Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:11 26.09.24 
Религия и мистика
   >> Християнство
*Кратък преглед

Тема Имам един въпрос!нови  
Автор svoboda97 (новак)
Публикувано02.08.05 05:24



Здравейте братя и сестри!Бих желал да ми дадете коментара си върху един стих от новия завет,защото много вярващи очакват Исус да се появи изведнъж от небето видимо пред цялото човечество!Просто искам да разбера какво мислите за второто пришествие,как ще се извърши то?"А когато ви гонят от тоя град, бягайте в другия; защото истина ви казвам: Няма да изходите Израилевите градове докле дойде Човешкият Син."



Тема Re: Имам един въпрос!нови [re: svoboda97]  
Автор aux (непознат)
Публикувано02.08.05 12:45



Здравей Свобода97,


Тук Божият син говори за онова време, което Той нарича "голямата скръб", през което ще има небивала скръб за Израел, както и скръб за вярващите в Исус, независимо дали са израелци или не. Това време е по-подробно описано в Марк 13, Мат 24, Лука 21 (прегледай ги и ще откриеш съсщите неща като в твоя цитат), а също и в Откр 13, Откр 6 вж 5-я печат.

Когато тази голяма скръб свърши господарят Исус ще съживи праведните мъртви нетленни и заедно с живите праведни ще ги вземе от земята при себе си в небесата, и след това ще започне Божият гняв, върху безбожните хора.

Изглежда, че чрез думите, които ти цитарш, Той им казва, че тази голяма скръб няма да трае много дълго - което е относително, но все пак е важно да знаем Божието отношение към продължителността на голямата скръб - Той казва, че те не биха обходили всичките градове на Израел и ето Той ще дойде.

Тъй като голямата скръб ще започне от средата на последната 7-ца от Даниел 9 гл, то за голямата скръб и за гнева след нея са определени 3,5 години. Така че явно голямата скръб ще бъде по-малка от 3,5 години, но никой, освен бащата на господаря Исус, не знае кога точно ще свърши голямата скръб (може да е 2год, може да е 2, 5год...) и ще започне Божият гняв.


Ако имаш желание и време можеш да прегледаш съгласуването на текстовете за края на епохата в тази таблица, както и допълнителни коментари и времева диаграма, тук:



Поздрави



Тема Re: Имам един въпрос!нови [re: svoboda97]  
Автор L-13 (безмоторен)
Публикувано02.08.05 12:46



Той казва, че "ще дойде като крадец", затова не очаквам да е зрелищно или дори видимо с очи.



Тема Ето, ида като крадец...нови [re: L-13]  
Автор Joro Hrasta (ravenpecked)
Публикувано03.08.05 12:49



Идването като крадец не означава, че ще дойде тайно, а че никoй не знае деня и часа, когато ще дойде. Прочети си притчите в Матей 25 глава. Исус е сравнен с Господар, който идва изненадващо и ние трябва да сме готови по всяко време. Той не трябва да ни завари неподготвени.
Мт24:29 А веднага след скръбта на ония дни, слънцето ще потъмнее, луната няма да даде светлината си, звездите ще паднат от небето и небесните сили ще се разклатят.
30 Тогава ще се яви на небето знамението на Човешкия Син; и тогава ще заплачат всички земни племена като видят Човешкия син идещ на небесните облаци със сила и голяма слава.
31 Ще изпрати Своите ангели със силен тръбен глас; и те ще съберат избраните Му от четирите ветрища, от единия край на небето до другия.
Това е неочаквано идане, случва се след скръбта, и е не остава скрито за никого.





Тема Re: Ето, ида като крадец...нови [re: Joro Hrasta]  
Автор L-13 (безмоторен)
Публикувано03.08.05 14:33



Надявам се , че скромното ми лично мнение, което така лекомислено си позволих да предложа на всеочитание не обижда "боговдъхновените" тълкуватели на Библията, с които е пълен този клуб!
Всичко добро!



Тема Re: Имам един въпрос!нови [re: svoboda97]  
Автор petarst (новак)
Публикувано03.08.05 20:58



"А когато ви гонят от тоя град, бягайте в другия"

Исус е избягал много пъти от незнаещите, които искали да го убият с камъни, защото часът му още не бил дошъл, т.е. Отец още не Му е нашепнал, че е време да даде живота си на незнаещите, за да ни покаже на дело какво значи да си истински чист - тялото ти да е само като дреха, да се грижиш единствено за Духа си.

защото истина ви казвам: Няма да изходите Израилевите градове докле дойде Човешкият Син."

И това казва на хората, които го обичат и които вярват и които са на Пътя - не след дълго ще дойде и у вас този Дух, който обича истински Христос, ще бъде чист отново, както е бил като малък, ще бъде чист скоро - колкото по-силна е Любовта ти към Христос, толкова е по-силна вярата ти и толкова по-бързо ще ги изходиш тези градове, в които цари незнанието и ще дойдеш в Царството Божие и всичко друго ще ти се придаде.





Тема Re: Имам един въпрос!нови [re: svoboda97]  
Автор shravac (непознат )
Публикувано03.08.05 23:04



Христос никога не е си отивал и винаги е бил със своите искрени последователи, както е обещал самият Той. Припомнете си думите:" Там, където са двама или трима събрани в мое име, там съм и аз...и пр., както и "И ето, аз съм с вас през всичките дни, до свършека на века...и пр." Ворото идване се отнася до промяната на съзнанието на хората и за това е казано:"Както светкавицата преминава от изток до запад...и пр." Светкавицата огрява, а гръмотевицата идва много по-късно. Има една притча за девиците,жениха и маслото в лампите, която също се отнася до идването на Спасителя. Трябва да се мисли винаги за живия Христос, а не за мъртвия.



Тема Re: Имам един въпрос!нови [re: petarst]  
Автор L-13 (безмоторен)
Публикувано04.08.05 09:19



"тялото ти да е само като дреха" - не е ли като "храм"?
Спасителят не е бил дебел, разплут или нечистоплътен.



Тема Re: Имам един въпрос! [re: L-13]  
Автор petarst (новак)
Публикувано04.08.05 13:09



Естествено. Нехигиеничността идва от мислите, от застоялостта. Който е от Дух и вода, не търпи нечистотия, повече храна от необходимото, грозотия. Тези неща ги няма в природата - само в "човешките" творения.



Редактирано от petarst на 04.08.05 13:10.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.