Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:50 30.06.24 
Религия и мистика
   >> Християнство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Re: да видимнови [re: ogrizko]  
Автор JohnKnox (член)
Публикувано09.09.06 17:58



http://www.educ.msu.edu/homepages/laurence/reformation/Luther/Luther.htm
http://www.iclnet.org/pub/resources/text/wittenberg/wittenberg-luther.html#comment



Тема Re:нови [re: JohnKnox]  
Автор Topмyнд (Giantsbane)
Публикувано09.09.06 18:23



След като Библията сама тълкува себе си, когато я прочетеш в цялост, би ли ми казал как се тълкува този пасаж

"А Иисус им рече: истина, истина ви казвам: ако не ядете плътта на Сина Човечески и не пиете кръвта Му, не ще имате в себе си живот. Който яде Моята плът и пие Моята кръв, има живот вечен, и Аз ще го възкреся в последния ден. Защото плътта Ми е наистина храна, и кръвта Ми е наистина питие. Който яде Моята плът и пие Моята кръв, пребъдва в Мене, и Аз в него."(Иоан 6:51-56)

Как вие го спазвате, щом не отхвърляте писаното от отците?



Тема Re:нови [re: Topмyнд]  
Автор JohnKnox (член)
Публикувано09.09.06 18:38



Как го спазваме ли? Спазваме това което е Писано. Всяка седмица на службите ни в Господния Ден се отслужва Господна Трапеза, която е знака на Завета. Писанието дава яснота за смисъла на този заветен знак или Тейнство.
Ние не отхвърляме писаното от отците но го приемаме както те самите имат предвид а не като равно на Писанието. Кой от отците точно претендира че пише труд равен по боговдъхновеност и безпогрешност на Писанието?



Тема Re:нови [re: JohnKnox]  
Автор Topмyнд (Giantsbane)
Публикувано10.09.06 07:13



Никой.

Но въпросът ми беше - как спазвате казаното за Господнята трапеза?

Защото е Писано съвсем ясно, а повечето протестанти го изкривяват и прибавят свои тълкувания. Не знам Вие към кои се причислявате, затова Ви питам.



Тема Re:нови [re: Topмyнд]  
Автор bwrtokvata (sancho)
Публикувано10.09.06 12:00



Не знам Вие към кои се причислявате, затова Ви питам.

Topмyнд,ние не се "причисляваме",а сме привлечени,от Бога,чрез Исуса Христа и Светия Дух.всеки един от нас е "жив камък" за съграждането на Христовата Църква.
Исус от Назрет казва:Аз избрах вас ,а не вие мене...

така "събрани и слепени" в Тялото сме слепени,чрез любовта /лепилото/ на вечната Му любов.
за познаването на Бога е неговото Слово.
"който не люби брата си,когото вижда,не може да обича Бога,когото не вижда".обичай ближния си...
на трето място,но не и на последно е "Господната вечеря".причастието е причастяване.ние показваме как хляба плътта на Гoспода Исуса Христа е било рзчупено за нас и как ние свидетелствуваме,че се съдиняваме,като го ядеме.
после пием и от чашата,като символ на Христовата кръв пролята за нас на Голгота.
нарича се още и възпоменание.ние започваме да си спомняме какво е направено за нас от Бога.целта е да се напомня,зщото човека има склоността бързо да забравя.
да се подържа благодарната памет това е Духа на "Господната Вечеря".
забравянето носи във себе си гордостта и в крайна сметка започва да отрича онова в което вярва."изкупената" памет губи "себе си" в Тялото Христово.
/Кол. 3:1-5/



Тема Re: да видимнови [re: JohnKnox]  
Автор ask2OO4 (питанка)
Публикувано10.09.06 14:24



Ами направи си тогава сметка ти какво знаеш за Православието.





Тема Re: да видимнови [re: JohnKnox]  
Автор ask2OO4 (питанка)
Публикувано10.09.06 14:30



Имам чувството, че пак избяга от въпроса. Ти въобще много обичаш да отговаряш на парче без оглед на по-горната част от дискусията. Докато не обясниш обаче и не докажеш, защо това, което сме твърдели в съгласие с Православието, е глупост, ти си оставаш просто клеветник и нищо повече. Виж там по закона какво ти се полага за системна клевета и не ни губи времето повече.



Тема Re: да видимнови [re: JohnKnox]  
Автор ask2OO4 (питанка)
Публикувано10.09.06 14:33



Ние ЧЕТЕМ добри книги. Какво сме виновни, че от тях не следва нищо хубаво за Лутер и сие...



Тема Re: да видимнови [re: Bronson]  
Автор ask2OO4 (питанка)
Публикувано10.09.06 14:43



Прочети по-внимателно какво твърди и ще видиш някои неща. Например че те са отхвърлили Божието слово и са прегърнали Писанието. Колкото и парадоксално да звучи, това им е диагнозата.



Тема Re: да видимнови [re: ask2OO4]  
Автор JohnKnox (член)
Публикувано10.09.06 16:59



Я си помисли дали вие не сте клеветниците без да познавате Реформацията, защото нека да ти припомня че вие станахте арогантни и агресивни по отношение на неща, които изобщо и не познавата. Вие клеветите без да знаете. Хиляда пъти беше показано тук и в много други теми че правосланите практики на иконопочитание, молитви към светии и молитви за физически мъртви не са в съгласие с Писанието и следователно са неправилни. Не искам да повтарям неща които са изписани безброй пъти.
Висша форма на глупост е да почиташ с почит подобаваща само на Бога нещо друго.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.