Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:44 26.06.24 
Религия и мистика
   >> Християнство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Re: "Евангелист направи любимата си на решето"нови [re: мaлkaтa]  
Автор 7.7.7 (Наблюдател)
Публикувано12.09.06 21:14



Няма никаква битка това за бойното поле го казах на Огризко на майтап понеже му бях давал вчера едни примери с бойно поле


Ако сме от един отбор защо едните упорито твърдят за другите, че са еретици.
Е не е най-приятно да четеш това всеки път не мислиш ли
Не може така едните винаги да се мислят за най-прави от всички и само те да са праведни а всички други еретици.
И аз имам особенно мнение за някои деноминации но не си позволявам да трубя че са еретици дори и според мен да са такива.
А докато не си дикажат думите въпросните хора това тяхното си остава чисто заяждане

П.С.
Извинявам се че не пиша по темата но реших, че съм длъжен да отговоря на постинга на Огризко, който се изживява, като онеправдан.



Тема За мюнцернови [re: muntzer2]  
Автор фaмyлyc (щастливец)
Публикувано12.09.06 21:16



Не си прави толкова генерални изводи, че това е насочено към нянкакъв "катарзис на православните", никой журалист в Бълария не се е загрижил за православните особено. Просто в България евангелистите са малко и естествено, престъпление извършено от член на тая група се обявява по тоя начин - особено ако извършителят е бил по-ревностен или известен с това, че е евангелист в малкия град, откъдето е. Когао има престъпления или скандал от свещеници и монаси православни никой не ги прикрива и си излизат заглавията - Поп крие марихуана и пр - както имаше наскоро.



Тема Re:нови [re: фaмyлyc]  
Автор aтaнacшиниkoв (инцидентен)
Публикувано12.09.06 22:14



А, сори, но не съм съгласен с много неща.
Статията е тенденциозно манипулирана по журналистически, което в "традиционно-православното" българско общество стереотипизира образа на евангелиста като кръвожаден, безсмислено жесток - вж. как само се казва, че "не взел нищо от вещите й", просто я убил ей тъй, както е обичаят на евангелистите, нали? После, "заслепен от ревност", "агресивният мъж" и пр. и пр. верни неща по принцип в случай на убиец, но винаги като че ли кънти онова "ЕВАНГЕЛИСТ", с което почва статията.

Това си е чисто художествено манипулиране на читателя.

Сложи в началото "евангелист", после натрупай квото искаш мерзко, низко, гадно и айде, вече имаме портрет на "лошите". В общество, където протестантите са малцинство, такива статии вършат изключително лоша услуга именно поради липсата на инфо за въпросните "евангелисти". В случая имаме не просто подхвърлено в разговор частно мнение, а преднамерено изграждане на фалшив образ чрез публичността на един масов вестник.

Да не говорим пък за гротескното "Според запознати убиецът купил оръжието още преди 3 години, за да я убие". Егати запознатите. Ми да бяха предупредили в полицията, като са толкова запознати..кво дремат. Сигурно "запознатите" са някви бабички от махалата самоковска, дето са подшушнали на журналистите това-онова.

А тва за "нямало случайни, "топлохладни" и пр. и пр., няма смисъл да го коментирам. Толкоз е на ан гро, че няма накъде...



Тема Re:нови [re: фaмyлyc]  
Автор kakata (от Тобосо)
Публикувано12.09.06 23:02



По тая логика, ако в отбора на Барса има поне един евангелист, ще бъде нормално вестниците утре да напишат с големи букви
" Евангелисти заклаха "Левски" на Ноу камп".



Тема Re: "Евангелист направи любимата си на решето"нови [re: aтaнacшиниkoв]  
Автор Vadislav (търсещ)
Публикувано13.09.06 01:25



Няма нужда да се карате и да стигате до междуконфесиални и т.н. спорове за това, че някакъв журналист(най-вероятно атеист) се опита да прави сензация на гърба на друг. Преди имаше и новина, че свещеник извършил убийство. Още по-страшно.
Ето ви новината, поднесена според мен доста по-реално:



Какво ще кажете за това? Разликата показва как масите могат да се манипулират и да се насажда омраза.



Тема Re: [re: aтaнacшиниkoв]  
Автор Enos (LDS)
Публикувано13.09.06 10:18



Изразявам своето съчуствие към вас и възмущение от манипулативната статия. Това се нарича журналистическа проституция - да измениш на моралните устои на журналистиката с цел да "гъделичкаш" низките страсти на хората и да направиш нещо "по-интересно" с цел да се продава за повече пари.

Поздрави,
Енос



Тема Re: [re: aтaнacшиниkoв]  
Автор ask2OO4 (питанка)
Публикувано13.09.06 10:57



Ама така си е бе, Насе, кой отрича?



Тема Re: "Евангелист направи любимата си на решето"нови [re: Vadislav]  
Автор cuddlyМодератор (любопитна)
Публикувано13.09.06 11:23



да, разликата е значителна.




Тема Re: "Евангелист направи любимата си на решето" [re: 7.7.7]  
Автор ask2OO4 (питанка)
Публикувано13.09.06 12:56



И фарисеите много ги дразнеше когато Христос им казваше истината в очите. И верно - не стояха с празни ръце, но направиха всичко възможно по въпроса за да поправят тази ”несправедливост”. Поне в бездействие никой не може да ги обвини както ти правиш към малката.



Тема Re: [re: ask2OO4]  
Автор aтaнacшиниkoв (инцидентен)
Публикувано13.09.06 14:58



Защото фамулус го изкара много логично и нормално това дето го пише във вестника.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.