Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:29 11.06.24 
Религия и мистика
   >> Християнство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
Тема Re: Кийт Де Майо [re: JoroH]  
Автор Jambazov (юнак)
Публикувано30.06.06 23:05



В общи линии Кийт дойде , обърка главите на стотина души и си замина... Имаше тогава един вестник " Небесни новини" /мисля Войни на Христа го издаваха/ много добре беше успял чрез карикатури да разкрие истинския образ и служение Дьо Омайо. Не че имаше някаква полза от това ....



Тема Re: Кийт Де Майонови [re: Jambazov]  
Автор JoroHМодератор (ВРИД)
Публикувано30.06.06 23:15



Абе ония живи карикатури "Войни на Христа" са повече за осмиване от Кийт. Бозмаров емигрира и общо взето днес ни вест, ни кост от тях. Бях чувал за някаква секта "Алфа и омега" техен наследник, но дали още съществува не е ясно.



Тема Re: Кийт Де Майо [re: Jambazov]  
Автор kakata (от Тобосо)
Публикувано30.06.06 23:19



Те пък войните така им оправяха главите на хората....

Цялата им теология почиваше на подигравка с останалите, гонене на демони, тъпо шоу, истерии разни и всичко това с цел привличане на спонсор за изтегляне на лидерите зад океана.

Кийт беше плод на своето време и обучение, май бе мисионер от мисиите на Кенет Хейгън или с жена му бяха завършили неговото училище. Може и да греша. Все пак войните въобще нямаха никакъв интелектуален потенциал да схванат посланията му, дори най-елементарните.
Болезнена се е оказала раздялата с движението на вярата, човекът е преживял тежка духовна и лична драма.



Тема Re: Кийт Де Майо [re: JoroH]  
Автор kakata (от Тобосо)
Публикувано30.06.06 23:27



Т.нар. ключова фигура В. ли се казва? Един такъв с очилца и мига, мига за да изглежда по-тържествен и много свят.
Всъщност ключова фигура беше съпругата му, и винаги е била, а той на нейн гръб получи наготово кариера. Която бързо пропиля. Сега тя сама се блъска с три малки деца.



Тема Re: Кийт Де Майо [re: kakata]  
Автор Jambazov (юнак)
Публикувано01.07.06 10:05



От къде това лошо отношение към Войните? Вярно е , че по това време бях тинейджърче

, но все пак си ги спомням добре. Бяха много готини и свестни типове... Винаги когато бях в София ходех на техните събрания, бил съм и на доста техни конференции , дори изкарах една седмица на море с тях. Т. е. познавах ги сравнително добре и отношението ми е изцяло положително, бяха честни,смели ,посветени и искренни във вярата си... На фона на пълният развал и деградация в момента , наистина мечтая да срещна и днес хора като тях , но уви няма такива...
П.п А чували ли сте хвалението им? Водеше го някакво момиче , мисля Боби се казваше... Невероятни бяха.



Тема повярвай в бога и ще бъдеш благословен [re: muntzer2]  
Автор terzit (пристрастен)
Публикувано01.07.06 10:33



в човешкото "визуализиранр няма нищо лошо.
опасно е - и за това става дума тука и за проповедниците на това послания - когато такива харизмарици учат,че нашата "фантазия" може да влиае върху действителността.
визализирането за което говоря е една стара окултна практика.

как водещи практици дефинират "визуализирането"?



Тема Re: Кийт Де Майо [re: kakata]  
Автор JoroHМодератор (ВРИД)
Публикувано01.07.06 10:34



Той е - да. Не знам кога е сложил очила. Не го оправдавам, но един мъж под чехъл, доста по-малък от жена си на възраст, издигнал се май благодарение на жена си и нейните връзки, не е чудно, че един ден тръгва да живее своя живот. Хората около него отначало го боготворяха, после като разбраха се нахвърлиха зверски срещу него, може би защото с делото си се е саморазвенчал като техен идол и е оставил празнина в душите им. Истина е обаче и че той опита да се пребори със себе си и беше прекъснал за малко прелюбопдейството си, върна се при жена си и тогава направи третото дете. После жена му явно не успя да го задържи и той не успя да се пребори със себе си и преди около гогина ги виждах в софия с любовницата му. Извъртяха си главите и не ме поздравиха.



Тема Re: Кийт Де Майонови [re: JoroH]  
Автор terzit (пристрастен)
Публикувано01.07.06 10:42



този случай показва,че има и "психологично християнствo",а не само
теологично.

по какво да познаем "психологичното християнство"?



Тема Re: Кийт Де Майонови [re: Jambazov]  
Автор kakata (от Тобосо)
Публикувано01.07.06 10:43



Познавам ги добре.Не бяха лоши младежи, даже бих казала с добро сърце, например Даниел,Мария, Боби/Боряна/, Люси, самият Любо бе странен, обаче.
Ние бяхме заедно, после се разделихме,защото те издигнаха УЛф Екман в кумир и се фанатизираха. Не можеше да се общува въобще с тях. Отрицателното ни отношение се дължи на крайния им фанатизъм. Всеки, който се опитваше да ги вразуми стана враг и богопротивник. Това е.



Тема Re: Кийт Де Майонови [re: Jambazov]  
Автор JoroHМодератор (ВРИД)
Публикувано01.07.06 10:49



Ми неистовото идиотско крещене на езици в продължение на часове - това ако не доведе до побъркване, със сигурност води до зомбиране. Големите лъжи в книгите им. И може би дори най очевадната лъжа беше още на корицата на "Аз видях рая" Пишеше, че Робъртс Лиардън е най-четеният автор в историята на Християнството - поне в моето издание така пишеше. Тая насаждана параноя, че навсякъде има духове и един куп други простотии ме карат да ги сложа по-скоро в категорията на сектите. А че били свестни хора - промитите мозъци по правило изглеждат весели, усмихнати, забавни. Поне аз съм общувал и с представители и на култове, отдалечени от християнството. Едно време имаше едни усмихнати "деца на бога" раздаваха едни наистина готини цветни постерчета, в които се говореше за Исус и за покаяние, и езици говореха и изглеждаха много готини. После се оказа, че са сексуална комуна. Сега май са се изтеглили от България - гледах сайта им, нямаше сведения наскоро да са се мяркали насам. Тъкмо да попитам - някой знае ли нещо за това какво се е случило с последователите им в България?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.