Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:12 11.06.24 
Религия и мистика
   >> Християнство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
Тема Re: Кийт Де Майонови [re: JoroH]  
Автор kakata (от Тобосо)
Публикувано28.06.06 22:40



Домашната църква няма потенциала да поеме всички функции. Къде ще се водят нови души? Особено десоциализирани хорица.
Имам две лели, които превърнаха иначе хубавата симолитвена група в домашна църква. Сега прилича на лудница. Има естествено двама пастора, които се надпреварват кой по-големи и чудни дела и откровения ще извърши. Цигани, магистрални мадами и кой ли не. Братовчеда от горния етаж се е хванал за главата, нито да изпъди паството с пасторите, нито да ги държи.



Тема Re: Кийт Де Майонови [re: kakata]  
Автор JoroHМодератор (ВРИД)
Публикувано28.06.06 22:47



Аз за такива крайнопетдесятни формации, пълни с пророкуващи баби не говоря. Трябва да сме мъдри, където се събираме да не служим за съблазън. Не е нормално сами да се държим като луди. А проблема, който описваш, не е на домашните църкви, а на голяма част от петдесятното движение. Паратинчевистки групички не са идеала ми за домашна църква.



Тема Re: Кийт Де Майонови [re: JoroH]  
Автор kakata (от Тобосо)
Публикувано28.06.06 22:54



В интерес на истината "Враг № 1" на гореописаната група е именно петдесятният пастор в града. Човекът се опитваше да ги вразуми, но никакъв ефект. Аз май съм"Враг № 2" - също така петдесятна. Тоест, не обобщавай,че се докачам на вероизповедание.





Тема Re: Кийт Де Майонови [re: kakata]  
Автор JoroHМодератор (ВРИД)
Публикувано28.06.06 23:11



Абе и пастора там не е стока, ако е оня, дето му се "открива" че тгрябва да ходи до САЩ и праща "откровението" на българските църкви в САЩ да му пратят пари за екскурзията. Ако е града с К. там всички църкви са луди по пророчества и откровения.



Тема Re: Кийт Де Майонови [re: JoroH]  
Автор kakata (от Тобосо)
Публикувано28.06.06 23:22



Абе не е тоя пастор. От града П. е. А моите лели - евангелистки са легион. Имам и в К. и в П.
По отношение на пастора в К. - обвинителите в "малотиражката"/свободно преразказано по модератора/ "ЕВ"не могат да посочат нещо конкретно, а само си плямпат и товарят върху му прекалено много обвинения.
Аз, обаче, започвам много усърдно да работя в областта на откровението за евангелизиране на Монте Карло. Айде де ,и там хората души носят.



Тема Re: Кийт Де Майо [re: kakata]  
Автор JoroHМодератор (ВРИД)
Публикувано28.06.06 23:29



За човека с Я. от К. нямам преки впечатления. Имам впечатления за вярващи от К. от две църкви и и в двете църкви явно много се впечатляват от откровения и пророчества, без да следят колко се изпълняват.



Тема Re: Кийт Де Майо [re: kakata]  
Автор JoroHМодератор (ВРИД)
Публикувано29.06.06 13:36



Домашната църква не е тинчевистка лудница. Домашната църква е да кажем това:


Иституционалната мегацърква е доказала невъзможността да бъде пълноценно функциониращо тяло. Там хората в неделя идват, за да гледат спектакъл - оркестър, певици, иху, аху, но никой няма да дойде до теб и да те попита какъв ти е проблема и с какво може да ти помогне. Ти си само зрител, който мълчи и седи на стола. Ако имаш слово, не може да го споделиш, защото трябва да си предупредил, че искаш да проповядваш и преминеш одобрението на пастора. Хората не взаимодействат, както части на едно тяло, а заедно гледат спектакъла, при който напоследък навлизат всички екстри на шоуто - цветни пушеци свиркане от публиката et cetera.
Това е институционалния модел, който аз от опит добре познавам. В библейския модел църквата е преди всичко приятелски кръг около Христос, а не миниимперия с минифеодал, който е мегабезгрешен и мегапомазан.



Тема Re: Кийт Де Майо [re: White Raven]  
Автор muntzer2 (Георги Димитров)
Публикувано29.06.06 13:44



Пинеже Белия Гарван ми каза, че твърдението че Кийт бил станал гай се описвало в интро.-то на "Нови мехове за ново вино" я намерих но там няма нищо такова. В книгата последно се подписват Francesco and Gail De Maio интернетно се открива само един Keith De Maio на 49 в NY.

Here’s my heart, O take and seal it,
Seal it for Thy courts above.


Тема Re: Кийт Де Майо [re: м-rTokugava]  
Автор muntzer2 (Георги Димитров)
Публикувано29.06.06 13:46




вижте това дали работи при вас

Here’s my heart, O take and seal it,
Seal it for Thy courts above.


Тема Re: Кийт Де Майо [re: muntzer2]  
Автор kakata (от Тобосо)
Публикувано29.06.06 13:53



А? Кой е пък Франческо?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.