Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:40 11.06.24 
Религия и мистика
   >> Християнство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
Тема Re: Кийт Де Майо [re: muntzer2]  
Автор Dankata (Daniel)
Публикувано30.06.06 19:39



Ей като каза Кийт и сърцето ми се стопли



Бог да го благослови където и да е, и в каквото е сгрешил сигурен съм Бог му е простил, ще му прости и за в бъдеще. Такъв е нашият Татко - любящ и милостив

Всички грешим, всеки ден.

Поздрави

Luka 10:27

Тема Re: Кийт Де Майо [re: muntzer2]  
Автор JoroHМодератор (ВРИД)
Публикувано30.06.06 20:20



Съжалявам, че съм го сканирал с уебкамерата, но нямам скенер. Ако не се чете, текстът е по-долу.
Това е от информационното писмо на служението на Д. Принц за България - февруари 1998г. Текстът е писан от Кийт. След като ползва месечното циркулярно писмо, за да направи последно изявление, вече Кийт прекратява връзките си със служението.



За тези от вас, които записаха уроците ми от библейското училище, бих искал да ми направят една услуга. Понекога съм давал лични свидетелства в проповедите си, които сега смятам, че не е добре да бъдат на касета.Някои от тези теми засягат времето ми във Виетнам и Китай. Други са просто примери, взети от личния ми жимот, но включват други членове на семейството ми. ЗА ДА СЪМ СИГУРЕН, ЧЕ НЯМА ДА СЕ РАЗПРОСТРАНЯВАТ, БИХ ИСКАЛ ДА ГИ УНИЩОЖИТЕ. Някои заглавия, за които се сещам са: Касети за горчивите води на живота, касети, в които се говори за отхвърляне, сериите за съветване и цялата серия за семейството, особено Бащинството.

Редактирано от JoroH на 30.06.06 20:30.



Тема Re: Кийт Де Майо [re: JoroH]  
Автор White Raven ()
Публикувано30.06.06 20:34



Много ми е странно, защо ще издава подобни директиви? Все едно да искаш да си заличиш миналото. Много ми намирисва на нещо не както трябва.





Тема Re: Кийт Де Майо [re: White Raven]  
Автор muntzer2 (Георги Димитров)
Публикувано30.06.06 20:51



мен не ми намирисва ама ми е криво!
Такак първо обучаваш хората нещо после им казваш извинете изтриите си го от памета.

той може после да си е променил мнението още десет пъти.



Here’s my heart, O take and seal it,
Seal it for Thy courts above.


Тема Re: Кийт Де Майо [re: Dankata]  
Автор muntzer2 (Георги Димитров)
Публикувано30.06.06 20:52



това защото ти си от спецялната 'китайска' раса, Данка.

Here’s my heart, O take and seal it,
Seal it for Thy courts above.


Тема Re: Кийт Де Майо [re: JoroH]  
Автор kakata (от Тобосо)
Публикувано30.06.06 21:07



А някакви мотиви за това решение? Я препиши, моля, още от писмото,може някъде да се съдържа отговора.



Тема Re: Кийт Де Майо [re: JoroH]  
Автор muntzer2 (Георги Димитров)
Публикувано30.06.06 21:12



това сега преди-Д.Принц повереме на или след Д.Принц е?
Тоест като част от служението на ДП се дистанцира от предишното си учение. Или след ДП се дистанцира от всичко.

Here’s my heart, O take and seal it,
Seal it for Thy courts above.


Тема Re: Кийт Де Майо [re: muntzer2]  
Автор terzit (пристрастен)
Публикувано30.06.06 21:29



Такак първо обучаваш хората нещо после им казваш извинете изтриите си го от памета.


така е брат с "визуализирането".
с "позитивното мислене".
с "мисленето във възможности".
с "лечението чрез спомени".
с "вътрешно лечение".

визуализирането има и други названия.
- "позитивно представяне в образи".
- "позитивна фантазия".
- "преставяне чрез символи".
- "мечти и видения".

Кийт Де Майо е осъзнал,че е бил окултист.

това обаче не може да се каже за ДП.



Тема Re: Кийт Де Майо [re: JoroH]  
Автор ann ()
Публикувано30.06.06 22:46



от тук изобщо не става ясно, че той казва, че се отказва от конкретно дадено учение.

само става ясно, че не желае да се разпространява за него лична информация - което признавам си изобщо не разбирам какво толкова има в личните примери от живота му - че да желае да се изтрият.

ако нещо друго е целял да каже - защо не го е казал в прав текст ...
не приличаше на човек, който не би си казал честно.

или може би го е написал така защото е писал все пак до хора, все още участващи в служенито на Д. Принс.
не мога да разбера.



Тема Re: Кийт Де Майо [re: kakata]  
Автор JoroHМодератор (ВРИД)
Публикувано30.06.06 22:54



Два пасажа, находящи се по-напред в писмото:
В миналото съм казвал, че църквата в Китай се изчислява някъде между 30 до 80 милиона вярващи с нарастване от около 25 000 покаяли се всекидневно. Относно тази информация, бих искал да направя две уточнения. Преди всичко въпреки, че може и да не съм предал правилно това, което съм възнамерявал в миналото, въз основа на изчисления е трябвало да кажа предварително, че се е случвало да има до 25 000 души, които приемат Исус на ден. Простата аритметика, показва, че тази цифра не може да бъде постоянна за всеки един ден в продължение на години.
Нещо повече, трябва да кажа, че всички тези цифри са изчисления, които съм получавал от достоверни източници, на които се доверявам и уважавам. Но в боравенето с тази информация от втора ръка, трябва да призная, че не можем и не бива да я разпространяваме като постоянен факт..

"Докато говорим за материалите, много от вас ми казаха колко са били благословени от учебниците за библейското училище, които издадохме 1992-94г. и ме питаха дали ще пиша нови книги или ще преиздавам старите, които вече от доста време в по-голямата си част не са в обръщение.
след като се молех за това, отговорът е "Не" . Причината ем, че материалите бяха предназначени да се използват от учениците в Библейското училище и тези, които учеха чрез кореспонденция, както и за хората от техните църкви, които искаха да ги имат. Те бяха написани за конкретен период, с конкретна цел. Те вече не са адекватни за настоящето време"

Разцеплението в служението за БГ беше провокирано от Кийт, понеже той тотално смени курса, въпреки, че никъде не се отрече официално от нищо. След това служението съвсем се разпадна заради прелюбодейна връзка на ключов човек в служението. В момента то съществува, но с доста слабо влияние, доколкото знам се занимава една Искра.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.