Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:25 19.06.24 
Религия и мистика
   >> Християнство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема На кого Христос плаща?нови  
Автор evgenia_hristova (ентусиаст)
Публикувано02.05.06 13:24



Бог създава светът и хората съгрешават. Първият път Бог ги наказва като ги гони от Рая. Вторият път Бог убива човека и го възражда, като го пречиства с вода (потопът). Третият път Бог дава синът си, който трябва да страда за да изчисти човекът от греха

Защо първите два пъти човекът е наказан пряко, а третият път някой друг снема грехът му?
На кого плаща Иисус за греховете на хората? - не е ли Бог съдника? защо е необходима жертва за изкуплението и то невинна?
Иисус грешен ли е? Ако човекът по принцип си е грешен, то Иисус син на човешка жена ли е или тя е била само сугестивна майка?
Светът след Иисус пречистен ли е?
Кой решава всичко това?



Тема Re: На кого Христос плаща?нови [re: evgenia_hristova]  
Автор onchoo ()
Публикувано02.05.06 14:42



Ако търсиш отговори има пре много хубава литература мисля.
Сигурно специална научна конференция да се организира пак не би изчерпало наведнаж всички тези въпроси ,които са се задавали от 2000 години насам и са получавали своите отговори през годините- този път е дълъг.
Несериозно е за мен по този начин да се опиставят такива въпроси.
Поне постави един проблем ,за да може да се оформи някаква дискусия.За всичко накуп едва ли може да се говори ,без да се профанизира.



Тема Re: На кого Христос плаща?нови [re: onchoo]  
Автор terzit (ентусиаст)
Публикувано02.05.06 16:31



onchoo,нека да тръгнем ot въпроса:как "вишите същества" отглеждат "нишите същества?".
да вземем за пример едно бебе и неговото развитие.следва;детска градина,училищна възраст и младеж - както им викат американците - тинейджър.
през тези етапи на всекиго е ясно,че общуването е различно.например с бебетата говорим сякаш те ни разбират,защо знаем,че те ще проговрят някой ден и ще ни разбират наистина.
drug primer.
един баща умира спасявайки детето си от детската градина.детето няма да е в състояние да разбере какво е направил баща му за него,но ако е младеж със сигурност - да.
а,сега да видим колко въпроса останаха от "християнската литература",дето я предлагаш?



Тема Re: На кого Христос плаща?нови [re: terzit]  
Автор onchoo ()
Публикувано02.05.06 22:14



това предлагам защото в това съм сигурен -
но също си мисля че една беседа с терзит по някоии теми също ще е полезна за тези които искат бързи ясни отговори на момента :) в същия стил на зададениет въпроси.


Ала все пак е важно кой е човека насерща с който беседваме .Дали е бебе дали е в детската градина или юнуша бледен :) Приел съм си но може да не съм прав.че всеки който пише съзнателно тука е поне на "нивото" на юноша :)

Редактирано от onchoo на 02.05.06 22:19.



Тема Re: На кого Христос плаща?нови [re: evgenia_hristova]  
Автор apocalipsis (непознат )
Публикувано03.05.06 12:36



Както чрез един човек(Адам) светът погина ,така също чрез един човек (Христос) хората получиха незаслужено спасението на душите си чрез вяра в него(Спасителя). Жертвата на Исус веднъж завинаги замества жертвите в Стария Завет като с това същевременно изпълнява Закона. -Йоан3:16



Тема Re: На кого Христос плаща?нови [re: onchoo]  
Автор evgenia_hristova (ентусиаст)
Публикувано03.05.06 13:40



Аз не питам за научно приети или не мнения и осветени от църквата............

Не смятам, че някой може да ми наложи мнението си по някакъв въпрос за правилно. Интересувам се обаче от устните предания , от чвствата на хората и как религията влияе в живота на обикновенните хора.
Обобщила съм си въпросите със заглавие - нормално е да се почне от там. Поне така учат децата в Началното училище!!!!
Ама нищо ние сме от юноши нагоре!
Колкото до това дали ще се профанизира, ами дай да видим защо искаш да си остане сакрално????



Тема Re: На кого Христос плаща?нови [re: apocalipsis]  
Автор evgenia_hristova (ентусиаст)
Публикувано03.05.06 13:42



Въпросът не е какво е станало а защо е станало и на кого е необходимо!



Тема Re: На кого Христос плаща?нови [re: evgenia_hristova]  
Автор ask2OO4 (питанка)
Публикувано03.05.06 14:28



Когато човек сгрешил за пръв път, той отпаднал от Бога, защото това е справедливо. Не е възможно да живее в мир с Бога този, който е заложил наченките на войната с непослушанието си. Т.е. отпадането е пряко следствие от греха.

Но Бог освен справедлив е и милостив и обича създанията Си. Той е дал начин да бъдем спасени така, че да си възвърнем статута на първоначалното послушание, но и така, че да не се изопачи Божията справедливост според която човек се е осъдил на смърт от момента, в който е започнал да греши.

За целта е трябвало някой да изпълни закона, който Бог е изисквал от човека за да се върне той при Него. Трябвало е някой безгрешен и съвършен човек да поеме вината и да бъде умъртвен заради всички хора. Един човек, понеже очевидно много не е възможно да се намерят. Безгрешен, защото иначе смъртта му ще се отнася за неговите собствени грехове. Съвършен, защото иначе не може да изпълни справедливия Божи закон.

Единствения съвършен е Бог. И Христос, второто лице на Света Троица се въплътил от непорочна Девица и станал Човек. Той е единственият истински Бог и единственият съвършен Човек едновременно. Следователно Дева Мария Му е съвсем истинска майка, което не Му пречи по Божествената Си природа да е предвечно роден от Отца.

Като безсмъртен по Божествената Си природа Христос умря телесно, но и възкръсна, като с това възкреси човешката природа и я въздигна на небесата. С това за човека стана възможен живота в Бога.

На кого плаща Христос? Може би няма да е невярно, ако кажа, че единствено на любовта Си към хората. Този въпрос не може да бъде разгледан юридически, понеже от гледна точка само на юридизма той няма разрешение и човек би си останал вечно проклет от Бога.



Тема Re: На кого Христос плаща?нови [re: onchoo]  
Автор terzit (ентусиаст)
Публикувано03.05.06 15:12



В отговор на:

Ала все пак е важно кой е човека насерща с който беседваме .Дали е бебе дали е в детската градина или юнoша бледен :) Приел съм си но може да не съм прав.че всеки който пише съзнателно тука е поне на "нивото" на юноша :)




не!не си сбъркал.така е.ние християните си мислим,че сме юноши /иска ни се.защо тогава децата си играят майки и татковци,магазинери,войници? и т.н./,но всъщност сме бебета и сега ни никнат зъбките.при бебетата - поникването на зъбки е съпроводено с "температура","диярия",точене на лиги","рев" и не "спокоен сън".

трябва да се отбележи,че 2 000 година са нас християните са 2 месеца от рождението ни.та какво са 2 000 години за бога?

поникването на зъбки и симптомите, /които се га света гледа и си вика:това ли са вашите прехвалени християни?/ идва да покаже,че млякото не е вече достстъчна храна и трабва да започне храненето с "твърда храна".а без зъби това не може да стане.

после и още нещо.евгения_христова е християнка авантюриска.да боравиш с нейните похвати е възможно само,ако християнина e - християнин авантюрист.
например блудния син.
тя задава въпросите си към хората,дето са били "на дъното".много църкви /като сгради/ не могат да приемат това /както и на клуба се струва "странно". - защо пита като знае отговорите" - си казват те.
но тя също ни пита: - забравихте ли къде бяхте?забравихте ли от къеде идвате и на къде отивате?

а,ние си мислим,че "яйцето учи кокошката".

за това църквите не могат да приемат "новата кръв" - новоповярвалите - в старото, тресящо се от старост и закостенялост от догми и доктрини,тяло.

истината,че ние се страхуваме от нейните "много" въпроси.

но аз не се страхувам.а,ти?



Тема Re: На кого Христос плаща? [re: evgenia_hristova]  
Автор БaйTopбaлaн (Експерт)
Публикувано03.05.06 22:11



1. Защо Бог наказа пряко Адам и Ева?
Защото те извършиха престъпление и понесоха наказание за него. Бяха предупредени за последствията по същия начин, по който един шофьор е предупреден какво ще стане, ако го хванат да кара пиян.
Но веднага след като справедливостта на Святия Бог беше удовлетворена, Той прояви Своята милост. Бит. 3:15 е първото обещание, в което Бог говори за изкуплението на човечеството и то визира пряко Иисус Христос. Т.е. още тогава Бог вече казваше "Аз ще дам Сина Си!"
2. Защо хората умряха при потопа?
Бит. 6:11-12 ни казва:
И земята се поквари пред Бога, земята се напълни с насилие.
И Бог видя земята, и ето, тя беше покварена, защото всяка плът беше покварила пътя си на земята.
На друго място в същата глава се казва, че Ной придоби Божието благоволение. Бог видя разлика между него и хората, описани в стиховете, които цитирах.
И макар, както казваш ти, човекът да бе накзан пряко, заветът на Бог, напомнящ идването на Изкупител, отново бе потвърден - този път с Ной.
И не е вярно, че третия път няма наказание на човека, а само изкупление. Винаги има наказние. Целият еврейски народ каза: "Кръвта Му да бъде върху нас и върху нашите деца!" Нима мислиш, че това бяха само алабалистики без последствия? Най-голямото наказание на това и на следващото поколение дойде през 70-та година с разрушаването на святия град Ерусалим и опустошаването му.
3. На кого плаща Иисус? - 16 Защото Бог толкова възлюби света, че даде Своя Единороден Син, за да не погине нито един, който вярва в Него, а да има вечен живот.
17 Понеже Бог не изпрати Сина Си на света, за да съди света, а за да бъде светът спасен чрез Него.
24 Защото Христос не влезе в светилище, направено от човешки ръце, което е образ на истинското, а в самите небеса, за да се яви сега пред Божието лице заради нас;
25 и не за да принася Себе Си много пъти, както първосвещеникът влиза в светилището всяка година с чужда кръв,
26 защото тогава Той трябваше да е страдал много пъти от създаването на света; но сега се яви веднъж в края на вековете, за да отстрани греха, като принесе Себе Си в жертва. /Евреи 9 гл./
4.Аз бих отговорил така: на Божията справедливост, която изискваше някой да плати за греха. И Христос го направи веднъж и един път завинаги.
Но ако днес някой отхвърли този дар /или заместителна жертва/, той отново плаща сам - получава еднопосочен билет за вечна адска почивка - както искаш го разбирай.
5. Мисля, че това дава отговор и на другия ти въпрос - светът след Иисус пречистен ли е.
Бог, в Своята милост и благодат и в Своята суверенност на Създател решава това!

Просто (но не прост) човек



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.