Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:36 11.06.24 
Религия и мистика
   >> Християнство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Хареса ми!  
Автор Jambazov ()
Публикувано21.07.06 21:19



Това ми хареса.

Редактирано от Jambazov на 21.07.06 21:28.



Тема Re: Хареса ми! [re: Jambazov]  
Автор jaytee (познат)
Публикувано22.07.06 00:06



Пише се воИни, не воЙни. ВоЙни означава нещо друго. Елементарна грамотност. Оттам нататък как да продължа да го чета?



Тема Re: Хареса ми! [re: jaytee]  
Автор JoroHМодератор (ВРИД)
Публикувано22.07.06 01:18



Бих казал, че и аз това най-напред забелязах - има доста грешки, и то в половината изречения от текста. Понеже най-често правят впечатление началото и краят - в последното изречение е изпуснат пълен член, а най-отдолу в бележката за копирайт е изпусната запетая. Но нека си призная, че за мой срам и аз съм пускал в интернет зле редактирани текстове, а имам претенции, че познавам правописните правила.



Тема офф-топик [re: JoroH]  
Автор jaytee (познат)
Публикувано22.07.06 02:04



Да, разбира се, заяждането за правопис е чисто заяждане :-), но тази грешка с "й" се среща толкова често в Интернет, че дори съм питал и в клуб Лингвистика веднъж дали не са променили правописа. :-)

Например:

партия - партий
история - историй
философия - философий
или пък въпросният войн

Погледнете из другите клубове, особено там където има крайни националисти. Това не е грешка по невнимание, а нещо друго!?....





Тема Re: офф-топик [re: jaytee]  
Автор Bloodsigned (a nice one.)
Публикувано22.07.06 13:20



.... което, разбира се няма никаква връзка с темата на статията.
А предполагам, че Рик Джойнър пише правилно на английски, обаче е по-лесно да се заяждаш за превода, отколкото да го преведеш за да могат да го четат другите.

Е, то и моето си е чисто заяждане, но поне не бръсна яйцето...





Тема Re: офф-топик [re: Bloodsigned]  
Автор aтaнacшиниkoв (инцидентен)
Публикувано22.07.06 13:25



Бе махнете правописните грешки, кофти впечатление правят, ма се тая.
Иначе аз като чуя Рик Джойнър, и направо изтръпвам. Комай внимателно требе да се чете, че тоя екстатичен харизматизъм...



Тема Re: офф-топик [re: Bloodsigned]  
Автор JoroHМодератор (ВРИД)
Публикувано22.07.06 13:34



Като говорим за пророчества, сега ми попадна едно старо списание "Братска любов". Според каквото пише там вече Айфвловата кула трябва да е паднала. Аман от "пророци"! В едно по-старо пък българско харизматично списание, издавано в Атина, трябваше вече да сме процъфтяваща страна - така се пророкуваше. В един "пророчески" сайт на Виктор Костов се коментираше като Божие наказание поредната ни футболна загуба от Швеция, но след това три български отбора постигнаха големи международни успехи. Рик Джойнър рядко пророкува нещо ясно и конкретно - обикновено ги разправя разни отнесени, така че дали четеш него или Нострадамус - все тая.



Тема Re: офф-топик [re: aтaнacшиниkoв]  
Автор terzit (старо куче)
Публикувано22.07.06 13:36



Рик Джойнър,казва много истина...

но...
използва хипербулата...
и за това не се разбира...
при реконструкцията е същот...
и пак не се разбира...
"като" е сравнение...и 1 000 пъти да го кажа е все едно...
глупавите християни /плътцките/ се се хващат за думата,но не и на идеята...
поне така ги е описaл ап.павел в коринтяните...



Тема Re: офф-топик [re: JoroH]  
Автор terzit (старо куче)
Публикувано22.07.06 13:38



истината е познаваема,бат Жоро...



Тема Re: офф-топик [re: terzit]  
Автор aтaнacшиниkoв (инцидентен)
Публикувано22.07.06 13:47



Е, айде сега. Сега пък християните виновни, че не разбират хиперболите, синекдохите, литотите и метафорите...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.