Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:44 02.07.24 
Религия и мистика
   >> Християнство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Тема Re: ти питаш и аз питам...нови [re: JohnKnox]  
Автор xenox (елфът савин)
Публикувано20.08.06 19:22



мир?

искам да видя, все пак, като нямате картинки всичко любов и отдаденост на бога ли е. или липсата на картинки не помага особено?

Тук мога да си сложа сигнатура до 100 символа и даже да използвам Маркъп.


Тема Re: ти питаш и аз питам...нови [re: xenox]  
Автор calamitous. (незнайко)
Публикувано20.08.06 21:24



Е, не е чак толкова страшно.



Тема Re: ти питаш и аз питам...нови [re: calamitous.]  
Автор cuddlyМодератор (любопитна)
Публикувано20.08.06 22:07



ха ха ха
ами нали Църквата сме и хората






Тема Re: Я да видим...нови [re: xenox]  
Автор maidenly (непознат )
Публикувано21.08.06 01:46



Здравейте,
аз също не ходя на църква(евангелска), а вече усещам болезнена нужда да общувам с християни в ежедневието си. Имам една приятелка, с която се насърчаваме, но и двете като че ли сме слаби.
Моля да ме заведете в добра и чиста църква, от София, където няма да ме заклеймят като разберат, че пуша цигари и пия алкохол от време на време и правя други вероятно светски, грешни неща и няма да ме насилват да говоря езици.



Тема Re: Я да видим...нови [re: maidenly]  
Автор Boдeндyx (оптимист)
Публикувано21.08.06 08:47



Ами аз мога да ти препоръчам няколко - "Света Троица", "Блага вест", "Кръстопът" и презвитерианската църква. "Блага вест" и "Кръстопът" са харизматични църкви, но много балансирани - приемат говоренето на езици, но никой не те насилва да се "кръщаваш в Святия Дух" и по време на богослужение не се молят гръмогласно на езици.



Тема Re: Я да видим...нови [re: Boдeндyx]  
Автор kakata (от Тобосо)
Публикувано21.08.06 08:59



Препоръката ти е добра. Но и в трите петдесятни църкви в София богослуженията минават спокойно и уравновесено и никой нищо няма да я кара да върши.
Очевидно, момичетата имат нужда не само от църква, но и от общуване.



Тема Re: Я да видим...нови [re: maidenly]  
Автор Mancho_ (специален)
Публикувано21.08.06 09:49



Никой няма да те заклейми, но усещаш ли нуждата да се промениш? Ако да, то рано или късно това ще стане ако не, то тогава какво търсиш? Някой да ти гали ушите?

Свидетел съм на много "бягства" от църква поради изобличение на явни грехове. За хората е много по-лесно да се махнат и да говорят против църквите тогава.

Изобличението не е заклеймяване, така че винаги бъди готова да го приемаш, независимо, че не ти харесва (то май на никой не се е харесало още). Какво? Готова си казваш? Ами тогава ти желая успех в следването на Господ и промяната на живота ти!

Бог да те благослови!



Тема Re: Я да видим...нови [re: Mancho_]  
Автор xenox (елфът савин)
Публикувано21.08.06 16:34



изобличаването не гони хората, когато е направено с любов. иначе си е често заклеймяване.

Тук мога да си сложа сигнатура до 100 символа и даже да използвам Маркъп.


Тема Re: Я да видим...нови [re: xenox]  
Автор Mancho_ (специален)
Публикувано21.08.06 19:06



Ксенокс съгласен съм, но не преигравай...защото точно този отговор очаквах.

Изобличението е на четири очи и в него се говори за греха такъв какъвто е и за необходимостта от промяна (Като например жена живее с мъж без да са женени и за това знаят всички, а и те не го крият) . И знаеш, че това е първата стъпка. Може ако се продължава с този грях да се извикат свидетели и те да потвърдят и така нататък и така нататък...Явните грехове са най-лесни за преборване (ако има желание) такива са моите наблюдения...по-опасни са скритите ни с които се борим много по-дълго...

Любовта е от двете страни, защото когато човек се наскърби заради това, че грехът му е изявен то в него няма любов и той не търси промяна...и това е така не от вчера. Едни хора търпят поправление и наставление и също дават такова на своите наставници, а други бягат, защото е по-лесно отколкото да се пребориш с греха си. И така...аз казах на момичето каквото имах мисля, че тя ме разбра или ще ме разбере ако още не го е прочела





Тема Re: Я да видим...нови [re: Mancho_]  
Автор maidenly (непознат )
Публикувано22.08.06 00:29



Благодаря ви за отзивчивостта, наистина. Ако можете да посочите и координати на Света троица например. С какво се отличават петдесятните църкви?
Съгласна съм, че греховете трябва да се осъзнават и да се опитваме да ги преодоляваме и да се изчистваме, но всичко трябва да се помага, с търпение и много любов, както нашия Бог. Тук може би искам да ви попитам - мислите ли, че християнинът може да бъде съвършен, както Исус? Аз се сещам за мой приятел, християнин, който мисля, че смяташе себе си за съвършен чрез жертвата и силата на Исус Христос, той не пушеше, не пиеше и като цяло никакви явни грехове, но когато аз и приятелката ми запалихме в негово присъствие, той излезе от стаята и каза, че не може да разговаря с нас така. Тогава го попитахме на негово място Бог така ли би направил, той не отговори, но не личеше да е осъзнал обидата, която нанесе и натрапеното чувство, че не сме никакви християнки, щом пушим. Съгласна съм напълно, че лесно се изобличават явните грехове, а това, което е вътре в нас и го крием дори от себе си? Просто Слава, че Той е безкрайно милостив, не вярвам, че има безгрешен човек, дори християнин.

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от maidenly на 22.08.06 00:34.</EM></FONT></P>

Редактирано от maidenly на 22.08.06 00:35.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.