Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:35 22.05.24 
Религия и мистика
   >> Християнство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема "Евангелист направи любимата си на решето"  
Автор aтaнacшиниkoв (инцидентен)
Публикувано12.09.06 08:51




Браво на българската преса.



Тема Re: [re: aтaнacшиниkoв]  
Автор kakata (от Тобосо)
Публикувано12.09.06 11:17



"Православен, женен, очакващ дете обича да прави любов с по три 19 годишни едновременно." Източник - Стани богат, 11.09.2006, гост - Митьо Пищова.
"Православна пее облечена така:

"



"Православни се бият и стрелят пред дискотека".



Ето как следва да звучат заглавия на новини ако искаме да сме равнопоставени.



Тема Re: [re: kakata]  
Автор Любимeц 12+1 (90944)
Публикувано12.09.06 11:56



Истината обаче е друга.
Миналата седмица един пастир в Кения се удави след като привикал църквата си,фотографи и пр. да им покаже как ще ходи по водата.

Колкото до инфото което даваш дай да кажем и за църквите които официално признават педерастията да нормална.
А такива в развита Америка не са малко!
Как звучи : пастора и мъжа му изнесоха хубава проповед


Нормално за САЩ заглавие а!



Тема Re: "Евангелист направи любимата си на решето" [re: aтaнacшиниkoв]  
Автор muntzer2 (Георги Димитров)
Публикувано12.09.06 15:01



1. Разбирам че някои които е посещавал евангелски сбирки и се е асоциирал със това учение е изперкал и убил обекта на чуствата си. Не правя директно извода че в църквата са го научили как да ползва пистолет със заглушител, или че църквата привлича само перковци, единствено ме стряска че:
а. църквата не е довела до вътрешен мир при които чувствата на идивида да са били насочени към Бог а не към даден човек.
б. участието в това верозповедание не е гарантирало затраховане от такива глупусти...понеже едно време смятахме че сме подсигурени и защитени от всако зло срещу и от нас.

2. Разбирам че заглавието е или пропагандно, нищо ново под слънцето или просто хората разпознават че евангелистите живеят според по висок ценностен морал и имат завишени очаквания от нас. Тоест такава статия в национален контекст би имала само сила ако думата 'евангелист' се замени със 'поп' а не със православен/понеже медията няма определени очаквания от православните /.

3. Разбирам че живеем в едно смотано време дето матерялното и стремежа да притежаваш неща стига до подбни крайности, където се отнема живата на друг индивид само за да не се загуби някакво чуство за собственост над тях.

4. Разбирам че за България това да се абстрахираш зад някое клише е единствения начин да приемеш реланоста. Тоест да разделяш света на ние и вие. И понеже ние не сме още изкукали всичко е наред. Преобраз на това забелязвам на всякъде: идеята моя дом моя крепост. Хора с прекрасно наредени апартаменти си хвърлят буклука през прозореца и сутрин минават през него. Строежите на оргадени жилишни комплекси където физически с емаркират границите на нашата цивилност. Защото навън от оградата всеки може да прави каквото си поиска но във компаунда сме хора.

Чесно казано на мен като евнагелист ми е 100 пъти по болно като прочета тази статия за мен означава нещо съвсем различно но за вас православните е облекчение. Първо защото доказва че сме с плоски мозъци подвласни на животински страсти, и защото инцидента директно се прехвърля от другата страна на оградата и вие запазвате домашната цивилност.

Here’s my heart, O take and seal it,
Seal it for Thy courts above.


Тема Re: "Евангелист направи любимата си на решето" [re: muntzer2]  
Автор E_лия (от облаците)
Публикувано12.09.06 15:36



според мен проблемът изобщо не е толкова дълбок колкото се изкарва.
По скоро всичко опира до интелигентността и уменията на нашите журналисти.(които в повчето случаи липсват) дано не засегна някой но като чета вестници понякога се чудя тези хора учили ли са български език,и разбират ли за какво пишат?
Освен това в пресата винаги се търси нещо скандално,нещо което да привлеше вниманието...много ясно че можеше да се разкаже случая и накрая да се вметне съвсем необвързващо че убиецът е посещавал евангелистката църква..въобще един интелигентен журналист не би написал такава статия,ама пък има ли такива журналисти...



Тема Re: "Евангелист направи любимата си на решето" [re: muntzer2]  
Автор ask2OO4 (питанка)
Публикувано12.09.06 16:45



Тази статия просто означава, че някой иска да плюе и да се подиграва с вярата и косвено Христос. Повече от убеден съм, че този ”някой” изобщо не прави разлика между православен и евангелист.



Тема ......... [re: Любимeц 12+1]  
Автор мaлkaтa (новаче)
Публикувано12.09.06 17:53



Ти в САЩ ли живееш, че знаеш дали е нормално?

Стига с тези дребни заяждания.
Във всяка деноминация има всякакви хора! Гледайте голямата картина, не се хващайте за единични или отделни случаи, защото така споровете край няма да имат.

Това, че някой си се нарича "православен" или "евангелист" не гарантира неговия характер и същност, нито говори за религията чийто етикет си е лепнал.

Писна ми да чета плитки заяждания в този клуб. Нищо друго ли нямате за казване?

вяра~надежда~любов


Тема Re: "Евангелист направи любимата си на решето" [re: E_лия]  
Автор мaлkaтa (новаче)
Публикувано12.09.06 17:59



"въобще един интелигентен журналист не би написал такава статия,ама пък има ли такива журналисти..."

Недей така.. и журналистите имат деца, трябва да ги хранят

А пари се изкарват от журнализъм със скандали и "сензации" Какво да се прави търсенето определея предлагането.. народа иска "хляб и зрелища".

Мен не ме бърка какво са написали журналистите, но подмятанията на братята православни по темата ме изумяват просто! Показват колко лесно-манипулеруеми и предобедени са. Констатирам го за пореден път със съжаление.

вяра~надежда~любов

Тема Re: ......... [re: мaлkaтa]  
Автор Любимeц 12+1 (90944)
Публикувано12.09.06 18:11



Съгласен

съм с теб.
В бившата ми църква дойдоха на стаж едни много умни между другото психолози(психологията на тълпата е частен случай който също е предмет на изследване).
С тях ми бе приятно да си говоря за Морган Скот Пек например,а когато заговорихме за реалноста в която те са..станаха доста тъжни.
Защото темите за пастира шарлатанин,за пастира фокусник,за пастира и мъжа му
Много им пречат и на тях.

Дано повечето се променим,за да не бъде такава "реалноста" и тук.
Но по мои наблюдения в чуждестранни форуми нещата не са много по-различни(за съжаление).
Поздрави,и дано повече поводи за радост да имаш..



Тема Re: "Евангелист направи любимата си на решето" [re: aтaнacшиниkoв]  
Автор Mardohay (непознат)
Публикувано12.09.06 18:14



Този със сигурност не е евангелист. И нека някой напише, че в евангелска църква е добре дошъл всеки...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.