Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:41 26.06.24 
Религия и мистика
   >> Християнство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Re: Добре де, грешно съм разчела, но не ми отговоринови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор promtrei (старо куче)
Публикувано26.02.06 16:23



В отговор на:

на въпроса. Добре, да предположим, че имам някакъв грях и Бог ме наказва за него. Обаче аз може и да не съм го направила съзнателно и дори да не знам какво съм направила. Как да разбера? Около мен виждам маса хора, които системно нарушават Божиите заповеди- прелюбодействат, пожелават жената и какво ли още не на ближния, лъжат, крадат, но са живи и здрави и техните роднини също, и продължават с буен устрем да нарушават правилата... Не разбирам защо, честно.

Стига простотии бе, тате!




Казах ти,че е много просто.
Дойдоха ми на гости приятели с децата си и децата им си игреха с мойте деца,но децата на гостите чупиха кристалния ни сервиз подарък от сватбата.
Аз не направих нищо,дори ги успокоих,на децата на мойте приятели.
На другия ден Гришата чупи една водна чаша и го наказах.Vikam mu:"Мамаичката ти да ...,това дето е мое утре ще е твое,защо не го пазиш!?"

А той ми вика:"Стига простотии бе, тате!" После яде бой на дълги литри...

Бог наказва само свойте деца,защото утре ще са наследници на Божието царство,а децата на сатаната не ги наказва,защото те са вече наказани.

Ти дете на Бога ли си?Или сами си играеш на такава?



Тема Re: Добре де, грешно съм разчела, но не ми отговоринови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор corpo celeste (православна)
Публикувано26.02.06 16:37



Бог наказва за нашето вразумление и ако нещо ще отнеме - това е ако трябва начинът ни на живот да се промени, за да сме постоянно в такава ситуация, че да не можем да правим едни и същи грехове. Не само, че може да накаже чрез наши близки, ами много често така прави. Може да накаже страхотна прелюбодейка чрез обезобразяване и пр. - скоро очите ми видяха такъв случай. Беше ужасна жена, немлада, никак красива, но със страхотно самочувствие и сексуалност. Сума ти животи провали и стана катастрофа, сега е обезобразена. Ако е за промяна в начина на живот, може да накаже така, че да имаме нещо постоянно като травма за постоянно вразумление и изправление. Трайна загуба някаква.
Тия, които са невярващи, няма да се спасят и затова не ги наказва, ако грешат с други, които също нямат шанс да повярват, така си мисля.
ако някой греши, много често и други покрай себе си огрешава. Освен ако не ги възвисява. зависи от случая. Значи Бог или ще спре това, или няма да го спре. Това общо го казвам - и за атеисти (прелюбодейците, крадците, за които питате), и за вярващи грешници.

Според мен, ако човек е грешил, спрял да го прави, покаял се е, причастил и изповядал, Бог няма да го накаже. Аз поне на това разчитам.
За неосъзнатите грехове е друга голяма тема. Те не могат да се зачетат за наказание според мен, а сигурно нашето невнимание може да се накаже само.


Oт чрева матере моея Бог мой eси Ты.

Тема Re: Добре де, грешно съм разчела, но не ми отговоринови [re: corpo celeste]  
Автор corpo celeste (православна)
Публикувано26.02.06 16:53



например аз съм наказана именно чрез загуба на здравето и разума на най-любимия ми човек. Това православните тука го знаят и затова ходят да злорадстват и онанират в клуб Хасково как съм наказана достатъчно и предостатъчно. Тъй че православната позиция на клуб християнство е ясна по въпроса - да, човек може да бъде наказан достатъчно чрез болест на близък.


Oт чрева матере моея Бог мой eси Ты.

Тема Re: Добре де, грешно съм разчела, но не ми отговоринови [re: corpo celeste]  
Автор promtrei (старо куче)
Публикувано26.02.06 16:53



[b5. И сте забравили увещанието, което ви съветва като синове: -
"Сине мой, не презирай наказанието на Господа,
Нито да ослабваш, когато те изобличава Той;

6. Защото Господ наказва този, когото люби,
И бие всеки син, когото приема",

7. Ако търпите наказание, Бог се обхожда с вас като със синове; защото кой е тоя син, когото баща му не наказва?

8. Но ако сте без наказание, на което всички са били определени да участвуват, тогава сте незаконно родени, а не синове.

9. Освен това, имали сме бащи по плът, които са ни наказвали, и сме ги почитали; не щем ли повече да се покоряваме на Отца на духовете ни и да живеем?

10. Защото те за малко време са ни наказвали, според както им е било угодно, а Той - за наша полза, за да съучаствуваме в Неговата светост.

11. Никое наказание не се вижда на времето да е за радост, а е тежко; но после принася правда като мирен плод за тия, които са се обучавали чрез него.

]




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.