Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:32 28.04.24 
Религия и мистика
   >> Християнство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Какво е говорил Петър Дънов - Беинса Дунонови  
Автор ***AГAPTA*** (...............)
Публикувано27.08.05 11:17



"Малката молитва"

Господи,Боже мой,
направи да видя Твоето лице.
Развесели ме заради Името Си.
Благослови ме заради
Милостта Си.
Освети ме заради Духа Си.
Въздигни ме заради Словото Си.
Помогни ми заради
Обещанието Си.
Ръководи ме заради Истината Си.
Крепи ме заради Правдата Си.
И бъди Ти благословен,
Господи,всякога,
защото си благ и истинен към всички.

Амин."



"Да се молиш,това значи да обърнеш ума,сърцето,душата и духа към онзи Източник на Живота,от Който си излязъл." - Петър Дънов

"Първото качество на истинския човек е Любовта.Без Любов,човек е животно,без Любов той е изложен на много грехове и престъпления.Щом Любовта напусне човека,той вече е изложен на страдания.Хора,които нямат Любов в себе си,не могат да търпят човека на Любовта.Дойде ли при тях такъв човек,те казват:Да се махне този човек!Не постъпиха ли и евреите така с Христос?Те казваха:"Махнете,разпнете този човек,защото се нарича Син Божи."Евреите искаха да подчинят Христос на своята воля:Едни искаха от него пари,богатства,други искаха да ги направи щастливи,да им помогне да се оженят за добри жени,да имат добри деца и т.н.Обаче Христос им казваше:"Аз не дойдох да изпълня нито своята воля,нито вашата,но дойдох да изпълня волята на Отца,който ме е проводил.Аз съм Син Божи,изпратен на земята да научат хората как да живеят.".Те не останаха доволни от Неговия отговор и казаха:"Такъв човек,който не иска да изпълни нашата воля,ние го поставяме на кръста."
Не се ли повтаря същата история и днес в света?
Кой не е разпнал Божественото в себе си?
Някой казва:Мъчи ме нещо вътре.
-Какво те мъчи?!-Мъчи те нещо,защото си изгубил мира си.Който не говори Истината,той изгубва своя вътрешен мир.Повечето хора днес се лъжат едни -други на общо основание.Освен това,много хора не признават,че нямат Любов и казват:Ние имаме Любов,но външните условия,хората около нас ни създават препятствия и трудности.
Не,външните условия не създават трудностите в живота,но вътрешните условия в самия човек,са причина за всички страдания,мъчнотии и противоречия.Защо се мъчи гладния човек?Защото храната,Словото не е в него.
Защо страда човек?Защото няма Любов.
Христовите ученици страдаха ли?Те бяха подложени на големи мъчения,гонения и преследвания но не страдаха.Те бяха големи мъченици,но всичко понесоха заради Христос.
Те имаха Христовата Любов в себе си.Който няма Любов,той не може да понесе и най-малкото страдание."

Петър Дънов

"В изпълнението Волята на Бога е силата на човешката душа."

Петър Дънов



.............................


Тема Re: Какво е говорил Петър Дънов - Беинса Дунонови [re: ***AГAPTA***]  
Автор ng_utesnenie (Надя)
Публикувано27.08.05 11:21



интересно, колко сте нахални само. Одеве ме баннаха от вашия сайт, защото имам различни убеждения от вашите, не по друга причина, а сега сте дошли да спамите тук нашия клуб.

Яко первее умрети хотел бих, неже сия на Тя, Благаго Бога моего, помисли хульные прияти...

Прочее, от кой източник сме произлезли, щом Дънов изповядва, че сме произлезли от маймуните?

Редактирано от ng_utesnenie на 27.08.05 12:31.



Тема Re: Какво е говорил Петър Дънов - Беинса Дунонови [re: ***AГAPTA***]  
Автор cuddly (виртуална)
Публикувано27.08.05 22:07



това какво общо има с християнството?




Тема Re: Какво е говорил Петър Дънов - Беинса Дунонови [re: ***AГAPTA***]  
Автор shravac (минаващ)
Публикувано28.08.05 16:56



Всичко казано от Петър Дънов е абсолютна истина, но грешката му е че се е изолирал от Веригата на ученическо-учителската последователност и затова делото му е обречено на неуспех. Вирее ли дърво без корен? Отделен от енергетичния поток на Йерархията или действителното Бяло братство, той е бил лишен от достатъчно информация за развитието на духа и затова беседите му са се ограничавали до известното на окултизма през 18 век, докато обявените чрез Блаватска и преките й наследници знания са останали неизвестни за него. Но като организатор и проповедник няма равен на себе си. Това се признава и от Великите учители на Бялото братство, макар че лично Дънов се е изказвал враждебно по отношение на тях, но чието название Дъновистите незаслужено са си присвоили. Враждебното отношение на П.Дънов към източните Учители го определя като сектант, а не като член на Великото Бяло Братство на човечеството.



Тема Re: Какво е говорил Петър Дънов - Беинса Дунонови [re: shravac]  
Автор ***AГAPTA*** (...............)
Публикувано28.08.05 17:20



Бъди точен и дай пример за враждебно отношение на Беинса Дуно към източните учители?!
А информацията,че знанията на Блаватска са останали неизвестни за него- напротив,често я споменава.



.............................


Тема Re: Какво е говорил Петър Дънов - Беинса Дунонови [re: ***AГAPTA***]  
Автор Raja ()
Публикувано29.08.05 14:04





Животът е хубав.



Тема Re: Какво е говорил Петър Дънов - Беинса Дунонови [re: ***AГAPTA***]  
Автор muntzer2 (Георги Димитров)
Публикувано29.08.05 15:50



В отговор на:

Христовите ученици страдаха ли?Те бяха подложени на големи мъчения,гонения и преследвания но не страдаха.






В отговор на:

2 Тимотей 2:9

9 за което страдам до окови, като злодеец. Но Божието слово не се връзва.





В отговор на:

2 Тимотей 1:12

12 за която причина и страдам това. Но не се срамувам; защото зная в Кого съм повярвал, и съм уверен, че Той е силен да опази до оня ден онова, което съм му поверил.




В отговор на:

1 Петър 4:16

16 Но, ако страда някой като християнин, да се не срамува, а нека слави Бога с това име.




Дънов е трябвало по често да разтваря Библията.



Тема Re: Какво е говорил Петър Дънов - Беинса Дунонови [re: muntzer2]  
Автор Raja ()
Публикувано29.08.05 16:19



По-горе обаче Дънов казва, че "кoйто не говори Истината,той изгубва своя вътрешен мир." Явно е, че той под страдание разбира изгубването на вътрешния мир, а не самото мъчение като физически акт. В този смисъл е прав - апостолите не са загубвали вътрешния си мир, докато са страдали (външно).

Животът е хубав.



Тема Re: Какво е говорил Петър Дънов - Беинса Дунонови [re: Raja]  
Автор muntzer2 (Георги Димитров)
Публикувано29.08.05 16:57



В отговор на:

Защо страда човек?Защото няма Любов.




Горките апостоли нищо не са разбрали. Да ни съветват да се гордеем като страдаме.
Много добре разбирам какво иска да каже Дънов той винаги така говори игра на думи страдам мъча се, вътрешно външно. И никога нещо стабилно думите му са хлъзгави като риба за да може да се измъкне от ситуация и да каже аз имах друго в предвид. Просто казвам ако Дънов е отварял Библията по често е щял да знае д ане се излага с думата "страдам" като не-Библейски термин. Щеше да каже примерно "терзая се", че поне да не закъсва. Освен ако Дънов не поставя себе си над Словото.

Един въпрос възможно ли е Дънов да е бъркал като е говорил или всяка негова дума е абсолютна истина както някой беше казал тук? Raja смяташ ли, че ти трябва да оправдаваш словесните грешки на Дънов.



Тема Re: Какво е говорил Петър Дънов - Беинса Дунонови [re: muntzer2]  
Автор Raja ()
Публикувано29.08.05 17:09



Според мен далеч не всяка дума на Дънов е истина, аз самия се сещам за няколко негови концепции, които не мога да приема.
Но все пак е добре да сме обективни. Ако подхождаме буквалистки на нещата като фарисеите можем и в самата Библия да намерим пасажи, които на пръв поглед не се връзват.

Виж тук коментара на един архимандрит, че и доцент към една книга на Дънов:


Според теб авторът доцент по медицина ли е, че дава подобна диагноза (шизофреник)?

Животът е хубав.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.