Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:08 02.07.24 
Религия и мистика
   >> Християнство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема За смъртта...  
Автор Godslsrael (търсещ истината)
Публикувано23.07.06 07:36



Здравейте братя и сестри,
Значи, гледам някакъв филм-някой се обесил-самоубил се значи, пък онези го разследват и става една голяма каша. Оказва се, че може и да не се е самоубил, но да са го убили. Убил този някаква жена преди време, пък после съпругът й се обесил-не можал да понесе значи; детето станало кой знае какво, бащата на жената го мразел и т.н.
Аз си мисля да ви попитам: какво все пак е смъртта... Всеки умира-нали така? Но какво е все пак смъртта? И защо? Дали защото сме допуснали греха-Адам и Ева говорят със Сатана а не трябва или...? Плаши ли ви смъртта?
Въпрос за размисъл, защото всички умираме-нали? Но какво става после?...

С братска любов
Георги

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от Godslsrael на 23.07.06 07:38.</EM></FONT></P>

Редактирано от Godslsrael на 23.07.06 12:52.



Тема Re: За смъртта... [re: Godslsrael]  
Автор Tимoтeй (монах в света)
Публикувано23.07.06 16:54



Здравей Жоро - познах те - аз съм "апостол" от стария форум - има ли още онзи форум?

Радвам се че си жив и още не си умрял - защото може да се смъкнеш в ада - нали знаеш една смърт и след нея съд! На съда кой може да е сигурен, че ще се оправдае? Ти пък съвсем - нали не се изпвядваш - греховете ти остават. Прави добри дела, за да покриеш греховете, защото няма човек без грях, и греховете ти не могат да се махнат без помощ от Църквата - "каквото простите на земята, ще бъде простено на небето" е казано САМО на свещениците -законните наследници на апостолите.

Ти ги шунтираш и греха ти остава. Смъртта можем да избегнем чрез Църквата - днес Христос го няма, но е оставил Тялото Си. Който иска да се спаси от смъртта без Тялото Му - греховете и добрите му дела са на кантар и не се знае накъде ще се наклони везната.



Тема Re: За смъртта... [re: Godslsrael]  
Автор jaytee (познат)
Публикувано23.07.06 17:28



Разбира се, че ме плаши смъртта. Това е инстинкт за самосъхраниение и всяко живо същество го има. Но не знам дали е нещо повече от инстинкт за самосъхранение? Защо трябва да се спася? Защото Бог иска това от мен. А защо трябва да направя това, което Бог иска от мен? Защото иначе няма да се спася. А защо трябва да се спася? И така се въртя в затворен кръг.





Тема Re: [re: Godslsrael]  
Автор Bиливap (елфче)
Публикувано23.07.06 19:16



Най-естественото нещо на този свят е смъртта.
Още по-естествено е дори тя да ни плаши.
Нарича се "инстинкт за самосъхранение" и е задължителен за всяко живо същество.
Много рядко може да бъде надвит и победен ...
Само и единствено под влияние на силни вътрешни импулси и емоции.




Тема страхът от смъртта [re: Bиливap]  
Автор cuddly ()
Публикувано23.07.06 19:25



инстинктът за самосъхрание е присъщ на всяко живо същество, но не мислиш ли, че страха от смъртта- не?
т.е. по принцип страхът.




Тема Re: страхът от смъртта [re: cuddly]  
Автор muradkhan (Худавендигяр)
Публикувано23.07.06 21:19



е значи трябва да наречем по друг начин причината зебрата да бяга от лъва...щом не е страх, трябва да е нещо друго....може би удоволствие от бързината, от скороста?...или пък е престижно за една зебра да търчи редом с царя-лъв?



Тема Re: За смъртта... [re: Tимoтeй]  
Автор terzit (старо куче)
Публикувано23.07.06 21:34



абе,ти що не духаш папура с твоята "теология"!?

какво заблуждаваш човека...



Тема Re: страхът от смъртта [re: muradkhan]  
Автор cuddly ()
Публикувано23.07.06 22:12



според мен има разлика.
зебрата бяга от лъва, за да спаси кожата си- инстинкт за самосъхранение, но едва ли я терзае "страх от смъртта".
Понеже хората се тормозят от страхове и без реална при4ина..и без лъв да ги гони...




Тема Re: страхът от смъртта [re: cuddly]  
Автор terzit (старо куче)
Публикувано23.07.06 22:21



петела също гони кокошката...





Тема Re: страхът от смъртта [re: terzit]  
Автор cuddly ()
Публикувано23.07.06 22:32



хе хе, това е друг подобен инстинкт- за продължаване на рода.
като по-хубавото при животните е, че няма любовни терзния.
само действия.







Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.