Преданията са нещо различно от Словото.

Защо пренебрегваш Светия Дух и така обиждаш Бога? Нали Светия Дух и Бог са Едно?!



Тема Re: Единственото позволено осъждане [re: Tимoтeй]  
Автор JohnKnox (член)
Публикувано26.09.06 20:57



Преданията са нещо различно от Словото.- еееее това е просто поредния бисер. Станахме тук ловци на бисери от простотия и ереси!



Тема Re: Единственото позволено осъжданенови [re: Tимoтeй]  
Автор rocт (новак)
Публикувано26.09.06 20:58



Кой ти каза, че преданията са нещо различно от Словото?
Виж какво казва апостол Павел за преданията/можеш да си видиш Библията/
1 Коринтяни 11:2
А похвалявам ви, че ме помните за всичко, като държите преданията тъй, както ви ги предадох.
2 Солунци 2:15
И тъй, братя, стойте твърдо и дръжте преданията, които сте научили било чрез наше слово или чрез наше послание.
И в двата случая говори за преданията, като за Библията.
А за другия вид предания/човешки басни/, също можеш да видиш какво съветва Словото
1 Тимотей 4:7
А отхвърляй скверните и бабешките басни и обучавай себе си в благочестие.
2 Тимотей 4:4
и, като отвърнат ушите си от истината, ще се обърнат към басните.
Тит 1:14
и да не дадат внимание на юдейски басни и на заповеди от човеци, които се отвръщат от истината.

Сега за Светия Дух.
Да Бог и Светия Дух са Едно - спор няма. Две Личности и Един Бог.
Сега кажи ми, след като Отец и Исус и Светия Дух са Едно - те могат ли да говорят различно и да действат различно от Едното/Цялото/.
Би ли могъл Светия Дух да каже нещо различно от Божието Слово /Истината/.
Исус също говори Божиите думи, ако си обърнал внимание.
Йоан 7:16
Исус, прочее, в отговор им каза: Моето учение не е Мое, а на Онзи, Който Ме е пратил.
Виж какво Исус казва за Светия Дух
Йоан 16
13 А когато дойде онзи, Духът на истината, ще ви упътва на всяка истина; защото няма да говори от себе си, но каквото чуе, това ще говори, и ще ви извести за идните неща.
14 Той Мене ще прослави, защото от Моето ще взема и ще ви известява.
15 Всичко, що има Отец, е Мое; затова казах, че от Моето като взема, ще ви известява

Духът на истината, не може да говори друго, освен истината и Божието Слово е истина.
Какво се казва после, че Той от Моето ще взема и ще ви известява и всичко що има Отец е Мое.

Разбираш ли - нито Исус, нито Светия Дух могат да говорят нещо противоречиво на Божието Слово.
Те са Едно и говорят Едно.



Тема Re: Осъждение и спасение.нови [re: rocт]  
Автор пчeлa (минаващ)
Публикувано27.09.06 02:06



Никой не може да ме грабне от ръцете на Бога!
Истината отдавна съм я намерила и не се притеснявам за себе си!
Все пак, благодаря за опита ти да ме защитиш.

Аз съм пътят и истината, и животът!

- Иисус казва, че който Го познава ще върши Неговите дела!
И понеже църквите, които познавам НЕ ги вършат, съм излезла извън тях!
Дали съм права или не - Бог ще отсъди, но имам достатъчно много чудеса и доказателства за Неговата любов в живота ми, поради което НИКОЙ не е в състояние да ме поклати от Истината!
А дали някой ме определя като сатанист, еретик, юдеопоклонник и пр.. няма НИКАКВО значение, защото Бог НЕ Е човек!
Нека кучетата да си лаят колкото искат, такава им е природата.
А Бог познава своите Си! И те не са самоопределящите се, защото не зависи от тези които тичат, въобразявайки си, че тичат в Неговите пътеки, а от Бог, Който показва милост към когото иска!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.