Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:57 15.06.24 
Религия и мистика
   >> Християнство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | (покажи всички)
Тема Няма съмнение, [re: apocalipsis]  
Автор Eжko_ (_бодлидрешко)
Публикувано09.05.06 16:06



Няма съмнение, че нашите молитви на първо място трябва да са обърнати към Бога.

Но няма съмнение и това, че твърде често нашето държание не е богоугодно, нашите молитви - също, - причини затова, колкото щеш.







Господ е мое упование

Редактирано от Eжko_ на 09.05.06 16:07.



Тема И още нещо твърде показателно [re: apocalipsis]  
Автор Eжko_ (_бодлидрешко)
Публикувано09.05.06 16:44



В отговор на:

Моите почитания към светиите и Божията майка.Аз за по- сигурно се моля на Отца в името на Исус







С поздрав най-сърдечен


Господ е мое упование

Тема Re: "Вярвам . . . в общението на светиите" [re: Eжko_]  
Автор Eжko_ (_бодлидрешко)
Публикувано14.05.06 17:15



Здравей Иво,


Бях ти изпратил бележка и на лични, а все още нямам отговор на въпроса си.

"""Вярвам . . . в общението на светиите""" е част от твоето верую*.

Въпросът, който ти зададох е важен, понеже ме смущава това, че има несъответствие на веруюто ти с практическото му проявление. Иначе казано: във веруюто си декларираш, че вярваш в общението си със светиите, но очевидно не със всички - не и с "д у х о в е т е на праведниците" (Евр., 12:22)
- тия, които са в Царството Христово. Затова ще повторя въпроса си, и те моля да отговориш. И така, въпросът ми към теб е следния:

"Ако ап. Павел за теб, Иво, е жив - и без съмнение ап. Павел е свят (в Бога), - тогава какво ти пречи да общуваш понякога и с него, както общуваш и с други вярващи (светии), включително молейки ги при нужда."

К а к в о ти пречи, приятелю, какво ? Какво наистина ти пречи, след като за това сме призвани имено от него -

(1Сол., 1:5-6)] ?

Нима ти си намерил общение със светии, които стоят по-горе от 12-те Апостоли, в това число и от ап. Павел ?

Или може би те и той са "по-малко" живи от нас, "живите мъртъвци".

Зная, че за мнозина ап. Павел "спи" - такова верую изповядват адвентистите, - или че е умрял безвъзвратно - в това пък вярват атеистите. Но ми се ще да разбера по-ясно твоето верую - ти как чувстваш и приемаш ап. Павел по отношение на с е г а ш н о т о му съществуване: като умрял ли го чувстваш и приемаш, като спящ ли, или като жив ? Ако е първото или второто, можеш да не отговаряш на въпроса ми, но ако е последното, тогава те моля за отговор.

Поздрави


П.П. Задавам ти въпроса не за да търся конфронтация - не. Задавам този въпрос (въпроси) за да си изясня някои неща.



*




Господ е мое упование

Редактирано от Eжko_ на 14.05.06 18:08.



Тема Re: "Вярвам . . . в общението на светиите" [re: Eжko_]  
Автор lvoBG (избран)
Публикувано14.05.06 23:08



След като искаш да си изясняваш нещата, редно е да почнеш да четеш класически протестански автори. Препоръчвам ти:



Иначе като споменаваш апостол Павел, нека го спомена и аз - той пише на Филипяните, че за тях е по-добре той да бъде жив в тяло, отколкото да е отнесен при Господа (което би било по-добре за него самият). Явно апостол Павел не е мислил точно както ти мислиш по въпроса за общението на светиите. Да не говорим, че никъде не виждам на страниците на новият завет, някой да се е молил и общувал със починалите старозаветни светии (а редно би било, понеже те са също част от Църквата).



Тема Re: "Вярвам . . . в общението на светиите" [re: lvoBG]  
Автор Eжko_ (_бодлидрешко)
Публикувано15.05.06 08:11



"""Иначе като споменаваш апостол Павел, нека го спомена и аз - той пише на Филипяните, че за тях е по-добре той да бъде жив в тяло, отколкото да е отнесен при Господа (което би било по-добре за него самият)."""

Да, това е така, но е нужно разяснение - нека чуем казаното от ап. Павел:

" Ако ли живеенето ми в плът принася плод на делото, то кое да предпочета, не зная. Обладават ме и двете: желая да се освободя и да бъда с Христа, защото това е много по-добро; но да оставам в плътта е потребно за вас. " [1:22-24]

Първо - нека пак да си припомним нещо твърде важно: че това са думи на не "кой да е" човек, а на " апостола на Иисуса Христа по воля Божия " (Вж. напр. ефес., 1:1) - това са думи на " Апостолът, чийто Източник на благовестие е Дух Светий ." (1Сол., 1:5-6) – на човекът, който има " ум Христов " (1Кор., 2:16), на призваният “ не от човеци, нито чрез човек, а чрез Иисуса Христа и Бога Отца”. (Гал., гл1)


Ако ти, Иво в момента си на 40 години и знаеш че Бог е отредил времето на земното ти странстване да бъде 8о годишно, и всеки ден се молиш с "да бъде Твоята воля", а пък знаеш , че в Царството Небесно ще ти е много по-добре, как би постъпил ? Ще се молиш ли, например така: “Господи, искам да съм вече при Теб, нека бъде моята, е не Твоята воля ?

". . . но да оставам в плътта е потребно за вас, защото такава е Божията воля " - това всъщност казва святият апостол.

Св. ап. Петър недвусмислено заявява, че ще ни помага – и ни помага, бидейки в Царството Христово :

"зная, че с к о р о ще напусна хижата си, както ми извести нашият Господ Исус Христос. Даже ще се постарая щото вие и след смъртта ми,

."

Изчислено във времето, старанието на апостола, (помощта му за нас във всяко едно отношение, застъпничеството) е вече близо две хиляди години – много по-вече, отколкото краткият период на земното му странстване.



Господ е мое упование

Редактирано от Eжko_ на 15.05.06 11:21.



Тема Поне те моля, отговори конкретно [re: lvoBG]  
Автор Eжko_ (_бодлидрешко)
Публикувано15.05.06 08:20



на този въпрос:

Как ти чувстваш и приемаш ап. Павел по отношение на с е г а ш н о т о му съществуване:

-като умрял ли го чувстваш и приемаш,
-като спящ ли,
-или като жив ?


Господ е мое упование

Тема Re: "Вярвам . . . в общението на светиите" [re: lvoBG]  
Автор Eжko_ (_бодлидрешко)
Публикувано15.05.06 08:56



"""Да не говорим, че никъде не виждам на страниците на новият завет, някой да се е молил и общувал със починалите старозаветни светии (а редно би било, понеже те са също част от Църквата)."""

Ами нали НОВОЗАВЕТНИТЕ са били все още тук, на Земята - например Христовите Апостоли, а старозаветните "току що" са били изведени от Ада за влизайки в Царството Небесно.

Старозаветните праведници са също част от Църквата Христова, но нали Царството Христово до слизането на Христос в Ада е било заключено за всички без изключение, в това число и за праведниците. Тъй да се каже, те са били освободени съвсем скоро от веригите на Ада (в едно с множеството люде, които като чули Христовото Евангелие се обърнало към Христа и Го последвали) и една от задачите на Апостолите е била да проповядват И тази истина.




Господ е мое упование

Редактирано от Eжko_ на 15.05.06 11:03.



Тема Re: "Вярвам . . . в общението на светиите" [re: lvoBG]  
Автор Eжko_ (_бодлидрешко)
Публикувано15.05.06 10:47



В беседата, която ми предостави за прочит (превод на Божидар Маринов от английския превод на Хенри Бевъридж от 1599) "

" (КНИГА IV Глава Първа),


прочетох следното:

"Понякога, когато говорят за Църквата, те имат предвид Църквата както е действително пред Бога – Църквата, в която никой не бива приет освен онези, които чрез дара на осиновлението са Божии синове, и чрез освещението на Духа са истински членове на Христос. В този случай тя обхваща не само светиите, които живеят на земята, но и всички избрани, които съществуват от създанието на света."

Да, това е неизменна истина, нещо твърде важно, на което за съжаление Калвин сякаш не е обърнал достатъчно внимание. Съвсем ясно тук е посочено нещо наистина твърде важно, и то е че Небесната част от Църквата (тържествената) е много по-голяма (особено към днешна дата), отколкото земната (войнстващата) и продължава да нараства във времето.

Ако ние пренебрегваме милиардите наши братя и сестри, които са в Царството Христово, то тогава какви християни сме.

Нека не забравяме, че царството на Главата на Църквата и Господ наш Иисус Христос не е (все още от) от този свят. И още нещо - в Църквата Христова служат и Ангели, служат на нас. Колко естествено е да почитаме и тях - не като богове, разбира се, не. А като наши приятели. В Царквата Христова има и иерархия, в която светите Апостоли стоят най-високо.

Ако пренебрегваме ръката на приятелство, която ни подават светиите пребиваващи (ж и в и) в Царството Христово в_Едно с Бога, - в частност и на Апостолите - и ако отхвърляме това, че могат да ни помагат, застъпвайки се пред Първосвещеника и Глава на Църквата, ние на практика се лишаваме и от Божието приятелство. Понеже казано е:

"и който се отмята от вас, от Мене се отмята; а който се отмята от Мене, отмята се от Оногова, Който Ме е пратил." [Лука, 10:16]



Господ е мое упование


Редактирано от Eжko_ на 15.05.06 11:18.



Тема Re: "Вярвам . . . в общението на светиите" [re: Eжko_]  
Автор Dankata (Daniel)
Публикувано15.05.06 19:59



''Ами нали НОВОЗАВЕТНИТЕ са били все още тук, на Земята - например Христовите Апостоли, а старозаветните "току що" са били изведени от Ада за влизайки в Царството Небесно.''

Искаш да кажеш че Авраам, Мойсей, Давид, Соломон, Илия, Исая и т.н., са били в ада и са изведени от там едва когато Христос слезе там ? Обоснови се ако обичаш, че по абсурдно твърдение не бях чувал. И всичко това с цел да оправдаеш греховете си, знаейки че никой Божи човек никога не се е молил на починали светии. Чакам обяснението ти.

Поздрави

Luka 10:27


Тема Re: "Вярвам . . . в общението на светиите" [re: Dankata]  
Автор Любимeц 12+1 (новак)
Публикувано15.05.06 20:56



има една дума която в Ст.Завет се пише като "шеол" ако се запознаете какво означава тя може би ще бъде от полза.

жалко че този форум не поддържа семитското писмо,иначе бих ви пейснал текстове които сам да си четете.

просто казано шеол е мястото където са душите на хората,до Иисус шеола е бил в две части ама се отдалечаваме от темата...
тази дума се превежда в Н.З. като "ад" и производните и синоними

Редактирано от Любимeц 12+1 на 15.05.06 20:59.




Страници по тази тема: << 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.