Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:24 15.06.24 
Религия и мистика
   >> Християнство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | (покажи всички)
Тема Re: За молбите към Бога [re: aux]  
Автор corpo celeste (православна)
Публикувано21.02.06 20:00



Бог казва, че е едно с Отца Си. Щом сам го казва, при това в Писанието, какво има да говорим.
Затова в нашето символ верую казваме - който е роден от Отца преди всички векове, роден несътвворен, единосущен с Отца, чрез Когото всичко е станало.

В тая дискусия, където не приемате библейските аргуменети да се молим на светците, не казвате изповядвате ли изобщо единосъщната Св.Троица, или не. Странно се появява и малката, говорейки от името на ние, но кои сте вие, не мога да се ориентирам, а и в какво вярвате. Почтено е да се разбере най-накрая. Политеист ли сте?


Oт чрева матере моея Бог мой eси Ты.

Тема Re: За молбите към Бога [re: corpo celeste]  
Автор aux (минаващ)
Публикувано21.02.06 21:29





В отговор на:


Бог казва, че е едно с Отца Си. Щом сам го казва, при това в Писанието, какво има да говорим.
Затова в нашето символ верую казваме - който е роден от Отца преди всички векове, роден несътвворен, единосущен с Отца, чрез Когото всичко е станало.





Аз не съм ви насилвал да говорите с когото и да било. Предполагам, че сама искате да говорите понеже искате да докажете поне на себе си, че това, което сте приели от някого е задължително вярно и истинно. Предполагам, че Вашият проблем е, че Св. Писания не потвърждават някои неща от Вашата вяра. И, разбира се, това би бил сериозен проблем за всеки от нас.
Така или иначе аз ще продължавам да цитирам Св. Писания, понеже моят спасител ме е научил къде Богът е благоволил да се запише истината за Него и Неговото спасение от греха и смъртта.


Пише: (Царигр. пр. с малко осъвременяване на езика)
Йн 10
Отговори им Исус: Казах ви, и не вярвате. Делата които аз правя в името на баща си, те свидетелстват за мене. Но вие не вярвате защото не сте от моите овце, както ви рекох. Моите овце слушат моя глас, и аз ги познавам, и те идат след мене, И аз им давам живот вечен; и няма да загинат во веки, и никой няма да ги грабне от ръката ми. Баща ми който ми ги даде от всички е най-голям; и никой не може да ги грабне от ръката на баща ми. Аз и баща ми едно сме.

И аз вярвам това. А вие вярвате ли го?

Също така пише:
Йоан 1

В началото Словото съществуваше / (бе). И Словото беше при Бога. И Словото беше Бог. В началото той беше при Бога. Всичко чрез него дойде в съществувание и без него не е дошло в съществувание нищо от това, което е дошло в съществувание.


Пише, че Божието слово не е сътворен(о), понеже всичко сътворено е станало чрез Него.

И аз вярвам това. А вие вярвате ли го?



Бихте ли ми цитирали места от Св. Писание, които говорят за това, което сте написала: „роден от Отца преди всички векове, роден несътвворен” (Преди всички векове, предполагам имате предвид преди Богът да създаде света?)


Аз до момента съм чел в НЗ, че е роден около началото на новото летоброене, като за да се въплати не е сметнал за обогатяване (плячка) да е равен с Бога, а като е оставил Божият образ е слязъл от небесата на земята и се е смирил даже до смърт. Това също показва Неговата любов към хората.

Но все пак Вие може да сте запозната повече, така че цитирайте Св.Писания за това, което сте написала („роден от Отца преди всички векове, роден несътвворен” ).

Из п-мо до учениците във гр. Филипи

Да бъде във вас същото мислене, което беше и в помазаника Исус; който в образ Божий като бе не го помисли похищение да е равен на Бога, но обезслави себе си, като прие рабски образ и стана подобен на хората; и като се намери по образ както човек смири себе си, и беше послушен даже до смърт, и смърт [чрез приковаване] на [мъченически] стълб/кол (stauros).




В отговор на:


В тая дискусия, където не приемате библейските аргуменети да се молим на светците, не казвате изповядвате ли изобщо единосъщната Св.Троица, или не.




В дискусията стана ясно, че е „небиблейско” и „инославно” чуждо на Св. Писание да се правят опити за комуникация с невидимите духове на умрелите вярващи, или с невидими предполагаеми съживени от мъртвите старовременни. Но въпреки това Вие желаете да учите и практикувате „инославни” чужди на Св. Писание учения и практики.

Както вече ясно Ви казах, изповядвам Божиите думи, записани в Св. Писания. Иначе избягвам „инославни” и чужди на Св. Писания учения и практики. Цитирайте ми Св.Писания и аз ще се съглася с Вас. Но ако ми цитирате човешки учения, тогава за такива неща Богът е казал: (Марк 7) „Напразно ме почитат, като преподават учения човешки заповеди”.

В отговор на:


Странно се появява и малката, говорейки от името на ние, но кои сте вие, не мога да се ориентирам, а и в какво вярвате. Почтено е да се разбере най-накрая. Политеист ли сте?




Както вече ясно Ви казах, изповядвам Божиите думи, записани в Св. Писания. Цитирайте ми ги и аз ще Ви потвърдя, че ги признавам.

Ако Богът не ни е говорил и учил в Св. Писания за политеизъм защо тогава да бъда политеист? Аз вярвам Божието слово.

А Вие вярвате ли Св. Писания, или сте основали Вашата вяра на човешки учения и практики, а не на Божиите думи от Божиите книги (а и на Божията сила, както пише)?



.


Редактирано от aux на 21.02.06 21:41.



Тема Re: За молбите към Бога [re: aux]  
Автор corpo celeste (православна)
Публикувано21.02.06 21:44



Аз рядко говоря в постингите си за Иисус Христос. Казвам Бог или Господ. Иисус Христос не е совалка на кораба-майка Бог Отец, а е сам Творецът и така го изповядвам. Тука съм легнала близо до компа, не мога да прочета внимателно всичко от монитора, което сте ми писали. Виждам, че не изповядвате Св.Троица, защото я няма в писанието в тоя Й вид. Изписана така. Добре, има такива деноминации, дето даже не знаят и как се пише. Нито негодувам срещу такива хора, нито нищо.

Предполагам, че сама искате да говорите понеже искате да докажете поне на себе си, че това, което сте приели от някого е задължително вярно и истинно. Предполагам, че Вашият проблем е, че Св. Писания не потвърждават някои неща от Вашата вяра. И, разбира се, това би бил сериозен проблем за всеки от нас.
Нямаме православните такива терзания, разберете. Пазете си ги за себе си.


Oт чрева матере моея Бог мой eси Ты.

Тема Re: За молбите към Бога [re: aux]  
Автор corpo celeste (православна)
Публикувано21.02.06 21:48



НЕ виждам как се оправяте с Божието триединство, вижте православните молитви, ако искате да си обясните в какво вярваме. Иначе си е чисто заяждане. Задайте в гугъла Христе Творче и гледайте какво ще Ви излезе.


Oт чрева матере моея Бог мой eси Ты.

Тема Re: За молбите към Бога [re: corpo celeste]  
Автор aux (минаващ)
Публикувано21.02.06 22:51



Разбира се, как ще говорите определяте Вие самата.

Мене лично ме интересува, как Богът ни учи чрез Св. Писания да говорим и да му подражаваме. Понеже в онзи ден Той ще седи на съдебния престол, а не Вие или аз, нито пък някакви деноминаци или каквото друго там.



Тема Re: За молбите към Бога [re: corpo celeste]  
Автор aux (минаващ)
Публикувано21.02.06 23:07



Аз не мога "да се оправя" с битието на Бога.
Разбирам, че Той е необясним и неразбираем освен доколкото реши да се открие на отделния човек, дори и да има много повече записано знание за Него в Св.Писание. Открил ми е каквото ми е открил за себе си. Старая се да се придържам стриктно към това, което Богът е определил да се запише в Св. Писания, и което от него ми е дал и да разбирам. Понеже осъзнавам, че Богът не е играчка от конструктор "Лего" и наблюденията ми са, че някои от схващанията, които са добили популярност, но, според какво чета, не са изцяло основани на Св. Писания, понякога вместо да служат на вярващите в господаря Исус за тяхното утвърждаване, по скоро ги поставят в определени ненужни проблеми. Също като чета различни материали, не оставам с впечатление, че лъжеученията на Арий са били достатъчно добре опровергани.



Тема Не пише за молби към духове на умрели [re: Eжko_]  
Автор aux (минаващ)
Публикувано22.02.06 18:30



От цитираните от Ежко_ места не може да се направи извод, че Богът някога е одобрявал вярващите от земята на живите да правят опити за контактуване с невидимите духове на умрели вярващи или с невидими съживени от мъртвите старовременни вярващи с цел посредничество или нещо друго.

Иначе, ако тези които са при Бога биха пожелали да помолят Бога за хора от земята в това няма нищо странно и противоречащо на Св.Писания.

Сега за „малките“.

Все пак пише: „...тези малките, които вярват в мене...“

От записаното в Св. Писание може да си направим извод, че Богът е определил вестоносци за неговите деца, независимо дали са малки или големи на възраст.

Но все пак в текста се говори за такива малки, които вярват в Божия син, Исус от Назарет, а не се говори за такива, които не вярват в Него.



Защо тогава някои казват, че тези, малките, за които се говори тук включват и невярващите в г. Исус?



.

Редактирано от aux на 22.02.06 18:32.



Тема Re: пристъпихте към д у х о в е т е на праведниците [re: Eжko_]  
Автор Eжko_ (_бодлидрешко)
Публикувано22.02.06 19:10





"Современные неправославные христиане, утратив живую связь с Небесно-земной Церковью, имеют самые смутные и противоречивые мнения относительно загробной жизни. Некоторые из них думают, что после смерти душа человека засыпает и как бы отключается от всего; другие - что душа человека, если и продолжает свою деятельность после смерти, она больше не интересуется миром, который покинула. Иные - что святым принципиально не следует молиться, потому что христианин имеет непосредственное общение с Богом.

Каково же учение Священного Писания относительно праведников, покинувших земной мир, и силы их молитв? В апостольское время Церковь воспринималась, как единая Небесно-земная духовная семья. Апостол Павел писал новообращенным христианам: "Вы приступили к горе Сиону и ко граду Бога живого, к небесному Иерусалиму и тьмам Ангелов, к торжествующему собору и Церкви первенцев, написанных на Небесах, и к Судье всех Богу, и к духам праведников, достигших совершенства" (Евр. 12:22-23). Иными словами, вы, став христианами, влились в великую семью и вошли в тесное общение с небесным миром и праведниками, там находящимися. Прощальные слова апостола Петра малоазийским христианам - "Буду же стараться, чтобы вы и после моего отшествия всегда приводили это на память" (2 Петр. 1:15) - ясно свидетельствуют о том, что он обещает продолжать заботиться о них, когда перейдет в потусторонний духовный мир."

Епископ Александр (Милеант)





Господ е мое упование

Тема Стига си спамосвал [re: aux]  
Автор Eжko_ (_бодлидрешко)
Публикувано22.02.06 19:16



- спрял съм да чета постингите ти откакто ти отговорих за последно.


Господ е мое упование

Тема Свободен сте да го правите... [re: Eжko_]  
Автор aux (минаващ)
Публикувано22.02.06 20:01



Защо мислите, че пиша непременно на Вас?

Предполагам, че може да има хора, които се питат какво точно пише в Св. Писания по определни въпроси и имам желание да цитирам какво пише. Божието слово е светлина в пътя ни. И дори Божиите пратеници са казвали, че за тях не проблем да напомнят, а за тези, които четат написаното от тях е полезно.

Не се дразнете, ако Св. Писания потвърждават Вашите учения/практики тогава нямате никакъв проблем. Ако пък не ги потвърждават, а по-скоро ги отричат, тогава знаете какво да направите ако искате да го направите.

.




Страници по тази тема: << 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.