Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:27 30.05.24 
Религия и мистика
   >> Християнство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Какви християни сме и до колко сме такива ?  
Автор Sublimate7 (Пречистен)
Публикувано23.09.05 18:38



Наблюдавам този клуб от известно време и забелязвам някой неща, които не могат да се подминат равнодушно.
Пускат се различни теми от хора, които са доста далече от християнството. Това са разни сатанисти, йогисти, дъновисти и какви ли не още. Тези теми се пускат с ясната цел да бъдат провокирани християните в този клуб а защо не и някой християнче с неясни разбирания да стане техен почитател.
Най-интересното е, че от всичките уж християни в този клуб се отзовават един или двама, които свенливо се опитват да защитят християнството и накрая се отказват.
Питам ви аз до кога ще продължава това? Това ли е реалната картина на християните в България. Та понякога те ни се подиграват в очите а ние си пасуваме. Може би си казваме нека някои друг вместо мене да го направи или пък ни е страх да се изправим явно срещу злото.
Иначе повечето от нас много добре знаем, какво пише в Библията ама прилагаме ли го в нашия живот?
Та нали ние сме повече от победители и Имаме властта чрез Исус над всяко зло
Не е ли време да се запитаме доколко Исус е в нашия живот.
И доколко имаме откровение от Бог за това, което четем в Библията
Колко време оставяме за молитва и общение с Него.
Както знаем Бог е и наш Баща та ние като Негови синове отдаваме ли му подобаващото.
Това го пиша включително и за мен!
Ето защо и има разни такива псевдо сатанисчета, които си правят кефа тука в този клуб и ще продължават да го правят докато християните не си застанат подобаващо на мястото!!!

Истината за християн реконструкционистите:



Тема Re: Какви християни сме и до колко сме такива ?нови [re: Sublimate7]  
Автор orwjenosec (алкохолик)
Публикувано23.09.05 20:15



За това е нужно една нова "Християнска" Инквизиция.
Аз ги подхванах,но "Белият Лебед" и "Фамилюс Гладиаторюс" пречупиха крилете на "Черния Гарван"

Налагането на Моисеевия Закон ще включва прилагането на смъртното наказание за такива углавни престъпления като убийство, изнасилване, отвличане на деца, сношаване с животни, сношаване на близки по кръвна линия хора, прелюбодейство, блудство, хомосексуализъм, идолопоклонство, магьосничество, човешки жертвоприношения, непроменимо бунтовничество при юноши, нехайно поведение довело до смъртта на друг човек, богохулство, отстъпничество, разпространяване на лъжливи доктрини, а може би и нарушаване на съботата. В реконструираното общество, всички инакомислещи и еретици ще бъдат считани за изменнически престъпници обявили война на закона и обществото. Също така, реконструираното общество ще се характеризира с правото на частна собственост, свободната пазарна икономика, граничеща с либертарианизма, строги ограничения на дълга, отхвърлянето на 30 годишните заеми за къщи, монетарна система базирана на златния стандарт, десятъци вместо обществени данъци, които основно ще финансират социалното осигуряване, връщане на ощетената собственост вместо затвор за мнозина от престъпниците, и доброволното робство за цели като възвръщане на ощетената собственост или поради желание за финансова сигурност.



Тема Re: Какви християни сме и до колко сме такива ?нови [re: orwjenosec]  
Автор Dankata (непознат)
Публикувано23.09.05 20:29



Санчо това изказване може да го поместиш в темата ''Безобиден ли е Реконструкционизмът'', с което да докажеш че не само не е безобиден, ами и доста опасен.

Реконструкционистите явно не разбират много добре Божията любов и милост, и забравят че Той се Съдията и Отмъстителят.

Luka 10:27


Тема Re: Какви християни сме и до колко сме такива ?нови [re: Sublimate7]  
Автор kakata (от Тобосо)
Публикувано23.09.05 21:14



Два въпроса.
1. Какво точно очакваш от останалите?
2. Ако останалите не действат според твоите очаквания, това означава ли че са непълноценни християни?



Тема Виж..нови [re: Sublimate7]  
Автор мaлkaтa (новаче)
Публикувано23.09.05 21:30



..можеби си нов тук, аз поне не съм те чела преди. В момента клубът е в малко слаб период, хората се поизчерпаха, каточели. Тук обикновено се водят люти битки и спорове, не само с категорията потребители за които ти говориш, ами и помежду различните християнски деноминации (голяма глупост). Та мисълта ми е, не че не е вярно това, което казваш - напротив.

Самоче човек трябва да си избира "битките". Има хора с които не си струва да спориш, защото те не са тук, за да търсвят истината или защото се интересуват от темата, а защото са сиирджии. На такива хора колкото повече им обръщаш внимание, толкова повече глупости произвеждат и усилията ти имат обратен на желания ефект. Добре знаеш предполагам стиха в който се казва да не си хвърляме "бисерите пред свинете".

Иначе като цяло си прав.

П.П. Всъщност със всеки човек трябва да опиташ да говориш, но след като видиш за какво става въпрос в някои случаи почва да важи горното.

вяра~надежда~любов

Редактирано от мaлkaтa на 23.09.05 22:17.



Тема Re: Виж..нови [re: мaлkaтa]  
Автор orwjenosec (алкохолик)
Публикувано23.09.05 22:00



..можеби си нов тук, аз поне не съм те чела преди. В момента клуба е в малко слаб период, хората се поизчерпаха, каточели. Тук обикновено се водят люти битки и спорове, не само с категорията потребители за които ти говориш, ами и помежду различните християнски деноминации (голяма глупост). Та мисълта ми е, не че не е вярно това, което казваш - напротив.

Самоче човек трябва да си избира "битките". Има хора с които не си трува да спориш, защото те не са тук, за да търсвят истината или защото се интересуват от темата, а защото са сиирджии. На такива хора колкото повече им обръщаш внимание, толкова повече глупости произвеждат и усилията ти имат обратен на желания ефект. Добре знаеш предполагам стиха в който се казва да не си хвърляме "бисерите пред свинете". - malkata
-----------------------------------------------------------------------------------------

Вярно е ,че малките хора са грандомани.Като са малки прасетa,после стават големи свинe.С какво ли се хранят?Може би с бисери?Или с помия?

Виж си правописа.



Тема Re: Виж..нови [re: orwjenosec]  
Автор мaлkaтa (новаче)
Публикувано23.09.05 22:05



О, благодаря, съвети за правописа винаги приемам и оценявам

вяра~надежда~любов


Тема Re: Виж..нови [re: мaлkaтa]  
Автор orwjenosec (алкохолик)
Публикувано23.09.05 22:06



можеби си нов тук, аз поне не съм те чела преди. В момента клуба е в малко слаб период, хората се поизчерпаха, каточели. - малката
------------------------------------------------------------------------------------
Това сте зазубрили,а не че сте се изчерпили.Христос казва."-Който вярва в мене реки от жива вода ще потекат от утробата му".Реката не може да спре хода си.Блатото е друго нещо.



Тема Re: Виж..нови [re: мaлkaтa]  
Автор orwjenosec (алкохолик)
Публикувано23.09.05 22:08



О, благодаря, съвети за правописа винаги приемам и оценявам. - малката
--------------------------------------------------------------------------------------------------
Лич си!Големи битки си водила.Гладиатора значи.



Тема Re: Виж..нови [re: orwjenosec]  
Автор мaлkaтa (новаче)
Публикувано23.09.05 22:19



Не знам какъв ти е проблема, но определено не съм му аз нито причината, нито решението, така че ще съм ти благодарна, ако вземеш да си изместиш фокуса върху някой друг, с който имаш реално какво да си кажеш.
Само предложение.

вяра~надежда~любов



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.