Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:55 28.09.24 
Религия и мистика
   >> Християнство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Re: За кого бие камбанатанови [re: ng]  
Автор Prokimen (наблюдател)
Публикувано16.06.05 20:56



Съчувствам на изкушението, в което е било въвлечено детето Ви.

Нямам представа кой е строил църквата и какво й е било положението по времето, когато нейн глава е бил Митрополит Инокентий.

Не желая да влизам в тези детайли. По-важното в случая е грозната картина с църковната служителка, която ще остави зловещ спомен в детската душа.

Много резонно поставяте въпроса за камбаната. Та моят въпрос е дали лицемерите пребиваващи в явна честолюбива ПРЕЛЕСТ от прехваления сайт "Двери към голямото нищо" ще отразяват ИСТИНАТА в тази пропаднала страна.

С тяхната демагогия и съзнателно преиначаване на нещата или по-скоро тенденциозно хвалене на ЛЪЖАТА, те допринасят не за някаква просвета, а за погиването на стотици техни наивни читатели.

Каква полза да пишат за православния секс и статиите на онази неграмотната сътрудничка на Иван Желев, която лънготи и за умрелите и начетените богослови й правят вятър едва ли не като "ЦЪРКОВЕН УЧИТЕЛ" или пък онова ненормално интервю на епископ Константин.

Жалка картина и новото поколение самовлюбени в знанията си православни богослови го правят ТРАГИЧНО.


Редактирано от Prokimen на 16.06.05 20:59.



Тема оффнови [re: ng]  
Автор cuddly ()
Публикувано16.06.05 20:57



абе наскоро чух, че БПЦ била много богата...просто се чудех вярно ли е...



Тема Re: оффнови [re: cuddly]  
Автор ng (Надя®)
Публикувано16.06.05 21:08



Явно - имоти, наеми вземат даже от лудницата в Курило.
Помня крилат надпис от църквата Св Димитър в София:
Запалената свещ, която е купена от друго място, обезмисля вашите молитви!

Представяш ли си! Не обезмисля друго, а цялата молитва. Ха, прочети сама някой ден. Това е предпоследната спирка на тролей 2 и 4, кв. Хаджи Димитър.

Яко первее умрети хотел бых, неже сия на Тя - благаго Бога моего - помыслы хульные прияти...


Тема Re: За кого бие камбанатанови [re: Prokimen]  
Автор ng (Надя®)
Публикувано16.06.05 21:17



това не е вярно.
Храма построиха с дарения. Доста бизнесмени дадоха дарения и знаеха, че е на Инокентий.
Сега постоянно благоустрояват, садят цветя, но не те са важни, за да заприлича на Божие място, защото така е като банка с камбана. Важна е човещината.
Преди беше доста красиво. Там са едни хълмчета, не беше необходимо да се достроява ландшафтът и да се превръщат в равнина, замисълът е двата храма да са на двата хълма на езерото.

Яко первее умрети хотел бых, неже сия на Тя - благаго Бога моего - помыслы хульные прияти...

Редактирано от ng на 16.06.05 21:19.



Тема Re: оффнови [re: ng]  
Автор cuddly ()
Публикувано16.06.05 21:29



ужас



Тема Re: оффнови [re: cuddly]  
Автор ng (Надя®)
Публикувано16.06.05 21:32



Отврат! Тъй пише, скъпа. Дословно. Изрично се вгледах да не пише: "обезмисля паленето на свещ", но не! Пише: ОБЕЗМИСЛЯ ВАШИТЕ МОЛИТВИ! Побързай да видиш, аз съм сигурна, че от синода четат и ще звъннат и ще променят надписа. Но тука имате моята клетва, че така пише.

Яко первее умрети хотел бых, неже сия на Тя - благаго Бога моего - помыслы хульные прияти...


Тема Re: оффнови [re: ng]  
Автор cuddly ()
Публикувано16.06.05 21:35



хм...ми то много хубаво, ако четат и взимат мерки; дано го направят.

Обаче...всички тези хорица, които са прочели за "обезмислените молитви", ако поне няколко от тях бяха реагирили на надписа, може би след време ще виждаме по-малко такива безсмислици...



Тема Re: оффнови [re: cuddly]  
Автор ng (Надя®)
Публикувано16.06.05 21:57



Аз затова пиша, белким нещо се промени. Трябва да сме реактивни. Така казвах и в сайта на родния си град - там влязох в кореспонденция с ученици от своята гимназия - разправиха ми страшни нередности. Казах им - пишете във форума на града (дир.бг), така ще прочетат и директорката ще вземе мерки, няма да има избор.

За богомолците в Хаджи Димитър - там свещарката е много по-серт, да не мислиш, че гък могат да кажат! Мен ме гонят оттам с парцала, когато си се моля към 18 часа. Щъ метеме!

Яко первее умрети хотел бых, неже сия на Тя - благаго Бога моего - помыслы хульные прияти...


Тема Re: оффнови [re: ng]  
Автор Griph (женски род:))
Публикувано16.06.05 22:33



Абе тия дами да не ги избират с конкурс?

Ти вярваш, че има само един Бог, добре правиш; и бесовете вярват и треперят.


Тема Re: оффнови [re: Griph]  
Автор ng (Надя®)
Публикувано16.06.05 22:43



Нашата в Дружба 1 не е толкова лоша жена. Просто трябва да се поставят ценностно нещата. Иначе работливо се трудеше над лехите с една книжна шапка на главата... Но лехите не са така необходими. Хълмчето е изкусително за момченцата-велосипедистчета. Един ден като кейв и сузка ще станат протестантчета и ще пишат тука за лошата свещарка и бездуховните й лехички. Ще имат и известни основания, нали така?
А виж, свещарката от Хаджи Димитър, в Св.Димитър, тя е като от конкурс наистина. Докато човек се моли, тя крещи клюки всред акустиката на черквата, обиколена от приятелки. Зорко следи къде стъпваш и да не цапаш...Как така ще ходиш ти из църквата, ама ха! Който си търси иконите на Св.Седмочисленици, негов си проблем. Като кейв е за иконопочитанието. Но без протестантското братолюбие.
На мен една моя ученичка осиротя и аз ходех след работа да се моля за нея в църквата Св.Димитър, но спрях да ходя, тъй като ми омръзна да ме ругаят вечер. "Абе Вие докога смятате, че трябва да седим тука! От сутринта сме тука!"

Яко первее умрети хотел бых, неже сия на Тя - благаго Бога моего - помыслы хульные прияти...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.