Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:39 17.06.24 
Религия и мистика
   >> Християнство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема толерантностнови  
Автор Griph (женски род:))
Публикувано14.06.05 12:28



"Когато единствената добродетел поддържана от обществото , е толерантност, тогава всичките останали добродетели трябва да си отидат."
Ей, това прочетох днес и си мисля дали обяснява някои проблеми в обществото?

Абе тук трябва да има нещо хитро


Тема Re: толерантностнови [re: Griph]  
Автор ng (Надя®)
Публикувано14.06.05 12:39



Нищо вярно не може да има в тази сентенция.
Трябва ли да сме толерантни към лакомията си, алчността си, желанието за материални блага, а не духовни, към разводите без причина, просто заради единия нагон към друг партньор, към изневерите, към пиянството (ако е извън работно време) към ред други грехове, които приемаме (Ама аз не приемам!) защото времената били такива?

съм се изказала за толерантността.

Яко первее умрети хотел бых, неже сия на Тя - благаго Бога моего - помыслы хульные прияти...

Тема Re: толерантностнови [re: ng]  
Автор Griph (женски род:))
Публикувано14.06.05 12:46



Ама чакай.
Тя е по-скоро "осъдителна", затова че обществото от твърде много толерантност допуска всякакви неща.... Поне аз така я разбирам!
И си мисля, че може би това е един от проблемите на хората. Стават твърде толерантни. И както е написал автора и тогава всички други добродетели изчезват. Явно като се проявява твърде голямо разбиране и хората ти се качват на главата.
(Аз го преживях съвсем наскоро това с един познат, който реши че може да ни идва нагости за многоооооооо време)

Абе тук трябва да има нещо хитро


Тема Re: толерантностнови [re: Griph]  
Автор ng (Надя®)
Публикувано14.06.05 12:59



Дай си адреса да се заселя у вас!

Молете се за семейството ми, отци, братя и сестри, защото излизам.
Не може Бог да е срещу семейството ми, след като сме венчани. Не може Волята Му да е друга, ами тези проблеми са от лукавия.

Яко первее умрети хотел бых, неже сия на Тя - благаго Бога моего - помыслы хульные прияти...


Тема Re: толерантностнови [re: Griph]  
Автор jaytee (lost)
Публикувано14.06.05 13:27



Добре, а щеше ли да има различни християнски църкви в България, ако нямаше толерантност към тях? За мен толерантност означава благородство, и включва умението да прощаваш и да бъдеш състрадателен.



Тема Божията толерантностнови [re: Griph]  
Автор famulusМодератор (нищожен)
Публикувано14.06.05 14:01



се проявява към нас постоянно - иначе щяхме да изгинем.

В Евангелието от Иоана Спасителят дава пример за толерантност, като не допуска жената-грешница да бъде убита с камъни, по старозавтния закон:

ГЛАВА 8.
1. А Иисус отиде на Елеонската планина.
2. И на заранта пак дойде в храма, и всичкият народ дохождаше при Него. А Той седна и ги поучаваше.
3. Тогава книжниците и фарисеите доведоха при Него една жена, уловена в прелюбодейство, и като я поставиха насред,
4. рекоха Му: Учителю, тая жена биде хваната в самото прелюбодейство;
5. а Моисей ни е заповядал в Закона такива с камъни да убиваме; Ти, прочее, какво казваш?
6. Казваха това, за да Го изкушават, та да имат с какво да Го обвиняват. А Иисус се наведе надолу и пишеше с пръст по земята, без да обръща на тях внимание.
7. А като настояваха да Го запитват, Той се поизправи и им рече: който от вас е без грях, нека пръв хвърли камък върху нея.
8. И пак се наведе надолу и пишеше по земята.
9. А те, като чуха това, и понеже съвестта ги бореше, взеха да се разотиват един след друг, начевайки от по-старите, та до последните; и остана Иисус сам и жената, която стоеше насред.
10. Като се поизправи и не видя никого, освен жената, Иисус й рече: жено, де са твоите обвинители? Никой ли те не осъди?
11. Тя отговори: никой, Господи! Иисус й рече: и Аз те не осъждам. Иди си и недей вече греши.

Също така Евангелието от Лука ни учи на търпимост глава 9:

49. А Иоан продума и рече: Наставниче, видяхме човек, който в Твое име изгонва бесове, и му забранихме, защото не ходи с нас.
50. Иисус му рече: не забранявайте, защото, който не е против вас, той е за вас.
51. А когато се приближаваха дните да бъде взет от света, Той се обърна към пътя за Иерусалим;
52. и изпрати пред Себе Си вестители; те отидоха и влязоха в едно село самарянско, за да приготвят за Него;
53. но там Го не приеха, защото имаше вид на пътник за Иерусалим.
54. Като видяха това учениците Му Иаков и Иоан, рекоха: Господи, искаш ли да кажем да падне огън от небето и да го изтреби, както и Илия направи?
55. Но Той, като се обърна към тях, смъмри ги и рече: не знаете, от какъв дух сте вие;
56. защото Син Човеческий дойде, не за да погуби човешки души, а да спаси. И отидоха в друго село.

Но когато толерантността е единствена добродетел, както казваш...



Тема Re: толерантностнови [re: jaytee]  
Автор suczka (любопитна)
Публикувано14.06.05 14:12



Разбира се, никой не отрича колко стойностна е толерантността. Особено християните, знаем какво е да прощаваш на ближния си, както нашия небесен Отец прощава на нас.

Но в тази сентенция има един важен момент - ако ЕДИНСТВЕНАТА добродетел практикувана от обществото е толерантността, тогава просто не остават други добродетели...

Не може да има толерантност към неграмотността, наркоманията, кражбите, алкохолизмът, сексуалните извращения, особено педофилията, към порочните практики да се продават/купуват човешки органи, към откритите изяви на хомосексуалистите, към поругаването на гробове и на ценности (както духовни, така и материално - исторически).

Защото, когато обществото е толерантно към тези неща, ние просто свикваме с отрицателните явления, започваме да мислим, че така трябва да бъде, че това е в реда на нещата.

Аз съм толерантна към хора от други деноминации или вероизповедания, докато това не ме накара да наруша някоя Божа заповед.

Никой не е станал по-глупав от това, че е попитал...

Редактирано от suczka на 14.06.05 14:17.



Тема Re: толерантностнови [re: ng]  
Автор Griph (женски род:))
Публикувано14.06.05 14:56




Той никога не е против семейството. Да помага да се разберете!!!

Абе тук трябва да има нещо хитро


Тема Re: толерантностнови [re: Griph]  
Автор ng (Надя®)
Публикувано14.06.05 21:01



Помня една дискусия, в която стигнахме (ама само някои стигнахме!) до извода, че времената са се променили, но Бог си е същият! Това важи за разводи и пр. Това отговорих на едни вярващи свои приятели, които говореха за развода "че времената били такива." Такива са и по-малко хора слушат Бог, това е моето мнение.
Отпратката към този линк, който дадох по твоята тема ми се появи в кръгозора, когато ходех да се консултирам преди делото. Много ме порази този толеранс към страстите. Ето толеранс, който е вреден.

Яко первее умрети хотел бых, неже сия на Тя - благаго Бога моего - помыслы хульные прияти...


Тема Re: Божията толерантностнови [re: famulus]  
Автор Griph (женски род:))
Публикувано15.06.05 08:26



О, за Божията толерантност определено си прав:)
Всекидневно сигурно, на всеки от нас се прощават сума ти неща. Но има неща за които и Бог не е толерантен:
"Който не е с Мене, той е против Мене; и който не събира с Мене, разпилява."

например магиите и прочие.

Абе тук трябва да има нещо хитро



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.