Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:56 24.09.24 
Религия и мистика
   >> Християнство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Един въпрос на just a simple man ...нови  
Автор 3eфиpнa плaмъчka (от суров нефт)
Публикувано26.06.05 12:45



който ми зададе два пъти в темата за съвременните чудеса... Стори ми се любопитен..., а освен това и малко труден за отговор.... Помислих си, че би могъл да ви заинтересува , пък и , че като по-дълго вярващи и практикуващи религията и вярата от мен бихте могли да отговорите по-добре... честно казано ми се струва малко труден, а аз се поизморих... , та затова го излагам ето тук :

"Такива приказки от 1001 нощ сме ги слушали много И то не само християнски Някъде нещо станало... За много други вярващи пък никога не става, независимо че се молят и на Иисус и на кого ли не още Интересна работа, а? Но сигурно и затова имаш смислено обяснение извън сферата на фантастиката?"

Освен мисля, че този въпрос е излаган доста чеато тук и не е зле тези, които така или иначе си го задават да открият в тази тема съответният отговор.



Поздрави


хм... обичам синьото ...

Редактирано от 3eфиpнa плaмъчka на 26.06.05 12:47.



Тема Re: Един въпрос на just a simple man ...нови [re: 3eфиpнa плaмъчka]  
Автор 3eфиpнa плaмъчka (от суров нефт)
Публикувано26.06.05 12:55



1. Защото за някои повечето хора тези чудеса са единственият шанс да спасят всичко, от бездната... живота и бъдещето си, и вярата , и душата си , докато други и без тях биха получили всичко това , защото вярват. А Бог обича всички своите деца и иска те да са добре. Затова на някои помага и без да са искали гласно в молитва помощта му... и защото той разчита и негласните молитви в душите на хората и знае от какво се нуждае всеки от тях във всеки един момент от живота си, за да се спаси...
Виж. Притчата за блудният син.....

Това е всичко, за което се сещам сега като отговор , а сега те моля да ме извиниш , защото се уморих и съм гладна. Благодаря ти.



Поздрави


хм... обичам синьото ...

Тема Re: Един въпрос на just a simple man ...нови [re: 3eфиpнa плaмъчka]  
Автор just a simple man (член)
Публикувано26.06.05 13:01



Именно, защото е излаган и смислен отговор никога не е имало освен цитати и персонални квалификации Не мисля, че и сега някой би могъл да го даде Все пак човек трябва да може за използва и критичната част от разума си, за да може да се води смислен диалог. Религиозният фанатизъм и изобщо какъвто и да е фанатизъм е отявлен враг на разума



Тема Re: Един въпрос на just a simple man ...нови [re: just a simple man]  
Автор ng (Надя®)
Публикувано26.06.05 13:03



И Зефирна пламъчка е религиозен фанатик, така ли?

Яко первее умрети хотел бых, неже сия на Тя - благаго Бога моего - помыслы хульные прияти...


Тема Re: Един въпрос на just a simple man ...нови [re: 3eфиpнa плaмъчka]  
Автор famulusМодератор (нищожен)
Публикувано26.06.05 14:06



Задал го е, защото (както виждам) и на него много му се иска да вярва - а не може! Виждаш ли какво съкровище е нашата вяра, която не идва и не си отива по желание, а "Божий дар е".

А на въпроса му - много отговори има. Защо Бог не изпълнява молбите на хората наред, без изключение? Защото много от тях си противоречат - един се моли за дъжд, друг за сухо време. Защото много от тях са неразумни или неосъзнати. И защото - преди всичко - Той си знае кои молби да изпълни.



Тема Re: Един въпрос на just a simple man ...нови [re: just a simple man]  
Автор famulusМодератор (нищожен)
Публикувано26.06.05 14:16



А кой те упълномощи да говориш - от името на разума? Като че се е събрала комисия от гениите на човечеството и те е упълномощила за "защитник на разума", а останалите тука събеседници са някакви безумни или безмозъчни хора. Докажи претенциите си.

Никак не е красиво също да наричаш Пламъчето фанатик.

И изобщо много дотягаш с еднообразните си "остроумия", на които всички освен тебе се наситиха открай време. Но ако това помага на отчаянието ти - стой пък, Христос е казал: "Идващия при Мене няма да изгоня".



Тема Нали ти казах! [re: 3eфиpнa плaмъчka]  
Автор just a simple man (член)
Публикувано26.06.05 14:37



Виж какво са писали famulus и ng и ще разбереш за какво говоря Лични нападки и никакви смислени, конкретни отговори Но все пак не губи надежда - може и да получиш отговор някой ден. Наивността обаче, според мен, не е положително качество



Тема Re: Нали ти казах!нови [re: just a simple man]  
Автор ng (Надя®)
Публикувано26.06.05 14:44



Виж сега, симпъл,
Ще ти обясня много просто, като за симпъл:

Зефирната пламъчка не е фанатик, а е:
1. Вярваща,
2. Малка и сладка,
а ако на теб това ти пречи и завиждаш, мен пък много ме радва. Чета й темата с удоволствие, ако и да съм изчерпана твърде да вземам отношение по нея, но нататък ще пиша по темата и имам доста какво да напиша.

Туй, на което викаш наивност, всъщност са свежестта и чистотата на младостта, които се отразяват много добре, пречистващо и жизнеутвърждаващо на дърти, прегърбени, побелели и вдаскалени заядливки като мен. А напоследък много малко неща ми действуват добре, пречистващо и жизнеутвърждаващо.
Затуй, от чисто егоистични съображения, аз няма да те оставя да пречиш на детето да си пише, ясно?

Яко первее умрети хотел бых, неже сия на Тя - благаго Бога моего - помыслы хульные прияти...

Редактирано от ng на 26.06.05 15:16.



Тема Re: Нали ти казах!нови [re: ng]  
Автор just a simple man (член)
Публикувано26.06.05 15:35



Няма нужда да изнасяш разяснителни беседи каква била или не била "пламъчка" Каквато си е, нейна си работа - тя да си прави сметките. Както е казано: ум робува, ум царува, ум патки пасе Ти отговори на преките въпроси, а не бягай по тъч-линията Личи ти, че имаш даскалски манталитет (от комунистическо време обаче) цитирам: "аз няма да те оставя да пречиш на детето да си пише" Ами нека си пише, да не би да съм му откраднал клавиатурата



Тема Re: Нали ти казах! [re: just a simple man]  
Автор ng (Надя®)
Публикувано26.06.05 15:43



По комунистическо време аз самата бях като Зефирна пламъчка. Бях на 19, когато падна Бай ти Тошо. Не знам на колко е пламъчето сега, но сигурно е два пъти по-млада от мен.
Какви преки отговори искаш да ти дам и на какво? Казвай, безплатно ще те тийчвам, но по-бързо.
(Интересно, ти по какво си спец, та аз да те питам нещо, като да имам и претенции за качеството на отговора?)
----------------
Че й пречиш да пише, това всички виждаме. Но не само аз, и другите няма да те оставят да го правиш.
Квалификации ти взе да даваш, като се напъха в темата й, за да даваш мнения по неща, които просто не разбираш.
Фанатик била, наивна била. Ти си наивен и сляп, а не тя.

Яко первее умрети хотел бых, неже сия на Тя - благаго Бога моего - помыслы хульные прияти...

Редактирано от ng на 26.06.05 15:45.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.