Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:46 23.06.24 
Религия и мистика
   >> Християнство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
Тема "православно богословие" - срамотанови  
Автор scan (минаващ)
Публикувано03.07.05 14:52



Аз се извинявам задето пускам темата тук, но вече съм на мнение, че във форум "православие" се налагат неправославни учения, и което е по-страшно от "видни богослови" и така за мен форум православие става по-малко православен от този тук, а и се раздават доста шутове и плесници на инакомислещите. С една дума да не развалям розовата атмосфера там.

Да се върнем на въпросния цариградски патриарх Кирил V.

Той може да се е отличавал с висок морал, да е бил радетел на Православието и пламенен поборник за чистота на вярата. Но Христос никога не е изричал такива позорни клетви, нито светите апостоли. Ние трябва да вземем отношение, макар и векове по-късно, за да не остане този срам за християнската вяра фалшиво защитен под авторитета на патриаршеската институция по причина на нечия лична човешка слабост. Особено когато именно тя днес дава храна на наши неуравновесени съвременници, вместо истинските добродетели. Думите на св. апостол Павел дават израз на нашето отношение: "Ако някой ви благовести противно на това, което ние ви благовестим, макар той да би бил Ангел от небето, анатема да бъде" (Гал.1:8, 9).


що за нахалство е това?!егати самочувствието, както има една приказка - ни срама ни очи

И ето, минават векове, християнството се проповядва по цялата земя, благодатта обилно се излива даром, Православието е утвърдило спасителното учение и истинската мярка на любовта. И изведнъж се появяват някакви "сигилиони", някакви хора, които най-безогледно започват да кълнат по-люто и от безбожници, използвайки отгоре на това библейска лексика!

нека най накрая да свалим розовите очила! И после се чудят защо протестантите не стават православни...

е... да - Благодатният огън не е слязъл в годината през която Йерусалимската патриаршия е приела новия стил но това не стряска такива "богослови" - те имат за задача да продадат магарето за кон и не се плашат ни от Господа ни от дявола, плюят всички наред - светий и патриарси, поборници за православието и никой не им пречи и нищо не ги плаши

а от това, че видях тази отврат на pravoslavieto.com направо ми стана лошо, в буквалния смисъл



Тема Re: "православно богословие" - срамотанови [re: scan]  
Автор ng (Надя®)
Публикувано03.07.05 15:22



Драги, виж други дискусии. Много поучителен е един мой диалог с н@блюдател, където последният ме обвинява, че не блажа през съботите и неделите на Великия пост. Вижте и дискусията за Православния секс - петата по брой мнения.
Ами последните гърчове на тема кой прощава греховете?
Там съзнателно приемат пози на идиоти, но това е с цел да се прокудят вярващите от клуба. Възмутително е.

Яко первее умрети хотел бых, неже сия на Тя - благаго Бога моего - помыслы хульные прияти...


Тема Re: "православно богословие" - срамотанови [re: ng]  
Автор ng (Надя®)
Публикувано03.07.05 15:24



Ами където Герги казва: убий ме, не виждам връзка между пост и причастие...

Постоянно съм била сама срещу всички там. Но - стига вече. Който няма достойнство, да се разправя с тях.

Яко первее умрети хотел бых, неже сия на Тя - благаго Бога моего - помыслы хульные прияти...


Тема Re: "православно богословие" - срамотанови [re: scan]  
Автор famulusМодератор (нищожен)
Публикувано03.07.05 18:15



Пламене, когато прочетох тая помия преди 2 или 3 години, също бях кайно възмутен, написах едно писмо, което изрзяваше възраженията ми и възмущението ми, и го пратих на дадения адрес на г-н Ангел Величков. За мое учудване получих отговор, че писмото ми е получено.

Тази статия и отзвукът й са пример за търсенето на учители, които гъделичкат слуха, в последните времена. Какво по-голямо проклятие от отлъчването от Христа в тоя и оня свят?! Всичките изброени земни нещастия са нищо в сравнение с тая участ! Но - така или иначе - намерили са се извратени умове да напишат статията, намират се и хора да я харесват.

Това е страшна илюстраия на истината, че вярата вече я няма сред нас. Няма истинската вяра, с начало и последица страх Божий. Православието за едни е професия - източник на доход, че и на гнусна печалба, за други - интелектуално хоби и жонглиране с отвлечени формули и мъртви софизми, за трети - начин да си намерят компания и приятно прекарване на времето, за четвърти - форма на оригиналничене. Хора, които се боят от Бога, почти няма; ако се появят, те биват охулени и прогонени.



Тема още срамотанови [re: famulus]  
Автор scan (минаващ)
Публикувано03.07.05 18:57



Този цитат е от виден богослов с 20+ години стаж и с ник армагедон или зъбатко

Любящото сърце разсъждава и решава различно (от апостол Павел?!)

Нека подхванем нещата отначало. Това, което казва апостол Павел, че сексуалният грях е смърт, е неоспорим факт. От друга страна обаче сексуалността на съвременните младежи също е реалност и е почти невъзможно да срещнеш девствени младежи. Следователно, сексуалността на днешните младежи също е един неоспорим факт на нашето време. Какво следва от това, обаче? Че всички ще станат жребий на смъртта и няма да се спаси никой?


неоспорим факт е какво е казал св ап Павел от друга страна обаче е по-важно в случая ние какво казваме, нали така, защото сме загрижени за съвременните младежи, що пък да се женят


Според неговите думи в историята на църквата само трима са наречени богослови, но той набързо ги слага в малкия си джоб и остава единствен, който има потенциала по богословски да отмени правия текст на св апостол Павел, че прелюбодейците няма да влязат в царството божие.

Православния начин - ако имаш сексуална връзка преди брака абсолютно не можеш да се причастяваш защото ядеш и пиеш своето осъждане.

Обаче тук се явява духовник който поема вината. Много ми е чудно ако се яви едно извънбрачно дете от такава връзка него кой ще го поеме? Сериозно.

За мое изумление Н. Антонов се съгласи с него.
Какво правиме сега - апостол Павел ли слушаме или монах Михаил, Армагедон и Н. Антонов

направо шаш

Патриарх прославил се с чист живот и радетел за православието го прявят на бъзе и коприва защото предвидил отстъплението в църквата и проклел еретиците.

Двама били заплюли някой си - егати поразителната информация. Ами аз чух, че пък двама свещеници убили някой си, не знам подробности но ако трябва ще изясниме и този въпрос.

Изобщо като цяло и младите попълнения не се дават - едва завършили богословие и вече са готови да научат хора със сума години пастирски стаж на ум и разум, словесно да ги наставят и бърже да им посочат къде са сбъркали.
Плесници и тояги се допускат.

Надяваме се модераторът който се задава на преден план - снайперист и каратист да оправи нещата и със здраво триене и банване да запази и сгъсти розовата атмосфера в клуба алтернативно православие.
Даже бих писал на супорта да смени името на клуба точно така - алтернативно православие, но едва ли ще ме послушат.



Тема Re: още срамотанови [re: scan]  
Автор famulusМодератор (нищожен)
Публикувано03.07.05 19:05



А, ти сега си се зачел и си обърнал внимание. Ние ги преболедувахме тия истории с Надя и сме вече имунизирани

Кой кого заплюл? Това съм го изтървал Какви са тия плюещи кобри в алтернативното православие?

Зъбатия венци няма 50 годишна възраст бе, какви 25 години стаж като богослов му приписа?

Редактирано от famulus на 03.07.05 19:10.



Тема Re: още срамотанови [re: famulus]  
Автор scan (минаващ)
Публикувано03.07.05 19:19



ми четох някъде зъбатко ли армагедон ли - беше казал, че има 20 години богословски стаж...

Двама заплюли трети в статията за феномена православно проклятие - просто ужас.
Ти що не седнеш да напишеш нещо за тоя феномен - четох някъде, че имаше изкопани тела които не изтляват като тия от пещерата на прокълнатите монаси на Атон, които приели католицизма. Я спретни една статия. Ще я качиме на
pastirskoslovo.info предполагам, че уважаемия Прокимен няма да има нищо против. Иначе нещата по форумите след кратко изчезват в архива и толкова.
Пък и на друга тема може да напишеш нещо като имаш време.



Тема Re: още срамотанови [re: scan]  
Автор famulusМодератор (нищожен)
Публикувано03.07.05 19:28



Май е по-малко, освен ако не брои годините на обучение в семинарията. Останах с впечатление, че е 35-6 годишен човек, но негова си работа.

Знаеш ли, че това е идея. Писмото ми не е в тоя компютър, но наистина може да седна да напиша отговор на някои такива статии!



Тема Re: "православно богословие" - срамотанови [re: scan]  
Автор ng (Надя®)
Публикувано03.07.05 22:20



н@блюдател ме дразни и говори пълни идиотщини. Задължена съм, според н@блюдател, да блажа през съботите и неделите на Великия пост. Инак своеволно безобразнича, както можете да видите, и ако не блажа, ще БЪДА ОТЛЪЧЕНА.
Прочетете, ако не вярвате.
Не мога да разбера каква е целта на тия упражнения.

Яко первее умрети хотел бых, неже сия на Тя - благаго Бога моего - помыслы хульные прияти...

Тема Re: още срамотанови [re: scan]  
Автор kaмъчe (.)
Публикувано03.07.05 22:51



тази тема за позволения/благословен секс преди брака така ме отврати и потресе, че така и не я дочетох докрая, но наистина беше пълна с адски заблуди. отвратителна гнусота.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.