Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:23 22.05.24 
Религия и мистика
   >> Християнство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема За критикарството и клюкарството!  
Автор 7.7.7 (Наблюдател)
Публикувано08.07.06 11:41



Правилата на клуба ги знаем всички и повечето от нас може да се каже, че ги спазват.
Забелязвам обаче, че макар и да не се споменават имена на хора или църкви доста често тук се обсъждат църкви и служители. Някои неща са вярни за тях други според мен може и да не са. Добре е че има хора, които са бдителни за истината и имат желание да я споделят с други. Но не правим ли лоша услуга на себе си и научастниците в клуба понякога с това, което пишем. Възможно ли е това, което за нас не е проблем да е съблазан за другите и то голяма. Възможно ли е заради нашите писаници някой брат в Христа да отпадне от вярата или да се заблуди.
Дали наистина трябва публично да оронваме авторитета на църквата и то дори доста често пред хора, които са невярващи.
Замислете се за многобройните спорове тук в клуба, които е имало и как в страста си да защитите вашата теза сте писали неща, които не са били добри.
Всеки трябва да е много отговорен за думите които изрича или изписва нека си припомним, и какво пише в посланието на Яков за това.
Вярно е че има да кажем ереси, които трябва да се заклеймят но не се ли престараваме понякога и не прекаляваме ли? Дали пък не ставаме дори малко фундаменталисти понякога


Просто искам да кажа, че по някога има неща, които си ги знаем. Но не бива всичко което е добро за нас да се споделя публично понеже не се знае ако за нас е добро за друг какво ще е.
Можем да използваме и по-често личните бележки нали така. Нека опознаем събеседника и да преценим готов ли е за това, което искаме да му кажем.
Наистина трябва да бъдем много отговорни за това, което пишем.
Чрез нас Христивата църква трябва да бъде издигната а не обратното.



Тема Re: За критикарството и клюкарството! [re: 7.7.7]  
Автор JoroHМодератор (ВРИД)
Публикувано07.07.06 17:07



Здравей,
В правилата е заложено да не се употребяват цинизми и да не се нанасят груби обиди, но се е забранено да се говори дори и негативно за определени църковни служители. Правилата на форума са максимално либерални, а всеки носи отговорност за думите си пред Бога и пред човеците. Аз съм говорил срещу служители, тогава, когато е било спазено правилото, първо при двама или трима свидетели. Тук против негативните явления в църквата си са писали и православните участници и това не е ограничавано. Аз съм бил служител на амвон в църква и мисля че никога не съм имал претенции, че съм някакъв помазаник или нещо подобно. Помазаник е нашия Господ, всички други сме грешници, и то твърде големи, към които е показана милост.
Човек може да отпадне и да се съблазни поради дело на друг човек, само ако е повярвал в човека, а не в Господ. За да отпаднеш от вярата в Господ, трябва да си се разочаровал от Господа.
Ако някой е (примерно) заради мен в църквата или заради някой друг човек, това не го прави християнин. Християнин е, който е в църквата заради Господ. Нямам нищо против ако мнозинството тук реши да се забрани говоренето срещу служители и църкви, да се добави в правилата. Клубът не е на модераторите, а на самите участници.



Тема Re: За критикарството и клюкарството! [re: JoroH]  
Автор 7.7.7 (Наблюдател)
Публикувано07.07.06 17:14



Жоро нямам предвид промяна на някакви правила мисля, че тези правила са добри и достатъчни. Просто изложих някой мои мисли и най-вече наблягам на това да сме отговорни за думите, които пишем и които изговаряме и има ли благословение от тях.



Тема Re: За критикарството и клюкарството! [re: JoroH]  
Автор 7.7.7 (Наблюдател)
Публикувано07.07.06 17:21



Кофтито е Жоро, че повечето новоповярвали и особено невярващите много се влияят от хората в църквата и много често поради това, че не са вкоренени се съблазняват и отпадат.
Знаеш какво би казал един невярващ на даден компромат за дадена църква. Сигурно това също би бил и още един коз в неговите ръце да не повярва.
А дори и един човек да е вкоренен в вярата едва ли ще се чувства приятно четейки оризеляването на дадена църква или служител.



Тема Re: За критикарството и клюкарството! [re: 7.7.7]  
Автор Jambazov ()
Публикувано07.07.06 17:26



Виж приятелю 777, на глупости като тези съм се наслушал.
Онзи чиито дела са добри не се страхува от светлината , от това делата му да бъдат извадени на показ. А този със злите дела , бяга от публичност и се страхува делата му да бъдат излагани на светло. Ние не сме слепи фарисеи че да лъскаме външното на чашата /църквата/ за да и придадем добър имидж пред обществото

, а скрити зад този фалш ,на тъмно и спокойно всякакви търгаши и отрепки да вършат злите си дела и да разкъсват църквата водени от ненаситна алчност и болни амбиции.
Свърши това "добро" време на мълчание и заблуда. Време им е за малко страх и възмездие. Някой с главно Н им е взел мярката ...



Тема Re: За критикарството и клюкарството! [re: Jambazov]  
Автор 7.7.7 (Наблюдател)
Публикувано07.07.06 17:32



Хахахаха реконструкцията в действие





Тема Re: За критикарството и клюкарството! [re: 7.7.7]  
Автор Jambazov ()
Публикувано07.07.06 17:40



Забелязал съм ,че наричате реконструкционисти всички честни,мислещи и смели християни. Така , че както и друг път съм казвал правите ми комплимент причислявайки ме към хора които уважавам.



Тема Re: За критикарството и клюкарството! [re: Jambazov]  
Автор JoroHМодератор (ВРИД)
Публикувано07.07.06 17:41



Аз мисля, че трябва да взимаме пример от един друг "форум" и това е Новия завет. Павел не се поколебава да изобличи Петър и Варнава в послание, което се прочело публично пред галатяните, възможно е да е било разпращано и до други общности:
Гал. 2:11 А когато Кифа дойде в Антиохия, аз му се възпротивих в очи, защото беше се провинил.
12 Понеже, преди да дойдеха някои от Якова, той ядеше заедно с езичниците; а когато те дойдоха, оттегли се и странеше от тях, защото се боеше от обрязаните.
13 И заедно с него лицемерствуваха и другите юдеи, така щото и Варнава се увлече от лицемерието им.
14 Но, като видях, че не постъпват право по истината на благовестието, рекох на Кифа пред всичките: Ако ти, който си юдеин, живееш като езичниците, а не като юдеите, как принуждаваш езичниците да живеят като юдеите?

А със сигурност всред галатяните е имало и новоповярвали и неутвърдени.
На много места се говори за хора, водещи се, че са част от църквата, но които всъщност са петна на позор. Не мисля, че и тук тези неща трябва да се спестяват. според мен и църквата трябва да се промени като пасторите дадат авторитета си на Господ и не гледат хората отвисоко.



Тема Re: За критикарството и клюкарството! [re: 7.7.7]  
Автор Leon777 (минаващ)
Публикувано07.07.06 17:51



Аз си мисля, че едва ли някой може да изпадне от вярата ако чете тук. Ако изпадне то няма да е защото се е съблазнил в нечии думи. Логично би било причините за отпадането да се търсят някъде другаде. Я ми кажете, възможно ли е някой да се съблазни в Божието? Може да кажете ДА, ВЪЗМОЖНО Е, но нима тези не са като онезе дето видяха Господа и не повярваха? Ако не може християнина да се съблазни в Божието, то и няма как от някакви думи да се съблазни. Не мислиш ли, че с тези си думи ти също под някаква форма засягаш християни като ги обвиняваш, че държат лош тон? Въпроса е какво е лошия тон. На много места в Библията невярващите са наречени нечестивци. Е, Господ ли трябва да внимава как да се обръща към тях, за да не се съблазнят. Нека някой да отговори какво е съблазънта. Аз може да съм си купил някаква готина дреха и някой може да се съблазни, че я имам. В кого е проблема? В мен, или в него? Естествено, че в него. Пак ще кажа никой посветен вярващ не може да се съблазни в Божието.

Codosh, Cadosh, Cadosh Elohim


Тема Re: За критикарството и клюкарството! [re: Jambazov]  
Автор White Raven ()
Публикувано07.07.06 17:52



Подкрепям те, само че мисля че това не трябва да го правим пред "външните". За този форум не мога да преценя дали много външни хора влизат и четат. За новоповярвалите- нека четат и се учат, да не бъдат балъци.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.