Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:02 04.07.24 
Религия и мистика
   >> Християнство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Re: ". . .но и умрелия [телом] не лишавай от милост" [re: Eжko_]  
Автор nikiharis (ентусиаст)
Публикувано21.07.06 12:37



Не Яир а Господ Исус Христос възкреси детето. Сестрите на Лазар помолиха Господ Исус Христос да ВЪЗКРЕСИ ФИЗИЧЕСКИ Лазар а не от единия раздел на Шеол да го мести в другия (въпреки че Лазар като вярващ в христос т.е. оправдан пред Бога чрез вяра е бил в Авраамовото лоно несъмнено преди да го възкреси Господ. Тези пасажи не могат да служат за оправдаване на молитва за промяна на "местоположението" на душата т.е. за тези, които не са вярвали в Христоса и са погинали в греховете си и са в ада. Тук в тези текстове става дума за ФИЗИЧЕСКИ ВЪЗКРЕСЕНИЯ извършени от Господ Исус Христос по молба на близки. Много свидетелства има за това, как християни и днес се молят за ФИЗИЧЕСКО ВЪЗКРЕСЕНИЕ на починали близки и Бог отговаря в милостта Си. това е в синхрон с тези текстове, а не молитвата за спасение на душите на физически умртелите неправедни. Според Библията ИМА САМО ДВЕ МЕСТА в които отива душата на починалия- за повярвалите в Христос и оправдани по благодат и само чрез вяра в Него това е Раят. за непокаялите се грешници отхвърлили Христос това е вечния ад. няма чистилище и междинни състояния според Писанието.
Всички (даже надявам се и ти) знаем че Макавейските книги и другите девтероканонични не са част от Божието писано откровение т.е. от КАНОНА НА ПИСАНИЕТО, така че пак спекулираш наричайки ги Писание. След като някой ПРИЖИВЕ не е приел жертвата на Христос за него НЯМА АБСОЛЮТНО НИКАКЪВ ШАНС СЛЕД ФИЗИЧЕСКАТА СМЪРТ СПОРЕД ПИСАНИЕТО. ПИСАНИЕТО КАЗВА"На човеците е отредено ВЕДНЪЖ ДА УМРАТ и след това настава СЪД." Абсолютно никъде не се говори за даване на втора възможност след смъртта.

Soli Deo Gloria! Solo et toto Christi!Sola et тоta Gratia! Sola et tota Fide!Sola et tota Scriptura!


Тема Re: ". . .но и умрелия [телом] не лишавай от милост" [re: nikiharis]  
Автор Eжko_ (_бодлидрешко)
Публикувано21.07.06 16:21



Става въпрос за о б л е к ч а в а н е на мъките - знайно е, че в Ада страданията са на иерархично ниво.

Ако имаш син в затвора, осъден ДОЖИВОТ, при строг режим, няма ли ДА СЕ МОЛИШ БОГУ да му намалят присъдата. Или поне да облекчат страданията му, та дано да мине на по-лек режим.

Или си стигнал дотам, че синът ти ти е вече безразличен - "отписал" си го от сърцето си, понеже егоцентричната ти самодостатъчност

стои по-горе от всичко и всички.



. . .


Господ е мое упование

Редактирано от Eжko_ на 21.07.06 16:27.



Тема Re: ". . .но и умрелия [телом] не лишавай от милос [re: Eжko_]  
Автор Mancho_ (специален)
Публикувано21.07.06 16:39



Ама като се казва Бог да го прости какво се има предвид облекчаване на мъките или прошка? И като се подава за "Бог да прости" пак ли облекчаване на мъките се има предвид?



Тема Re: ". . .но и умрелия [телом] не лишавай от милос [re: Mancho_]  
Автор Eжko_ (_бодлидрешко)
Публикувано21.07.06 17:53



"Бог да прости" е молитва, която изразява: "Моля ти се, Господи, упокой душичката на . . ." Колкото по-искрена и чиста е тази молитва (което значи и жива вяра), толкова и по-силна е тя. Прошката и облекчението вървят ръка за ръка.

Ако си в затвора осъден доживот при строг режим - 24 часа в денонощието сам, без да имаш възможност да излизащ навън - и днес разбереш, че някой е изпросил от Царя за теб да бъдеш пускан за един час на ден навън - няма ли да се зарадваш ?


Господ е мое упование

Тема Re: ". . .но и умрелия [телом] не лишавай от милос [re: Eжko_]  
Автор Mancho_ (специален)
Публикувано21.07.06 18:37



Е айде пък сега...това, че ме пуска за един час значи ли че ми е простил или още си излежавам наказанието? Пуска ме за един час, но аз още съм престъпник и имам присъда. Божията прошка няма нищо общо с това, което казваш - казваш Бог да прости, не да успокои, не да превърже, не да намали мъките, а да прости. Сега как си го тълкуваш това е друг въпрос. Но прошка има едно значение и то е....прошка

Съжалявам, че нямам Библия на работа, за да цитирам точно, но Бог казва, че ще отдалечи греховете ни колкото изток от запад и няма да ги помни вече...

мисля че трябва да си промените молитвата щом значи "Моля ти се, Господи, упокой душичката на . . ." и да се молите точно така, а не друго яче





Тема Re: ". . .но и умрелия [телом] не лишавай от милост" [re: Eжko_]  
Автор nikiharis (ентусиаст)
Публикувано21.07.06 21:35



Явно обичаш да живееш в измислемния си свят на сълзливи историйки и да се пробваш да гадаеш за другите. Явно не ти е дадено да можеш да разбираш какво всъщност казва Писанието по отношение на вечната съдба на човека след смъртта. поредната ти сълзлива историйка не може да хване декиш, защото Божието Слово има върховен авторитет над всякакви ти басни. До кога ще изопачаваш Писанията? не си ли чувал че тези, които го правят са осъдени?

Soli Deo Gloria! Solo et toto Christi!Sola et тоta Gratia! Sola et tota Fide!Sola et tota Scriptura!


Тема Re: ". . .но и умрелия [телом] не лишавай от милос [re: Eжko_]  
Автор nikiharis (ентусиаст)
Публикувано21.07.06 21:38



Неадекватно сравнение. Според Господ Исус Христос там червеят не умира и огънят не угасва,ама наш Ежко решил че е по-умен и мъдри ли мъдри човешки басни за да омаловажава ясното учение на Бог в Писанието!

Soli Deo Gloria! Solo et toto Christi!Sola et тоta Gratia! Sola et tota Fide!Sola et tota Scriptura!


Тема Мъртвите са живи! [re: nikiharis]  
Автор Tимoтeй (монах в света)
Публикувано22.07.06 14:57



Като поздравявам Аск за точното изказване, включвам се и аз па темата. Но не мисля, че ти ще ме разбереш днес - но който може да възприеме, нека възприеме!

Преданието е нещо велико. По Предание един християнин се напил и паднал в река и се удавил. Сестра му била монахиня и по препоръка на игуменката на манастира, се молила три пъти по 40 дни за него, като постила строго, и накрая го видаля как напуска мястото на мъката, но все пак остава в ада. Това показва ясно, че молитвата за починалите е действена и силна, както всяка молитва с вяра. Мъртвите не са мъртви, а живи за Бога! Нима това не го разбрахте?! Пише го и в Писанието. А Преданието допълва Писанието.



Тема Re: Мъртвите са живи! [re: Tимoтeй]  
Автор Mancho_ (специален)
Публикувано22.07.06 15:20



"Като поздравявам Аск за точното изказване, включвам се и аз па темата. Но не мисля, че ти ще ме разбереш днес - но който може да възприеме, нека възприеме!"

То май е най-лесно да си говорим така - който има уши нека слуша, нали?

Дори да възприемем твоето твърдение за вярно, както и историята...къде се разбра, че Бог е простил?



Тема Re: Мъртвите са живи! [re: Tимoтeй]  
Автор nikiharis (ентусиаст)
Публикувано22.07.06 15:36



Явно си много объркйам и съжалявам за това. Преданието не може да е по-велико нито да допълва Писанието. Писанието е АБСОЛЮТНИЯ АВТОРИТЕТ ЗА ВЯРА И ЖИВОТ. Това че някой разказал приказка за това какво муи се искало да стане не променя фактите дадени в Писанието. За хората, които могат да мислят и не са поробени от човешките басни и предания противни на Писанието вяече показах как вие изкривявате Словото Божия за да си доказвате ересите.

Soli Deo Gloria! Solo et toto Christi!Sola et тоta Gratia! Sola et tota Fide!Sola et tota Scriptura!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.