Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:03 30.06.24 
Религия и мистика
   >> Християнство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Re: да видим [re: JohnKnox]  
Автор ask2OO4 (питанка)
Публикувано07.09.06 17:10



Да де, нали ти казвам - от самият теб нищо смислено не съм прочел по отношение на моите обяснения. Ако ще твърдиш, че нещо е глупост, докажи, а не повтаряй като папагал. Никой няма да се убеди от едното повтаряне, понеже теб точно (без да се обиждаш) няма как да те имаме за авторитет.



Тема Re: да видим [re: JohnKnox]  
Автор ogrizko (маскиран)
Публикувано07.09.06 17:19



Хайде да ни просветлиш и да ни разкажеш истината за Лутер, ако обичаш :) Благодаря ти.

Това съм аз.. огризко!



Тема Re: да видим [re: JohnKnox]  
Автор ask2OO4 (питанка)
Публикувано07.09.06 17:20



Всъщност колкото и малко да е, ние знаем за Лутер много повече и по-съществени неща, отколкото ти за Православието.



Тема Re: да видимнови [re: JohnKnox]  
Автор Bronson (Charlie)
Публикувано08.09.06 19:06



Напълно съм съгласен, и мисля че съвсем отговаря на православното разбиране. Писанието има върховен авторитет като източник, пред останалата част от Преданието. Която част, поправете ме ако греша, вие наричате предание...но всъщност въпрос на терминология може би, нищо повече.

Какво излиза - че всъщност нямаме различия, а всичко е плод на недоразбиране и недоразумения и от двете страни?



Тема сори че се намесвамнови [re: JohnKnox]  
Автор Bronson (Charlie)
Публикувано08.09.06 19:30



обаче един такъв въпрос. Библията, след две хиляди години преписи, преводи, разночетения, доста би се дискредитирала като абсолютен източник. Кой, ако не Църквата, пази правилното разбиране?

И още нещо, понеже стана въпрос за съборите и за техния авторитет - ами Новия Завет като канон е утвърден именно на такъв православен събор. Ако не приемаш съборите, как вярваш в Библията?

Бих добавил и трето нещо - че, да, Библията е боговдъхновена, но Църквата е Тяло Христово, на което Сам Христос е глава...А и идеята за канон на Новия Завет съвсем не била да утвърди изключителна уникалност и неоспорим авторитет спрямо всички останали християнски творби.
Но хайде че много стана ...





Тема Re: да видимнови [re: ogrizko]  
Автор ogrizko (маскиран)
Публикувано09.09.06 15:53



Какво стана? Просто явно навсякъде се дава грешна информация за Лутер. Искам да науча истината, с която явно само ти си запознат, или поне така изглежда. Затова искам ти да разкажеш за него, защото ако взема сам да търся за него, сигурно пак ще се натъкна на нещо невярно.... :/

Това съм аз.. огризко!



Тема Re: да видимнови [re: ask2OO4]  
Автор JohnKnox (член)
Публикувано09.09.06 17:25



Не бъди сигурен. А за Лутер нищо смислено не знаете. То си личи.



Тема Re: сори че се намесвамнови [re: Bronson]  
Автор JohnKnox (член)
Публикувано09.09.06 17:32



обаче един такъв въпрос. Библията, след две хиляди години преписи, преводи, разночетения, доста би се дискредитирала като абсолютен източник. Кой, ако не Църквата, пази правилното разбиране? Много ми прилича на тезата на всички сектанти относно Библията.Правилното разбиране си е в самата Библия разглеждана цялостно а не на парче. Това не можете ли да проумеете, че Библията е първия свой тълкувател всички останали са ВТОРОСТЕПЕНИ. Това за преводите по никакъв начин не накърнява учението на Писанието.
Канона е РАЗПОЗНАТ А НЕ Е ГЛАСУВАН. До кога трябва да оборавам клеветата че не приемаме съборите? Ние приемаме ВСИЧКИ ДЕЙСТВИТЕЛНО ВСЕЛЕНСКИ И НЕ МАНИПУЛИРАНИ СЪБОРИ Т.Е. 6-ТЕ ВСЕЛЕНСКИ СЪБОРА. Седмия е само пародия на събор.
А и идеята за канон на Новия Завет съвсем не била да утвърди изключителна уникалност и неоспорим авторитет спрямо всички останали християнски творби. те това къде го прочете? Направо ме разби!



Тема Re: да видимнови [re: ask2OO4]  
Автор JohnKnox (член)
Публикувано09.09.06 17:34



С какво да осмослиш това което пише? Как да го осмислиш като то противоречи на твоите заблуди? Те кои сте вие дето не ме имате за авторитет? ти дядо ти Тимотей и ежко бежко ли? Те накриви ми капата че в очите ви не съм нещо, направо ме заболя...Тоично за вас че не съм авторитет само може да ме радва, виж обратното би ме поизплашило.



Тема Re: да видимнови [re: ogrizko]  
Автор JohnKnox (член)
Публикувано09.09.06 17:36



Който се интересува чете добри книги. В интернет има доста добри биографии за него. Ако действителнио искаш иди и чети.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.