Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:10 11.06.24 
Религия и мистика
   >> Християнство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема цигани ПЕТДЕСЯТНИ  
Автор muntzer2 (Георги Димитров)
Публикувано02.02.06 17:01



Пак с въпросите напред:
Ромите си падат само по петдесятните църкви или ги има и в другите протестанстки деноминации? Някои може ли да каже нещо социологическо по въпроса. Зареди помощи или просто религиозния "театър" в тези църкви ги влече. Може да е колекция от неща?
1. социални помощи
2. живо хваление
3. равностоино възприемане с мнозинството
4. пасторите просто хвърлят повече усилия сред тях защото са лесен улов.
5. нещо свързано с маргиналноста в обществото и 'сектантите' имащи подобен статус
6. свидетелствата давани в църквите звучат приблизително като ежедневниа story-telling на ромите
7. петдесятните ги използват ама и Ромите използватпетдесятните

САНЧО БРАТЕ ПОМАГАИ.

Равностоино на това някой може ли да каже Ромите посещават ли изобщо Православните храмове. Аз не съм ги виждал в интерес на истината. И сега след като 'Атака' се опитва да си присвои православната църква ще станат ли педесятничество и/или исляма офицялната религия на Ромите в България.



Тема Re: цигани ПЕТДЕСЯТНИнови [re: muntzer2]  
Автор kaмъчe (.)
Публикувано02.02.06 17:08



чисто хипотетично си мисля - няма ли по-смислени, по-приятни и по-полезни неща от трупането на грехове в нета?



Тема Re: цигани ПЕТДЕСЯТНИнови [re: muntzer2]  
Автор Popeto64 (Ivo Popov)
Публикувано02.02.06 17:15



Жорка, к'во са ти направили братята роми ? Знаеш ли защо ходят предимно в Петдесятни църкви ? - Щото т..а..а..а..ка !!!



Тема Re: цигани ПЕТДЕСЯТНИнови [re: Popeto64]  
Автор cuddly (мррр)
Публикувано02.02.06 17:20



краят на постингът ти е почти като а..т...а..к..а...




Тема Re: цигани ПЕТДЕСЯТНИнови [re: kaмъчe]  
Автор muntzer2 (Георги Димитров)
Публикувано02.02.06 17:22



В отговор на:

трупането на грехове в нета?




Трябва да кажа че съм фан на Ромите и понеже ми е интересна темата за малцинствата в България съм чел за тях неколцина неща и това не е израз на новата мода в Българската политика. Фан съм и на циганската музика, повече инострана че ме е срам да си призная влечението към чалгата. По принцип най ми харесва Трансилванска циганска музика, но и фламенкото ми скрива шапката. По принцип гледам като на паралелни тенденции на това Ромското хваление като удушник на социялното тегло и подобната реланост в черната госпъл музика в САЩ. И ако наистина има паралели то може да се направи едно хубаво социологично проучване, дисертацията дори някои може да си защити. Санчо може да ни каже и за педесятните испански гитанос.



Тема Re: цигани ПЕТДЕСЯТНИнови [re: Popeto64]  
Автор muntzer2 (Георги Димитров)
Публикувано02.02.06 17:28



В отговор на:

к'во са ти направили братята роми ?



Аз съм си прекарвал летата на село Литаково къщата ни беше 4 двора от циганската махала играл съм си с Роми и по принцип имаше в селото много свеси приятелски връзки между цигани и Българи. За мене улицата на която живееха винаги е имало привличането като на страна от приказките. По принцип единственото дето са направили за мене е веднъж в София едно цигане ме беше гепило да ме джоби на сред улицата а от ляво и дясно ни подминават възрастни Българи и нищо не казват. А мина една двойка цигани по големи и като емнаха цигането та го понатупаха. Това са ми направили циганите ..добро.

Редактирано от muntzer2 на 02.02.06 17:32.



Тема Re: цигани ПЕТДЕСЯТНИнови [re: cuddly]  
Автор Popeto64 (Ivo Popov)
Публикувано02.02.06 17:30



Това е от един виц: "Пита едно циганче баща си: Тато, шо изгрява слънцето ? Баща му отговорил: -Щото т.а.а.ка ! Майката на циганчето го ударила и казала: "Стига си претеснявал баща си ! А бащата отговорил: Нека пита, нека знае !!!!"

Редактирано от Popeto64 на 02.02.06 17:41.



Тема Re: цигани ПЕТДЕСЯТНИнови [re: muntzer2]  
Автор Popeto64 (Ivo Popov)
Публикувано02.02.06 17:36



Според мен са много причините хора да се събират в различни църкви: те са битови, емоционали, социални, културни, свързани са с манталитета, възпитанието и образованието. Това е многообразната Божия благодат, това са различните части на Тялото Христово.



Тема Re: цигани ПЕТДЕСЯТНИнови [re: Popeto64]  
Автор muntzer2 (Георги Димитров)
Публикувано02.02.06 17:38



разбрах те
и аз така взех да отговарям на 15тото 'защо' което дъщеря ми зададе.
фрустрирам се понеже почват да ми идват дефиниции от рода на квантовата механика.



Тема Re: цигани ПЕТДЕСЯТНИнови [re: muntzer2]  
Автор ng ()
Публикувано02.02.06 17:39



никога няма да мога да разбера защо така всички делите хората според цвета на кожата. НИКОГА.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.