Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:22 03.06.24 
Религия и мистика
   >> Християнство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Тема "Антивоенен " протест  
Автор 24O5 ()
Публикувано01.08.06 14:27



Снощи по новините показаха хора с арабски произход живеещи в България и българи(предимно българки) свързани в арабски семейства да скандират- "Долу Израел", "Буш- детеубиец" и т.н. Днес в част от медиите това сборище е отразено като "антивоенен протест".
Интересно дали тези хора някога ще излязат да протестират антивоенно срещу терора на който са подложени гражданите на Израел? Например митинг срещу Хизбула? Или митинг срещу ливанското правителство, което няколко години не прояви никакво желание да администрира Южен Ливан и остави тази територия практически да се управлява от Хизбула? Или пък митинг срещу идеологията на Хизбула, която би превърнала всяка земя в клонинг на Иран?
Също ми е чудно тези момичета по потници дето протестираха срещу Израел и САЩ знаят ли какво би им се случило ако така се появят в Иран, чиито протежета съсипали Ливан защитават?



Тема Re: "Антивоенен " протест [re: 24O5]  
Автор cave (безобиден)
Публикувано01.08.06 15:36



Ас-саламу алейкум. И всички салами да са без свинско разбира се.

естествено и аз мислех същото като теб. мислех и друго - защо няма митинг на симпатизанти на Израел? причините за това са социо-културни. разбира се, че има такива симпатизанти, но подобно на държавата, на която симпатизират, те са с по-западен поведенчески модел, който е определено социално насочен, без съмнение, но се изразява по по-различен начин, те биха гласували в избори, биха участвали в кръгли маси, биха писали статии и коментари, биха били активни в лобиране за спирането на пропагандата и катюшите срещу Израел, но не биха излезли да крещят по потници на улицата. и в това отново виждаме превъзходството на цивилизационния модел на Запада пред баклавистично-дюнерския наивитет на хора, които само могат да мразят скотски и с обречеността на непросветени да не разбират и да не искат да разберат причините на конфликта.

и друго - защо нашето правителство "ОСТРО ОСЪЖДА атаките на Израелската авиация в Южен Ливан и призовава бла бла" (по памет), а не осъди също толкова остро Хизбула, при откровената провокация (навлизане в територията на суверена държава и отвличане на нейни военнослужещи - което ВОЕНЕН АКТ) на границата? КАК би постъпила една Франция, ако ЕТА стреля по гр.Байон през границата и правителството на глупака Сапатеро не прави НИЩо по въпроса? Аз ЗНАМ как. Всеки разумен ЗНАЕ как реагира една суверена държава. Но Израел? Кучета го яли! И ще го ядат според писаното "Защо се РАЗЯРЯВАХА народите и племената измисляха СУЕТА, ... против Господа и против Неговия помазаник?" (понеже Израел е помазаник/отделен за Бога). И аз това питам ЗАЩО? Защото всичко това следва един неумолим план. Но нека разгледаме нататък текста

2. Опълчват се земните царе,
И управниците се наговарят заедно,
Против Господа и против
Неговия Помазаник, като казват:

3. Нека разкъсаме връзките им,
И нека отхвърлим от себе си въжетата им.

Съществува една небесна реалност, която се отпечатва върху събитията на Земята. Дяволът винаги е бил вдъхновението на светската власт. От тази здрава гледна точка и на основата на библейските свидетелства за това, как поднебесни сили винаги са искали унищожението на Израел, по простата причина, че за тях тайната на избраничеството му не е никаква тайна, всичко ставащо днес се изяснява. Именно избраничеството е препъни-камъка на народите и на вдъхновяващите ги демони - "нека разкъсаме връзките им" - откъде накъде някой ще се нарича избран, помазаник. Много по-дълбоки мотиви се крият зад днешните и бъдещите военни действия, не става дума за земя, бежанци, водата на йордан, глупости. Става дума за една хилядолетна омраза, подхранвана от нечисти сили - срв. например демоничната решимост на Аман да унищожи евреите. Този човек е бил персиец. Днес те са наричат иранци, сменили са името си и религията си, но същите бесове (защото тях човешки оръжия не ги докосват) върлуват в родината им и вдъхновяват тролчето ахмадинеджад и гротескните брадати молли да желаят смъртта на Израел.

4. Тоя, Който седи на небесата, ще се смее;
Господ ще им се поругае.

и кой не е убеден в това?

5. Тогава ще им продума в гнева Си,
И в тежкото Си негодувание ще ги смути, казвайки:

6. Но Аз поставих Царя Си
На Сион, светия Мой хълм.

Колкото и да злобеете, колкото и да вилнеете, това е МОЯТА ВОЛЯ - АЗ ИЗБРАХ СИОН - тук отново виждаме костилката, ядрото на спора - "НО АЗ ... НА СИОН.. МОЯ ХЪЛМ" - ако искате се пръснете, АЗ ТАКА СЪМ ИЗБРАЛ и ТОЧКА.

7. Аз ще изявя постановлението;
Господ ми каза: Ти си Мой Син;
Аз днес те родих.

8. Поискай от Мене и Аз ще ти дам народите за твое наследство,
И земните краища за твое притежание.

9. Ще ги съкрушиш с желязна тояга,
Ще ги строшиш като грънчарски съд.

10. Сега, прочее, вразумете се, о царе;
Научете се, земни съдии.

11. Слугувайте на Господа със страх,
И радвайте се с трепет.

12. Целувайте Избраника, за да се не разгневи,
Та погинете в пътя;
Защото скоро ще пламне Неговият гняв.
Блажени са всички, които се надяват на Него.

чудесно пророчество за Месия и чудесно преплитане на съдбата на Израел и Помазаника - единият неверен, но обезателно верен един ден (ез. 20.33), а другият верен във всичко и "пръв плод". и двамата наричани Син (вж осия)

прочее, и българските власти се включват във воя на демони и демонизирани, като отказват да разгледат същността на започналия спор, а опортюнистично, като някакъв склерозирал папагал пригласят на всеобщото осъждане на Израел - държавата пожелала да пази гражданите си, както никоя друга.

а най-тъжното е, че и в този клуб се намират самодоволни и с изкривена доктрина християни, които за разлика от Исус, КОЙТО ПЛАКА за Ерусалим - Ерусалим, който го предаваше; Ерусалим, който винаги избива пророците си - те напротив с "презумпцията си за мъдрост" (римл. 11.25) надменно подминават и сочат Израел с пръст "ами да, те предадоха Исус" - човеци, които не са схванали нито пророчествата, нито как Бог е преплел съдбата и Името си с този народ, нито сълзите Му за тях.

death comes first. then resurrection life.


Тема Re: "Антивоенен " протест [re: 24O5]  
Автор White Raven ()
Публикувано01.08.06 15:57



Почна много як международен натиск с/у Израел да спре с цялата история, обаче не се дават наште хора.
Дано, дано устискат и да няма повече цивилни жертви че много се компрометират. То е ясно,ч е всичко е една манипулация на терористите Хизбула, но както гледам Израел отнася всички критики.



Тема Re: "Антивоенен " протест [re: 24O5]  
Автор JoroHМодератор (ВРИД)
Публикувано01.08.06 17:12



Аз винаги съм симпатизирал повече на Израел, отколкото на арабите, но не подкрепям нито едно начинание, в следствие на което загиват деца и мирни жители, от която и от двете страни да е. А виновен ли е и твойникът, който е принудително мобилизиран? Не вярвам, че в днешно време има справедливи войни. Войната винаги е несправедлива.
Ако това неутрализира Хизбула, горчилката от смъртта на невинни хора може и да се преглътне някак. Ако обаче не постигне това, ще е поредния ужас. Да се молим за мир, пък каквото има да става, ще става.



Тема Re: "Антивоенен " протест [re: JoroH]  
Автор фaмyлycМодератор (щастливец)
Публикувано01.08.06 17:18



Не вярвам, че в днешно време има справедливи войни. Войната винаги е несправедлива. ....

Всъщност кога е имало справедливи войни - в библейско време? А нашето Освобождение? А сега половината свят пак е в потисничество



ПС Има справедлива "война" - сега с гласуване се борим да направим мандатни модератори в Православие и пр

Редактирано от фaмyлyc на 01.08.06 17:20.



Тема Re: "Антивоенен " протест [re: JoroH]  
Автор Aнoнимчo (неизвестен)
Публикувано01.08.06 17:21



Намери се поне един, който да се сети за думичката "мир", вместо да крещи "айде наш'те" и "око за око, зъб за зъб".


Значи положението не е чак толкова безнадеждно!

* Въпросите не са страшни. Такива понякога са отговорите. *

Тема Re: "Антивоенен " протест [re: cave]  
Автор muntzer2 (Георги Димитров)
Публикувано01.08.06 17:24



А от мен 3 салама



Here’s my heart, O take and seal it,
Seal it for Thy courts above.


Тема Re: "Антивоенен " протест [re: JoroH]  
Автор muntzer2 (Георги Димитров)
Публикувано01.08.06 17:35



за мен Израел е като Лас Вегас за евреите помпаш пари да подържаш нещо изкустевно създадено. Да бяха създали Израел в Аржентина или Уганда по малко страдание щеше да има за всички. Ама Америка с няколко милярда на година ще доведе края на света, само пророчествата да изпълним. Израел е като присаден орган в Близкия Изток цялото тяло се опитва да го изхвърли но то се бори. Хората забравят кога кога евреите са практикували тероризъм Иргун, Хагана и прочие.

Here’s my heart, O take and seal it,
Seal it for Thy courts above.


Тема Re: "Антивоенен " протест [re: muntzer2]  
Автор White Raven ()
Публикувано01.08.06 17:41



Има нещо такова.



Тема Re: "Антивоенен " протест [re: White Raven]  
Автор мaлkaтa (новаче)
Публикувано01.08.06 17:44



Много се компрометират не само защото се поддават на манипулациите на Хизбула, а и защото се разбраха с UN и всички, че ще има 48 часа затишие и няма да стрелят, че да вкарат малко хуманитарни конвои там, но не изпълниха обещаното.. Това не знам колко е лоялно. Явно те са на принципа 'на война - като на война'.. няма правила.

Не знам, но хич не изглежда добре ситуацията.

вяра~надежда~любов



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.