Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:23 11.06.24 
Религия и мистика
   >> Християнство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | (покажи всички)
Тема Re: Праведното наказание над индианците [re: Heпoзнaт®]  
Автор JohnKnox (член)
Публикувано18.09.06 19:45



Ти никога няма да имаш интелектуален капацитет за да превеждаш смислени неща, за това праскаш пшодобни идиотщини по отношение на книгите на Калвин. За тези 500 избити Женевци от Стефан Цвайг безбожника ли научи или от некой подобен на него и на теб клеветник на братята дете на дявола?
Неграметен и нескопосан манипулаторе къде успя да видиш в текста точно , че авторът подкрепя ИЗБИВАНЕТО на милион туземци в америка? Той говори не за избиване , но твоята плиуткоумност не може да схване и направи разлика.
Всички клеветници на братята сте такива неграмотници.
Ето ти си съидейник и явно копнееш да имаш същата вечна участ с тези диваци, които са принасяли човешки жеетви и са участвали в най-различни гнусни езически обичаи. Ти копнееш за езическо общество, където да се ширят законите и нравите на тези диваци, на които неграмотно се пробваш да станеш адвокат.
Ти си един истински езичник- вълк в овча кожа.



Тема Re: Праведното наказание над индианците [re: Heпoзнaт®]  
Автор Mardohay (непознат)
Публикувано18.09.06 21:58



Виж бе пич, не знам какъв ти е проблема но лично се съмнявам, че си чел Калвин.
Аз съм чел Институтите (някои) и въобще не намирам нищо нередно, напротив. Единственото разсъдливо систематизирано излагане на Христовото учение е негово. Е да хареса ми и изповедта на Цвинглианските църкви.

Явно проблема с учението на Калвин си остава твой. Сигурно си запознат със труда на Макс Вебер - Протестансткия дух и духа на капитализма. Е със сигурност Вебер стои доста по- високо от теб, така че не се налага да приемаме мнението ти (което към момента си остава единствено твое, нямаш много привърженици) като достоверно.

За да си добър критик трябва първо да си читател..



Тема Re: Праведното наказание над индианците [re: Mardohay]  
Автор Heпoзнaт® (Ставри)
Публикувано18.09.06 22:48



"Виж бе пич", вероятно майка ти не ти е обяснявала през първите 7 години от съзнателния ти живот, че хората не се обръщат така към непознати нито на улицата, нито в християнски форум. "За да си добър критик трябва първо да си читател", което означава, че преди отговориш на някой постинг, трябва първо да го прочетеш. А ако беше прочел това, което критикуваш, щеше да се досетиш, че нямам забележки към писанията на Калвин, а към езика му, и поради тази причина нямам никакво намерение да проявявам лингвистичен мазохизъм, като го превеждам.

Ха, наздраве за Калвин и 500-те му жертви.

П.С. Ако приемаш безрезервно Калвин, ти си малко по-голям калвинист от въпросния калвинистки гуру, който нари писанията му "еретическа глупост".

И още един втори послепис: Освен Калвин и Вебер, няма да ти е излишно да прочетеш малко българска граматика. Ако бях твой учител по български, щях да се покая публично пред Министерството на образованието за греховете си.

Редактирано от Heпoзнaт® на 18.09.06 23:00.



Тема Re: Праведното наказание над индианците [re: Heпoзнaт®]  
Автор Mardohay (непознат)
Публикувано19.09.06 00:27



И какво точно съм изтървал което ти имаш?

Редактирано от Mardohay на 19.09.06 01:44.



Тема Re: Праведното наказание над индианците [re: Mardohay]  
Автор bwrtokvata (sancho)
Публикувано19.09.06 00:35



ми човека ти каза в прав текст.първите 7 годинки от възпитанието си - пич...



Тема Re: Праведното наказание над индианцитенови [re: Heпoзнaт®]  
Автор Mardohay (непознат)
Публикувано19.09.06 01:44



Ако не си против Калвин това е добре за теб.

Доколкото знам, форумите са създадени за да се обсъждат идеи а не да се пише правилно. Ако не съм внимавал в час по граматика това е мой проблем с който ще се оправям както намеря за добре. И след, като не си мой учител защо тръгваш да ме учиш какво да правя? Може само да се радваш, размина ти се едно покаяние



Както вече забелязваш съм прочел поста ти.



Тема Re: Праведното наказание над индианцитенови [re: Heпoзнaт®]  
Автор Mardohay (непознат)
Публикувано19.09.06 01:52



", че хората не се обръщат така към непознати нито на улицата, нито в християнски форум." - ти да не би да не живееш в България, че ги ръсиш такива.


Братоква,
що не си гледаш работата.



Тема Re: Праведното наказание над индианците [re: Mardohay]  
Автор Heпoзнaт® (Ставри)
Публикувано20.09.06 21:47



"Враждебността на Рим е очевидна, но папата вече не е в състояние да реагира като предшествениците си. Сега е ред на протестантите да се наложат със сила, както прави Цвингли в Цюрих. Ролите парадоксално се разменят и когато през 1541 година Жан Калвин успява окончателно да се установи в Женева, създава същинска инквизиция за борба със свободата на мисълта, заплашваща да разруши основите на вярата. Между 1541 и 1546 година са извършени петдесет и осем екзекуции, а през 1553 година испанецът Мигел Серве е изгорен в Женева, тъй като е отрекъл догмата на светата Троица.
L'Inquisition, Gui et Jean Testas, 57.



Тема Re: Праведното наказание над индианците [re: Heпoзнaт®]  
Автор JohnKnox (член)
Публикувано20.09.06 22:05



Нещастното непознато винаги намира безбожни източници да цитира. Какви 500 екзекуции бре шуте?Нещастно непознато не разбра ли че Калвин дори не е бил гражданин на Женева каква власт какви пет лева те гонят? Клеветниците никога няма да спрат да бъклват бълвочите си по адрес на божиите хора а и винаги ще се намират диаболос като Непознатото едногънково които да ламтят за клевети. Така е безбожник като непознатото винаги има за авторитети безбожници и клеветници като него.



Тема Джон КНокс ще трепе амаличанитенови [re: JohnKnox]  
Автор Heпoзнaт® (Ставри)
Публикувано25.09.06 21:35



Ето как реконструкционистите ще установят теокрация. Те ще трепят "амаличаните", докато ги изтребят до крак. Мерси, другарю КНокс, най-после разбрахме как да се справим с греха и злото в света.

Народът на завета трябва да води война срещу Божиите неприятели, тъй като тази война е на живот и смърт. Преднамереното, рафинирано и цинично нарушаване на закона от страна на антибожествените сили не оставя място за колебание... Тази война трябва да продължи, докато амаличаните по света бъдат изтребени, Божият закон победи и справедливостта Му възтържествува.

R.J. Rushdoony, The Institutes of Biblical Law (Nutley, NJ: Craig Press, 1973), p. 318.

Редактирано от Heпoзнaт® на 25.09.06 22:44.




Страници по тази тема: << 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.