Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:33 15.06.24 
Религия и мистика
   >> Християнство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | (покажи всички)
Тема Re: Величаенето е от НЕ "кой да е народ", [re: Dankata]  
Автор Eжko_ (_бодлидрешко)
Публикувано06.05.06 18:16



Данка,

Това са просто твои тълкувания - Бог е Любов и заради любовта Си към нас, човеците, жертвал Своя Син, за да изкупи греховете ни. За жалост, ние не можем да проумеем тази любов, иначе бихме обичали "дори" и враговете си, докосвайки се до Божието съвършенство. А ние, пирятелю, разпъваме Господа в лицето дори и на най-близките си.

В отговор на:

"За мен случката е ясна и прекрасно описна - Бог изрично казва да слушаме само Неговият Син, Неговият Избранник. Нито дума за Мойсей и Илия."



Само? - Къде Бог Отец е казал подобно нещо "с а м о Него слушайте"

Сам Господ казал на учениците Си:

" Който вас с л у ш а, Мене слуша, и който се отмята от вас, от Мене се отмята" (Лука 10:16).

Тези думи за вас са страшни - понеже послушанието към Апостолите и техните наследници - епископите - е нещо по-вече от почит.

Без съмнение апосотлите и с е г а са Ж И В И в Христа Бога. Ако довечера те ти дойдат у вас, на гости, нима няма да им умиеш нозете им - не само в знак на почит, но и на нещо много по-вече (надявам се да се сетиш сам). И ако те е срам да направиш това (щото видите ли, това ще е поклонение към тях), то спомни си примерът на Самаго Бога.

Ще ми се да разбереш най-важното, а имено: ако ние почитаме Божиите приятели светиите, то не е за да ги правим богове, а поради примера на САмият Христос, Който ги е почел, почита ги сега, и ще ги почита вовеки веков. Те всички са и ще са в едно с Бога, както Едно е и Светата Троица. Едно в Любовта.


Ние вярваме, че тези божии угодници са преминали от този временен живот във вечния блажен живот - Царството Божие, защото Господ Иисус Христос ни уверява: "Който вярва в Мене, и да умре, ще живее." Стоейки пред Божия престол заедно с Божията Майка те се молят за нас. За нас света Богородица и светиите не са ходатаи като Христа. Той е Ходатай по същество и по изкупителните Си заслуги, а светиите ходатайстват за нас, подражавайки на Христос и великата Му любов към грешниците. С други думи, Христос е Ходатай по природа, а света Богородица и светиите са ходатаи по благодат.

Особено голямо е застъпничеството на Божията Майка пред Нейния Божествен Син. Как да не се обръщаме към нея. Как да не я почитаме, след като Сам Богя почел, избирайки да приеме въплъщение точно от нея, и от никой друг. Нима Бог не би могъл да стане човек чрез всички човеци ? РАзбира се, че би могъл, но не такава била НЕговата пресветя воля. Дева Мария е единственото творение, което било избарно да стане вместилище на Невместимия. Как няма да почитаме Богородица, когато тя, чрез ДУх СВятий казва: "…Ето, отсега ще ме облажават в с и ч к и родове" (Лука 1:48).


"Отче! тия, които си Ми дал, желая и те да бъдат с Мене там [в Царството Ми], дето съм Аз, за да гледат Моята слава, що си Ми дал, . . . и явих им Твоето име и ще явя, та любовта, с която си Ме възлюбил, в тях да бъде, и Аз в тях [Йоан,17:22-26].


. . . “ и Аз в тях"


Ако се обръщаме към Божиите приятели - светиите, - дали пък не се обръщаме И към Самият Христос – Ходатаят между Бога и човеците.




Господ е мое упование

Редактирано от Eжko_ на 06.05.06 21:47.



Тема Душата ми тихо уповава само на Бога... [re: Eжko_]  
Автор Dankata (Daniel)
Публикувано08.05.06 21:04



''Само? - Къде Бог Отец е казал подобно нещо "с а м о Него слушайте"

Сега съветите на Ежко ли да приема, или на цар Давид:

''Душата ми тихо уповава САМО на Бога,
От Когото е избавлението ми.
2 Само Той е канара моя и избавление мое,
И прибежище мое; няма много да се поклатя''


Ежко казва:

''Ние вярваме, че тези божии угодници са преминали от този временен живот във вечния блажен живот - Царството Божие, защото Господ Иисус Христос ни уверява: "Който вярва в Мене, и да умре, ще живее." Стоейки пред Божия престол заедно с Божията Майка те се молят за нас.''

А Давид отговаря така:

''3 Не уповавайте на князе,
Нито на човешки син, в когото няма помощ.
4 Излиза ли духът му, той се връща в земята си;
В тоя същий ден загиват намеренията му.
5 Блажен оня, чийто помощник е Якововият Бог,
Чиято надежда е на Господа неговия Бог,
6 Който направи небето и земята,
Морето и всичко що е в тях, - Който пази вярност до века;''


Още ли търсиш ходатайството и подкрепата на починалите в Христа ? Още ли се молиш и надяваш на чудотворни икони ? Какво ли ще каже за това цар Давид ?

''6 Мразя ония, които почитат суетните идоли;
Но аз уповавам на Господа,''


Нека не забравяме че не Давид, а сам Господ чрез Святия Дух ни казва това. Също както не Павел, Петър и другите апостоли ни говорят, а Бог чрез Святия Дух ни говори, затова и слушаме. Никъде няма случай когато някой светия след смъртта си да слиза и да говори на хората на земята. Мойсей и Илия говориха с Исус, не с апостолите. Ти да си чувал някога Мойсей да се моли на починалия Авраам, или Давид да се моли на светията Мойсей, или може би си чувал Павел да се моли на Соломон ?

Всички истински Божи светии без съмнение са имали за пример предшествениците си, но ВИНАГИ са уповавали и са се молили САМО на Бог.

Какъв по добър начин да почитаме светиите, освен да следваме примера им, и да се молим САМО на Бог ?

Поздрави

Luka 10:27

Редактирано от Dankata на 08.05.06 21:07.



Тема Re: Душата ми тихо уповава само на Бога... [re: Dankata]  
Автор terzit (ентусиаст)
Публикувано08.05.06 21:12



Danka,ами ако давид е сберкал? как може да се вярва на човек прелюбодеец и убиец?тогава ежко излиза прав и православната църква е истината.вече чувам много хора да казват,че спасението е само в православната църква.



Тема Re: Душата ми тихо уповава само на Бога... [re: Dankata]  
Автор Eжko_ (_бодлидрешко)
Публикувано09.05.06 11:59



Давид е не само цар, но и п р о р о к. Въпреки това, дори и за него Царството Небесно било заключено. Затова Спасителят слязъл в Ада и заради него.

От Ада помощ трудно ще получим - и сега, и после.


ОТ ЛУКА СВЕТО ЕВАНГЕЛИЕ

". . . И Той ще рече: казвам ви, не ви зная откъде сте; махнете се от Мене всички, които вършите неправда. Там ще бъде плач и скърцане със зъби, кога В И Д И Т Е Авраама, Исаака и Иакова и всички пророци [при Мен] в царството Божие, а себе си изгонвани навън." (ГЛ. 13)






Господ е мое упование

Тема И Бог ли е идолопоклоник ? [re: Eжko_]  
Автор Eжko_ (_бодлидрешко)
Публикувано09.05.06 13:46



Незнайно защо се подминава това

- този, който:

- е "апостол на Иисуса Христа по воля Божия" (Вж. напр. ефес., 1:1)

- има "ум Христов" (1Кор., 2:16),
- призваният “не от човеци, нито чрез човек, а чрез Иисуса Христа и Бога Отца”. (Гал., гл1)
- Апостолът, чийто Източник на благовестие е Дух
Светий. (1Сол., 1:5-6)
- в който живее Христос (Гал., 2:20)
- който съ_царува в_Едно с Христа Бога с е г а и така ще бъде вовеки веков(2Тим., 2:12, Откровение 20:6, Йоан,17:22-26).


Бог е почел - и почита и с е г а св. ап. Павел, например, който свещенодейства и царува в едно с Царя. Ако Сам Господ е почел - и почита Своите приятели, как няма и ние да ги почитаме ? Не като богове, разбира се, а именно като Божии приятели, които ж и в е я т в Царството Небесно в_Едно с Бога.

"и вече не аз живея, а Христос живее в мене."

"Аз рекох: богове сте", е откровение на Самаго Бога.

Ако Бог почита своите приятели, и ако Сам казва "богове сте", дали няма някой в безумието си да стигне дотам, че да обвини в идолопоклонство Самаго Бога ?

Вече не бих се учудил, ако някой в безумието си стигне дотам, че обвини в идолопоклонство дори и Самаго Бога.








Господ е мое упование


Редактирано от Eжko_ на 09.05.06 14:36.



Тема Re: И Бог ли е идолопоклоник ? [re: Eжko_]  
Автор terzit (ентусиаст)
Публикувано09.05.06 13:56



Eжко,мери си приказките,че ще развалим приятелството!



Тема Re: И Бог ли е идолопоклоник ? [re: terzit]  
Автор Eжko_ (_бодлидрешко)
Публикувано09.05.06 14:46



По добре се ежи не на мен, Ежкото, а на тези, които са против Божиите приятели. Аз само се опитвам да събудя съвестите им. Пък оттам насетне - свободна воля, свободен избор. И л и ч н а отговорност.

Моят въпрос е провокиращ, а не богохулство. Богохулствата ги търси в други постинги, не в моите - има предостатъчно.


Господ е мое упование

Тема Re: И Бог ли е идолопоклоник ? [re: Eжko_]  
Автор terzit (ентусиаст)
Публикувано09.05.06 14:55



аз обичам тебе,а не "тях".

аз се "ежа" само на тези,дето обичам.така поне показвам,че го обичам.
това съм го научил от бога.

Притчи 27:6
6. Удари от приятел са искрени,
А целувки от неприятел - изобилни.





Тема Re: Защо Богородица и Божиите приятели са почитани [re: Eжko_]  
Автор apocalipsis (непознат )
Публикувано09.05.06 15:03



Моите почитания към светиите и Божията майка.Аз за по- сигурно се моля на Отца в името на Исус



Тема Re: [re: terzit]  
Автор Eжko_ (_бодлидрешко)
Публикувано09.05.06 15:39



По-трудно е хем да се ежим на враговете си, хем да ги обичаме.


От Матея свето Евангелие:

Слушали сте, че бе казано: "обичай ближния си, и мрази врага си".
Аз пък ви казвам: обичайте враговете си, благославяйте ония, които ви проклинат, добро правете на ония, които ви мразят, и молете се за ония, които ви обиждат и гонят, за да бъдете синове на вашия Отец Небесен; защото Той оставя Своето слънце да грее над лоши и добри, и праща дъжд на праведни и неправедни. Защото, ако обикнете ония, които вас обичат, каква вам награда? Не правят ли същото и митарите? И ако поздравявате само братята си, какво особено правите? Не постъпват ли тъй и езичниците?
И тъй, бъдете съвършени, както е съвършен и Небесният ваш Отец.



Господ е мое упование


Страници по тази тема: << 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.