Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:11 06.06.24 
Религия и мистика
   >> Християнство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: За кого бие камбаната!нови [re: terzit]  
Автор vitaminko ()
Публикувано07.05.06 21:24



Аз съм човек. Не съм чел нищо от Дънов и нямам намерение да го правя.

********************************************************************************


Тема Re: За кого бие камбаната!нови [re: vitaminko]  
Автор terzit (ентусиаст)
Публикувано07.05.06 21:37



на въпроса на доктора: - колко човека има пред кабинета?мед.сестра отговаря: -има само един човек,един поп,един войник и един циганин.



Тема Re: За кого бие камбаната!нови [re: terzit]  
Автор vitaminko ()
Публикувано07.05.06 22:24



Най-смешното е, че на сестрата явно т.нар. "човек" й се е видял най-безличен и затова го е нарекла човек. Колко по-лесно би било да каже: "Четирима."

********************************************************************************


Тема Re: За кого бие камбаната!нови [re: vitaminko]  
Автор terzit (ентусиаст)
Публикувано07.05.06 22:35



В отговор на:

Най-смешното е, че на сестрата явно т.нар. "човек" й се е видял най-безличен и затова го е нарекла човек. Колко по-лесно би било да каже: "Четирима."




като каза,че си "човек" на на мене така ми се видя,като на мед.сестра.

туе е пълно с попове ,войници и има един циганин.

Редактирано от terzit на 07.05.06 22:37.



Тема Re: За кого бие камбаната!нови [re: vitaminko]  
Автор nikiharis (член)
Публикувано08.05.06 02:46



Утопия е да се мисли, че някой от небето ще дойде и ще ни разреши проблемите. Ние сме тези, от които това зависи. Ние сме собствените си поробители и освободители. Никой друг. бомбастични фрази на утопист. Въздух под налягане. виждаме "Човекът" без Бог и без Господар до къде ни доведе. Блянуванията и бълнуванията на роба са повече от ясни в случая. Дали ти харесва или не ти живееш във вселена, която е сътворена и личностна т.е. има Личност, Която управлява тази вселена. От Небето веднъж вече Един е слязъл и пак ще дойде, бъди сигурен. А това че сме собствените си освободители много ми напомня Барон Мюнхаузен дето се издърпа сам за косата , за да излезе от водата.
Христос казва нещо далеч по-достоверно и смислено- "Ако Синът ви освободи, ще бъдете наистина свободни" Историята показва че няма по-свободни и свободолюбиви хора от християните, за които обаче свободата сама по себе си не е бог.



Тема Re: За кого бие камбаната!нови [re: Heпoзнaт®]  
Автор nikiharis (член)
Публикувано08.05.06 02:54



Драги ми смехурко много време мина и явно памперсчето пак трябва да ти сменяме. За Библейския текст по-голям слепец и невежа от теб едва ли има. От години вече не можеш да направиш разлика между значението на двата израза "от света" и "на света" само продължаваш да се окукваш най-редовно.
Шуте недоразбрал себе си дори, как искаш някой да ти разбере постингите?
Сега ще се излагаш колко непознаваш историята както се изложи че не познаваш Писанието ли?
Айде смешнико дългоух време е а пораснеш и да не вършиш вече тези лоши неща в гащите!



Тема Re: За кого бие камбаната!нови [re: nikiharis]  
Автор jaytee (познат)
Публикувано08.05.06 04:23



А какво е личност? (Не се заяждам, наистина искам да си изясня понятието и благодаря предварително на тези, които отговорят.)



Тема Re: За кого бие камбаната!нови [re: terzit]  
Автор vitaminko ()
Публикувано08.05.06 07:54





********************************************************************************



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.