Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:33 04.07.24 
Религия и мистика
   >> Християнство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Re: Може ли някой да е християнин,нови [re: ng]  
Автор Prokimen (ЧЕПАТ)
Публикувано06.12.05 01:47



Отдавна съм престанал да имам доверие на хора, манифестиращи, че са ревностни християни. Разочарованията ми са предостатъчни, за да подчертавам, че НЯМА ПО-ЛОШИ ХОРА ОТ НАС ХРИСТИЯНИТЕ!

Определено мисля, че процентно сред безбожниците и друговерците може да има по-топли по човешки сърца, отколкото сред християните.



Тема Re: Може ли някой да е християнин,нови [re: Prokimen]  
Автор ng (простор)
Публикувано06.12.05 01:51



О, Боже!
Знам, че така мислите, много пъти сте го казвали.
Дано всеки от нас се вглъби и вгледа в сърцето си след тия думи.
Май наистина е така, но защо?


в скорби распространил мя еси

Тема Re: Може ли някой да е християнин,нови [re: ng]  
Автор Prokimen (ЧЕПАТ)
Публикувано06.12.05 02:19



Направило ми е впечатление, че у нас християните има повече суета и сметкаджийство, ако ще се изсилваме да правим "добро".

У другите, доброто дело е просто от човещина.

Може да не съм прав, но от личния ми опит съм стигнал до това убеждение.



Тема Re: Може ли някой да е християнин,нови [re: Prokimen]  
Автор ng (простор)
Публикувано06.12.05 02:56



Ами аз имам много малко опит в добрите дела. То и в Православие не можаха да се раздарителстват, но ако ще се прави милостиня, нужно е много такт. Мога да Ви кажа, че хората са горди, например клошарите са много горди хора. Трудно може човек да им даде пари, без да ги унизи. (Не са като хитрите просяци.)
Говори ли човек "от задника" а не от сърце, никой няма да му иска милостинята.
Уф, много смешно ми стана.

Имайте предвид, че частниците и фирмаджиите атеисти тук са ужасни - страхотни експлоататори на бедността и бедняците. Да не говорим за духовния им свят, да Ви кажа, не е зле да има християни сред тях и сме длъжни да поощряваме всекиго, у когото е възникнало желание за духовна промяна. Днес бях сама и се включих от офиса от скука и понеже нямаше работа (инак е против принципите ми да се кънектвам в клубове в работно време) и направо щях да изкукам, гледайки ужасните списания и вестници на колегите - космополитан - Голи сладури край елхата, какво казват зодиите, пр. неща на корицата - ужжжжасни; Вестник "женски тайни" и ред други ужасии, които не ги и знаех, че ги има. Аз нали телевизия не гледам, само бибиси слушам рядко, просто съм отвикнала.
Рядко може да възникне каквато и да било благодетелност всред бг частник и фирмаджия.

За суетата - има я в изобилие, лелки с по пет аборта и безпътни деца са настоятелки, клюкарстват и се мъчат да изкомандват отците, суетата е водеща там, а сметкаджийство - никакво. Аз съм мирянка и това мога да споделя като наблюдения. Духовен живот, състоящ се от клю-клю. Та и мен са подвеждали да се огрешавам, Бог да ми прости... Истина си е.


в скорби распространил мя еси

Тема Re: Може ли някой да е християнин,нови [re: Prokimen]  
Автор ng (простор)
Публикувано06.12.05 03:03



За атеисти, правещи добро заради самото добро - много покъртителна история мога да разкажа от младежките си години, когато имах такива утеснения, каквито никога после съм нямала, но с тях не съм товарила форума, нито пък някога ще го направя. Истината е, че и най-добрите ми приятели не знаят за тях. Стига искрено и лично, аби ще ме подиграва - нито съм хомосексуална, нито имам достойни за уважение, внимание и всеобщо съчувствие и съпреживяване еротични фантазии, с които някого да обогатя...


в скорби распространил мя еси

Тема Re: Може ли някой да е християнин,нови [re: Prokimen]  
Автор cuddly ()
Публикувано06.12.05 13:39



да, май има нещо такова.



Тема Re: Може ли някой да е християнин,нови [re: ng]  
Автор White_Raven (star poznat)
Публикувано06.12.05 15:33



Съгласна съм с Прокимен.



Тема Re: Може ли някой да е християнин,нови [re: ng]  
Автор 3aйчeтo (десетгодишно)
Публикувано06.12.05 15:36



Аз мисля ,че ако човек се покае ще прочисти душата се ,може и да стане. !

Молитвата на зайчето

Редактирано от 3aйчeтo на 06.12.05 15:38.



Тема Re: Може ли някой да е християнин,нови [re: White_Raven]  
Автор ng (простор)
Публикувано06.12.05 18:50



Затова се разбирате с горния ред. Той смята, че съм фарисейка, която драпа за Рая, който й е идея фикс. Предполага се, че ще се стремя към него с добри дела от сметкаджийски подбуди. Иначе не виждам защо, когато отстъпвам място на баба в трамвая, верските ми подбуди и съзнанието, че Той ме вижда, трябва да бъдат омаловажавани и да бъде възвеличавано неосъзнатото желание да си добър у атеиста, което желание, както много пъти съм казвала, пак идва от Бог, но атеистите това не го знаят.


в скорби распространил мя еси
Имам една тема за лоши житейски случки. Там ясно се вижда, че авторката - аз - не може да е съгласна, че вярата в Бог не би елиминирала отвратителните неща, на които сме свидетели и които идват от материалистическия светоглед.

Редактирано от ng на 06.12.05 18:52.



Тема Re: Може ли някой да е християнин,нови [re: ng]  
Автор abi (ABYSSINIA)
Публикувано07.12.05 19:13



Това за огромния интерес на Аби никой не го разбра... Аби абсолютно е доказала ( с изключение на едно прегрешение от преди 3 години), че няма никакъв интерс към личните врели некипели на участниците, че не ги коментира, освен ако по-близките й ( от тях ) не са решили да споделят нещо и то в лични бележки. Поради което не би си и помислила да споходи споменатите клубове. Ако потърси одушник за личните си проблеми то ще избере канапето на професионалиста. (Тези със задните мисли, ако разберат погрешно последното, наистина мислят със задника си...)

За теб лично имам едно послание, което вероятно също няма да разбереш....
След една от последните книги на Пол Остър, разбрах колко далеч може да бъде някой от доброто писане. А повлияна от прозрението на Исабел Алиенде, че думите всъщност могат да се получват безплатно, но само истински посветените могат и да ги продават си зададох следния въпрос:

Къде се крие горделивата истина?

Дали е съвършенната мисъл, изказ, сравнен с икебана от сухите клони на уродливи думи, начупени от граматическа простота?

Или е в букета от думи, думи като екзотични цветя, амбивалентни, симптоматчни, почти еротични, отгледани в оранжерия, задушени с повехналата папрат на разбъркания словред и увити в целофан от изписана перфектност, в които се губи първоначалният смисъл?

И двата примера имат своята уродливост.

Икебаната губи стойността си подредена в непоходящ съд, изложена на неподходящ фон, страда от липсата на свежото, чисто слово - няма я пъпката, липсва й жизнеността на цвета. Само ценител би открил идеята, само той би прозрял естеството й.

Букетът смачкан от тежестта на излишъка, вехне под грубия блясък на прекаленото, мълви там някъде, отдолу как страда, че след толкова старания, толкова поливане, толкова торене е попаднал в ръката на небрежен аранжор.

Поздрави,
Аби.

Впрочем в еротичните фантазии на хората няма нищо лошо. Лоши са болните им фантазии. Също лоша е и липсата на задовлителен секс. Това просто така -да си намирам на лафче.

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от abi на 07.12.05 19:15.</EM></FONT></P>

Редактирано от abi на 07.12.05 20:39.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.