Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:33 29.09.24 
Религия и мистика
   >> Християнство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Re: Дяволанови [re: the Goddess]  
Автор kelka (синце)
Публикувано11.08.05 15:02



Или съм разбрал повече, или ти нищо не си разбрала от това, което съм писал. Само знам, че е виновна романтиката за човешкото изкушение и, естествено, грехопадение.



Тема Re: Дяволанови [re: kelka]  
Автор the Goddess (hot chick)
Публикувано11.08.05 18:32



откога започнахме да "измерваме" божията ни вяра с матерални неща?



Тема Re: Дяволанови [re: Legion]  
Автор the Goddess (hot chick)
Публикувано11.08.05 18:35



виждаш ли темата с основния ми въпрос. това ме интересуваше, и незнам защо всички решихте, че задължително става въпрос за мен?
по-надолу в темата се опитах да изкажа различни гледни точки/мнения въз основа на това, което съм чела, което знам, което мисля относно фундаментални въпроси като: съществува ли господ? съществува ли дявол? лош ли е дявола? какво значи добър християнин? грешни ли сме? и как да се покаем? и т.н



Тема Re: Дяволанови [re: kelka]  
Автор the Goddess (hot chick)
Публикувано11.08.05 18:36



какво значи грехопадение? да извършим грехове или да ги извършим без да се покаем?



Тема Re: Дяволанови [re: the Goddess]  
Автор kelka (синце)
Публикувано11.08.05 19:15



Божия вяра, ли! Нямаме ли човешка вяра? За измерването може, според дължината и вярата. Хората, не сме ли материални "неща"? И естествено си търсим материални мерки. Та, колко ти е дълго кръстчето? Ако го имаш, де!

Редактирано от kelka на 11.08.05 19:18.



Тема Re: Дяволанови [re: the Goddess]  
Автор kelka (синце)
Публикувано11.08.05 19:22



Нека кажат спец-християните. Имаше нещо за първородния грях. Евичка нещо била безгрешна, ама съгрешила; та това, май, е грехопадението. Дали сме сгрешили без да се покаем, а? Тоест, ако не осъзнаваш греха си. Нали ти казвам - романтика! Грешеш си колкото искаш и се правиш, че нищо не знаеш.



Тема Re: Дяволанови [re: kelka]  
Автор the Goddess (hot chick)
Публикувано11.08.05 19:40



човешка вяра?!? за първи път чувам такова определение. ти да си чувал за кучешка вяра или маймунска? много ясно, че е човешка.
и така чета ти "желязната"логика: "Хората, не сме ли материални "неща"? И естествено си търсим материални мерки. " Значи според тази логика: Всеки човек, абсолютно всеки, който не носи кръст, значи не вярва в Бог/не е християнин! По-абсурдно трърдение не съм чувала скоро! Или друго въпросче: "Хората, не сме ли материални "неща"? " И как според теб се получава материалните неща, т.е ние да вярваме в нематериални неюа, т.е. Бог? Как така? Щом сме материални неща не търсим ли само материалното измерение /според теб/.? Ти чуваш ли се въобще какви ги говориш?



Тема Re: Дяволанови [re: the Goddess]  
Автор н@блюдaтeл (почти безобиден)
Публикувано11.08.05 20:03



Въпросите са добри и има добри отговори. Ако наистина си ги задаваш, мисля се движиш в правилната посока.
Мога да ти дам моя отговор - да, има Бог. И това променя много...ако не и целия ни живот.



Тема Re: Дяволанови [re: the Goddess]  
Автор Bloodsigned (a nice one.)
Публикувано11.08.05 21:56



ХАХАХАХАХАХАХАХАХХАХАХАХАХАХАХАХА ...

Сега разбирам, къде сте се намерили с дявола ...
Миличка, той явно също е християнин, защото и той ходи от време на време на църква...





Тема Re: Дяволанови [re: the Goddess]  
Автор poslanik (Приятел)
Публикувано12.08.05 10:19



Екл. 2:8 Събрах си и сребро, и злато,
И особените скъпоценности на царете и на областите;
Набавих си певци и певици,
И насладите на човешките чада -
Наложници твърде много.
Екл. 2:9 Така станах велик и уголемих се
Повече от всички, които са били преди мене в Ерусалим;
Още и мъдростта ми си остана в мене.
Екл. 2:10 И от всичко, което пожелаха очите ми,
Нищо не им отрекох;
Не спрях сърцето си от никаква веселба;
Защото сърцето ми се радваше във всичките ми трудове,
И това беше делът ми от всичкия ми труд.
Екл. 2:11 Тогава разгледах всичките дела,
Които бяха извършили ръцете ми,
И труда в който бях се трудил;
И, ето всичко беше суета и гонене на вятър,
И нямаше полза под слънцето.





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.