Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:42 11.06.24 
Религия и мистика
   >> Християнство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
Тема Re: Кийт Де Майонови [re: White Raven]  
Автор terzit (пристрастен)
Публикувано28.06.06 22:10



...и материално.



Тема Re: Кийт Де Майонови [re: muntzer2]  
Автор JoroHМодератор (ВРИД)
Публикувано28.06.06 22:13



Домашните църкви не са някаква мода. Те са това, което казва Словото. Де майо доколкото знам е основал една домашна църква, която днес леко избива в реконструкционизъм. Повечето домашни църкви нямат нищо общо с него. А книжката му за меховете, с известни резерви ми харесва.



Тема Re: Кийт Де Майо [re: JoroH]  
Автор terzit (пристрастен)
Публикувано28.06.06 22:16



Жоре,не може ли да се отвори една християнска библиотека?



Тема Re: Кийт Де Майо [re: muntzer2]  
Автор White Raven ()
Публикувано28.06.06 22:17



Потърсих го в Гугъл, ама нищо не излиза.



Тема Re: Кийт Де Майо [re: terzit]  
Автор White Raven ()
Публикувано28.06.06 22:18



Това не го и споменавам даже . То идва с целия пакет по обслужването.





Тема Re: Кийт Де Майо [re: White Raven]  
Автор kakata (от Тобосо)
Публикувано28.06.06 22:21



Докога ли? Ами докогато този който има претенции да е лидер не установи в какво вярва. Някои никога не проумяват. И превръщат последователите си в адепти на лична теология.
Де Майо е бил честен да признае погрешните си убеждения. А други, които са въвели и насърчили в църквите си Торонто кикотене, припадъци и истерии, без никакъв срам пак се изправят пред хората и проповядват против него.
Между другото, Дерек Принс беше също така във възторг от "благословението" от Торонто.



Тема Re: Кийт Де Майо [re: JoroH]  
Автор kakata (от Тобосо)
Публикувано28.06.06 22:27



Е да де , току нещо което се твърди че го казва Словото излиза на преден план. Което по същество пак е модна тенденция. Лично аз съм привърженик на домашните молитвени групи. Те имат много повече смисъл, защото се събират хора със сходни идеи и общуването е по-пълноценно. Домашната църква се различава с това, че има презвитер, и всички му се подчиняват.



Тема Re: Кийт Де Майонови [re: kakata]  
Автор JoroHМодератор (ВРИД)
Публикувано28.06.06 22:28



Ми прочети и Врява в църквата да видиш как се бил покаял кикотейки се неистово още 1945г ( Д. Принс), даже ритал във въздуха и се търкалял по земята - и това било покаянието му. Аз на моето покаяние бях угнетен, разбирайки колко съм грешен и плаках. Принс обаче се е кикотел - странно нали?



Тема Re: Кийт Де Майонови [re: kakata]  
Автор JoroHМодератор (ВРИД)
Публикувано28.06.06 22:32



Аз вярвам, че църквата по възможност трябва да има повече от един презвитер - и в Словото е така. Иначе има опасност от това са стане секта като Н. П. и др.



Тема Re: Кийт Де Майонови [re: JoroH]  
Автор kakata (от Тобосо)
Публикувано28.06.06 22:34



И аз си поплаках доста, даже два пъти, защото два пъти се покайвах. Вторият път доста.
Та за дядо Дерек. Той е пълен с бисери. Все вижда някакви врачки и демони у хорицата. Отделнен принос за тях имат и некадърните преводи.
У Дерек Принс е имало нещо много ценно, но то е починало отдавна. Това е първата му съпруга Лидия. На нея е посветил само една книга, и всъщност "Назначение в Йерусалим" е останало без продължение. Ако има друга книга за това как Лидия е отгледала своите осиновени десет дъщери бих я прочела с удоволствие. Но май няма. Принс е развил графомания, но центрирана около него самият.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.