Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:59 02.07.24 
Религия и мистика
   >> Християнство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Re: въпроснови [re: Human Ego]  
Автор promtrei (непознат )
Публикувано03.10.05 21:11



Human Ego,ам ти зацикли като някоя изтъркана плоча.Дай въпроси бе,човек?

Ще изтъркаме хората като стъпала пред болница.То,че цимента е ронлив,ронлив е,ама тярябва да имаме респект.Уважение,демек.



Тема Re: въпроснови [re: promtrei]  
Автор Human Ego (минаващ)
Публикувано03.10.05 21:14



ами именно защото уважавам християните, затова и повтарям въпроса си за да получа техния отговор.



Тема Re: въпроснови [re: Human Ego]  
Автор promtrei (непознат )
Публикувано03.10.05 21:23



Аз нали ти отговорих.Исус не е възкръснал и следователно няма никой на небето.И щом няма никой на небето,то няма кой да дойде от там.

Ти вярваш ли,че Исус Христос е въскръснал и е от дясно на Бога,Отеца?
Не,нали?Тогава въпроса е решен.

Редактирано от promtrei на 03.10.05 22:03.



Тема Re: въпроснови [re: promtrei]  
Автор мaлkaтa (новаче)
Публикувано03.10.05 21:31



Ей това е. Колко били прости нещата

Ами явно щом се интересува и пита значи още не е от твоята партия.

вяра~надежда~любов


Тема Re: Интересно обаче че ...нови [re: Cтpaнeн]  
Автор Human Ego (минаващ)
Публикувано04.10.05 21:21



да, за съжаление, не успях да получа задоволителен отговор. благодаря на данката, малката и каин7, че дадоха все пак някакви отговори. може би не питам на правилното място.



Тема А ти защо питаш ?нови [re: Human Ego]  
Автор Dankata (непознат)
Публикувано04.10.05 21:33



Ясно е че отговори има, макар и незадоволителни за теб.

Не е ли време ти да кажеш своето мнение, и да отговориш на моят въпрос от каква позиция питаш за тези неща. Ти вярващ християнин ли си, който търси знание чрез мнението на другите, или си невярващ, който и аз незнам какви мотиви би имал да задава подобни въпроси ?

Luka 10:27


Тема Re: А ти защо питаш ?нови [re: Dankata]  
Автор Human Ego (минаващ)
Публикувано04.10.05 22:06



данка, вече няколко пъти (по-точно 2 пъти) съм ти отговорил на въпроса защо питам. трети път ти отговорям - за да разбера какво мислят/вярват християните по въпроса ми.

не разбирам, защо на въпроса ми се отговаря с въпрос, след като не съм получил задоволителен отговор (дори отговора "не знам" би ме задоволил, но не и непълен отговор, който поставя нови въпроси, които да водят до първоначалния ми въпрос - т.е. неясен отговор)? с какво ще се промени въпроса ми (или отговорите му), ако не съм християнин, или ако съм християнин. не разбирам.



Тема Re: А ти защо питаш ?нови [re: Human Ego]  
Автор мaлkaтa (новаче)
Публикувано05.10.05 02:32



А аз не разбирам по кой начин комбинацията от нашите отговори беше незадоволителна за теб? В смисъл, очевидно е, че човечеството не може да знае 100% всичко за Бог, ние ти отговаряме според Библията и това, което Християнството ни учи. Което е точно това, което ти искаш да разбереш... а именно "какво мислят/вярват християните по въпроса" ти.

Аз мисля, че на директен въпрос дадох директен отговор. (не ?)

вяра~надежда~любов


Тема Re: въпроснови [re: Human Ego]  
Автор ann ()
Публикувано05.10.05 11:18



Ще има съд, а не "масово изтребление".

Т.е. човешките души ще бъдат съдени.
И съответно ще се определи дали да отидат във вечен живот или във вечна погибел.

А колкото за пришествието прочети например Лука, 21-ва глава, Матей 24, Марк 13.



Тема Re: въпроснови [re: ann]  
Автор promtrei (непознат )
Публикувано05.10.05 12:10



Йоан 5


21 Понеже както Отец възкресява мъртвите и ги съживява, така и Синът съживява, тия които иска.
22 Защото, нито Отец не съди никого, но е дал на Сина да съди всички,
23 за да почитат всички Сина, както почитат Отца. Който не почита Сина, не почита Отца, Който Го е пратил.
24 Истина, истина ви казвам, който слуша Моето учение, и вярва в Този, Който Ме е пратил, има вечен живот, и няма да дойде на съд, но е преминал от смъртта в живота.
25 Истина, истина ви казвам, иде час, и сега е, когато мъртвите ще чуят гласа на Божия Син, и които го чуят ще живеят.
26 Защото, както Отец има живот в Себе Си, също така е дал и на Сина да има живот в Себе Си;
27 и дал Му е власт да извършва съдба, защото е Човешкият Син.
28 Недейте се чуди на това; защото иде час, когато всички, които са в гробовете, ще чуят гласа Му,
29 и ще излязат; ония, които са вършили добро, ще възкръснат за живот, а които са вършили зло, ще възкръснат за осъждане.


Едни,а не всички ще минат на Съд.Обърни внимание на текста!
24 Истина, истина ви казвам, който слуша Моето учение, и вярва в Този, Който Ме е пратил, има вечен живот, И НЯМА ДА ДОЙДЕ НА СЪД, но е преминал от смъртта в живота.

Това само слепите не го виждат.





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.