Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:49 04.07.24 
Религия и мистика
   >> Християнство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Re: Може ли някой да е християнин,нови [re: abi]  
Автор ng (простор)
Публикувано07.12.05 20:37



Ами аз много не разбрах от икебанената поука. Изобщо аз пиша много ясно и хич не си падам по превземки и превземалковци, тъй че това не се отнася до мене.
За смисъла на участието в клубовете - всеки си го задава. Тука една участничка, която сърдечно обичам и уважавам, се изказа по един комичен начин наскоро, че всички сме твърде недуховни, за да си губи тя, или който и да е свестен човек, времето с нас. Е, не може така да се говори, защото е комично.
Клубовете са хубаво нещо, ако хората са добри, добронамерени, сърдечни и пр, а ако може да бъде намерен всред някое крякащо, врякащо блато, (каквото се оказа любимият ти клуб, на чиято модераторка сърдечно благодариш,) някой наистина възвисен и благороден човек, от когото и нещо да може да се научи, то тогаз наистина човек може много по-добре да се почувства. Ако клубовете са място за изопване на нерви, заключване на устата, тормоз, обида и демагогия, то от такова общуване място няма нито в живота, нито другаде.
Мога да ти кажа, че от постингите на човек много ясно си личи какво представлява. ОДеве дискутирах с един приятел-клубар следния казус - да речем, ако някой ме/те (или когото и да било) гони, ако живеем в диктатура или в държава, където гонят християните и клубарят А е в опасност и трябва при някого да се скрие, ако има в телефона си номерата на всички тук участващи и ситуацията е такава, че те живеят на обозримо и достижимо място, та гоненият, преследваният да може да се укрие у някого, то кой от тук списващите би си отворил вратата и би помогнал? Защото аз знам кой БИ и кой НЕ БИ. Знам и кой пръв ще звънне до властите да ме предаде - за кеф и разнообразие и заради самата мръстия.
Това звучеше ли като икебана?


в скорби распространил мя еси

Тема Re: Може ли някой да е християнин,нови [re: abi]  
Автор Prokimen (ЧЕПАТ)
Публикувано07.12.05 20:43





Зарадвах се на появата на Аби Благодаря за честта и шекерената наслада от постинга ти.



Тема Re: Може ли някой да е християнин,нови [re: ng]  
Автор abi (ABYSSINIA)
Публикувано07.12.05 20:52



Искаш ли аз да те редактирам един път, за да видиш, че пишеш повече от неясно?


Твоите лични проблеми с Валентина не ме касаят. Определено ти си много по злостна в изказа си, както не преставаш да се занимаваш с подронването на малкото авторитет, който и е останал. Това не покачва твоя, нито те прави доблестен член на който и да било клуб.

Аз се застъпвам само за правата на банваните. Показателно е в отношението ми Валя- Прокимен и Валя- Фамулус.



Тема Re: Може ли някой да е християнин,нови [re: abi]  
Автор ng (простор)
Публикувано07.12.05 21:23



Нямам никакви лични проблеми с Валентина, кой знае как й е името въобще, нито възрастта й знам, нито друго и въобще не ми се пишат празни приказки. Не ти прочетох постинга в православие докрая, но видях, че й благодареше унизително за това, че баннаха - тя и на батко ти Сет ЗАДНИКЪТ модератора на клуба ни, където сега сте се заврели и двете с нея да ни пишете, без някой да ви ограничава, трие, банва или нещо друго.

Лични проблеми мога да имам, ако имам несреща си някакъв личен враг или нещо такова.
Тука само дрънкаме за неосъждане, непростителност и пр. глупости, а не ти ли прави впечатление ОСЪЖДАНЕТО - да ме баннва заради едното осъждане в статична тема.
Аби, не ми се говорят глупости повече. Да беше подкрепила фамулус и да не го беше предавала, ей-това ще ти кажа. Да беше попитала ЗАЩО Е БАННАТ.

И недей да даваш тълкувания кой клуб бил подходящ за Надя. Надя сама се хвана за ухото и се изнесе от смрадта оттатък още май месец и оттогава не е стъпила там. Но за сметка на това съм банната. Хайде, с нас не се занимавай.
А за леженето на психоаналитичната кушетка мога да ти кажа, че на такава лягат само хора, които рахатът ги боде. Ако ти дойде някоя голяма скръб на главата и ако ти предложат да се разпростреш на кушетката и да чоплиш стари преживявания от тежкото детство, то ще гледаш невярващо през сълзи и ще питаш - абе, какви ги дрънкаш?
Не знам злостна ли съм, добре, злостна съм. Писна ми и от лицемерния християнски имидж и да го пазим как НЕ ОСЪЖДАМЕ, ооо, не! Как не проклинаме, ооо, в никакъв случай! А какъв е резултатът? Долни предателства, лицемерие и т.н. Хайде, не ме занимавай поне сега. И иди в православие и питай що баннаха фамулус, освен защото е гаден. Друга причина няма. Значи ти си съгласна с тая работа, щом благодариш на Валя (за какво, ако е, че те оттървала от моята злост, ами че аз там не пиша по своя воля, значи благодариш за бана на фамулус!) то добре е да съм наясно.


в скорби распространил мя еси

Редактирано от ng на 07.12.05 21:32.



Тема Re: Може ли някой да е християнин,нови [re: abi]  
Автор ng (простор)
Публикувано07.12.05 21:25



Прочее, човек никога не е късно да си оправи грешките и да бъде предател като Св.Петър, а не като Иуда, тъй че почвай горко да плачеш, че петелът се издра да пее.


в скорби распространил мя еси

Тема Re: Може ли някой да е християнин,нови [re: ng]  
Автор promtrei (ентусиаст)
Публикувано07.12.05 21:42



Наде,знаеш ли какво си мисли кокошката като я гони петела?

Не тичам ли много бързо.

Нещо такова е и работата с "аби".Тая жена хич не ми харесва.Видях и духовете във видение.



Тема Re: Може ли някой да е християнин,нови [re: ng]  
Автор abi (ABYSSINIA)
Публикувано08.12.05 15:46



Напротив, имаш и то точно лични проблеми с Валентина.

След изявлението ти от постинга на който ти отговарям сега, че не и знаеш и името... В такъв случай на какво основание си твърдяла, че няма голям син? Твърдяла ли си го? Да или не?
И от къде на къде ще имаш изискване да й знаеш името? Това, че не остана клуб, който да не знае твоето, семейните ти истории, вкл. и снимките ти не означава, че другите са длъжни да се разкриват по публичните теми в оригинал. Колко от тук пишещите новаци знае името и на Фамчо? Който се е заинтересувал. Има хора които просто не ги вълнува.
А явно имаш подбни изисквния при положение, че я наричаш лъжкиня.

Впрочем няма и 2 теми последователни в този клуб, в които да не споменаваш Валентина за нещо.

Относно последния пасаж от постинга ти. Относно "лицемерен християнски имидж".
Има едно нещо, което се нарича "лоялност". Едно такова нещо, което се налага да ползваме от време на време.

В клуб Правослвие винаги са били лоялни към мен. Както и в случаите ми при нарушение на правилника, които не са никак малко. Нямам никакви дърпания с Валентина 3 години (вече 4). Имам само разногласия. Разноглсието не е повод за злостност.

Имам и перфектни отношения точно толкова време с Прокимен и Фам. И понеже те умеят да четатзнаят, че "благодарността ми към Валенитина" (Впрочем къде точно я видя? Че не си нося очилата...) не ги касае пряко. Нито Фамчо се чувства предаден от мен. Това са си само твои инсинуации. Талантът ти да виждаш предателства, заговори, интриги, включително и термометъра за сърдечна топлота, с който се подвизаваш в интернет пространството са неоспорим критерий за справедливост. Никой не смее да спори!

И точно защото съм лоялна и към Фам и към Прокимен - по моите си аршини, пледирам за падането на Бан-а им. Това, че са баннати от Православие, не означва, че аз ще си променя отношението което имам към клуба. Тук е тънката разлика между твоето и моето становище. Да бъдеш лоялен към един не означава винаги да спреш да си лоялен към друг. Опитваш се да ги помириш и ако не става - проблемът си е само техен.

От кога стана говрителка на "Нас"? От името на Прокимен ли говориш? Внимавай защото навлизаш в много дълбоки води - засягаш едно изключително топло дългогодишно приятелство!

Точно поради тези ти реакции и прибързаното, за пореден път изказване, не мога да съм лоялна и към теб и много правилно ти определям мястото. Което така и сама не си разбрала - факт, че се бъркаш в чуждите отношения. Говори си, няма проблем, но само от твое име.

Нито си се изнесла от смрадта там и не си стъпвала от месец, защото все на там ти шарят очичките. Да не пишеш в един клуб не означва да не влизаш и четеш в него! Нали е смрад? Как тогава успя в толкова постинги да прецениш, че клубът "им" е западнал, демонизиран и други подобни... Без твоето "пълноценно" участие ли се случи това? И къде уважаемите клубари, не ги е срам мръсниците, са си писали еротичните фантазии?


Вероятно за това Хриситянство цъфти от целомъдрени (цел+мъдрост) теми като тази, в която пиша.

"може ли човек да е християнин ако няма топло сърце?"

Може! Няма да изровя любимата на Прокимен моя тема за християнските тескерета. Сигурно си я чела, въпреки че "не стъпваш в Правослвие".
Нито ще стана Вилхем Хаум за да разкажа нещо подобно на "Леденото сърце". Можеш да прочетеш "Пиратът Папа", за да си отговориш най-добре.

Ще ти отговоря не с метафора, а с буквализъм.
Може! Мъртвият християнин престава ли да е човек? Ако не, то той е човек със изстинало (студено) сърце.

Поздрави,
Аби

Редактирано от abi на 08.12.05 16:16.



Тема Re: Може ли някой да е християнин,нови [re: promtrei]  
Автор abi (ABYSSINIA)
Публикувано08.12.05 15:51



"На мен "доклада" ми хареса.И като син на самодеици в театралната трупа на село,съм решен тази идея да я претвора на сцената.А,ако намеря спонсори в игрален филм.Хубаво е заглавието да е:"Пансион за христови шезофреници".
Ако,аби е съгласна да напише сценария аз съм готов да се заема като режисьор.Аби,пиши ми."

Из Правослвие.

Тъкмо се канех да ти пиша, но няма заащото вече знам, че никак не ти харесват духовете ми.

Поздрави,
Аби.



Тема Бермутския триъгълник.нови [re: abi]  
Автор promtrei (ентусиаст)
Публикувано08.12.05 17:12



abi,"видях",че си станала лоялна като йеховиска.

Правата ми е харесвала у тебе,но не и "съчитанието" в тръгълник,та макар и лоялно де е.Това е "блюдолизничество".Със "съчитания" от "прави" можеш да направисш куб,в който да "затвориш" много духове.
"Съчитанията" както в гимнастиката с "уреди",така и в геометрията не са за аматьори-самодейци.

Петер Мунг - въглищаря направи "съчитание" и стигна до там,че остана само с парче камък вместо сърце.

За Юда Искариота и неговите "съчитания" видях,че знаеш много.Но не каза нищо как е умрял.



Тема Re: Бермутския триъгълник.нови [re: promtrei]  
Автор ng (простор)
Публикувано08.12.05 17:26



Драго ми е да ви чета и двамата.


в скорби распространил мя еси


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.