Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:56 23.06.24 
Религия и мистика
   >> Християнство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Опит за диалог с камъченови [re: Mish-o]  
Автор Ask2OO4 (питанка)
Публикувано15.06.05 11:35



Да, знам, че не съм привел несъгласието си писмено точно с този постинг. Имах намерение, понеже той не е верен като фактология и разсъждения. Бих могъл точка по точка да изпиша 10 пъти по-голямо опровержение. Обаче се отказах, понеже прецених, че спорът е излишен. Но това не означава, че за мен доказателствата ти са смислени и още по-малко, че съм съгласен с изводите от тях.
Но за теб е важното да разбереш защо спорът е излишен. Основно считам, че това е отказът от твоя страна да влезеш в нашите представи за християнството. И колкото и да пишеш, че няма яснота по въпроса кое е истинското учение, ние съвсем определено виждаме, че твоите схващания не са съвместими с нашите, те се опитват да ги обезсмислят. Съвсем логично е да се заключи, че ако искаме да вярваме на теб, трябва да се откажем от това, в което вярваме ние. Да го обявим за невалидно. Това би било справедливо, ако ти проповядваше истината. Но какво проповядваш ти? Карма, прераждане, личностен егоцентризъм (там за аз-а става въпрос и глупостите по темата), изопачаваш разбирането за избора и свободата на човека, хулиш Бога. Това са все неща, които са отдавна отречени и предадени на анатема. ТОВА НЕ Е ХРИСТИЯНСТВО, защото ти отричаш основни негови истини. И, въпреки твоите твърдения, езотеризмът не само противоречи на Библията, но е и вътрешно ужасно противоречив, както и цялото далекоизточно наследие от щуротии.



Тема ясен ли е въпросът за преражданетонови [re: kaмъчe]  
Автор Mish-o ()
Публикувано15.06.05 11:43




10. А учениците Му Го попитаха и думаха: защо пък книжниците казват, че първом Илия трябва да дойде?

11. Иисус им отговори и рече: Илия първом ще дойде и ще уреди всичко;

12. но казвам ви, че Илия вече дойде и го не познаха, а сториха му, каквото си искаха; тъй и Син Човеческий ще пострада от тях.

13. Тогава учениците разбраха, че Той им говори за Иоана Кръстителя.

(Матей, гл. 17)


Уважаема съклавиатурничке,

В отговор на:



Езотеричното Християнство е Лъжехристиянско учение защото отхвъря напълно ясни и недвусмислени Библейски мнения - пример - прераждането.
вече съм ти го писала, със съответните Библейски цитати за подкрепа, но ти игнорираш ясното Божие слово и преди него слагаш авторитета на Щайнер.



искам да посоча, че въпросът за Прераждането,
съвсем не е "напълно ясен и недвусмислен", както ти пишеш.

Сега ще обясня защо това е така,
както впрочем съм обяснявал и преди
и забележи, това е мое мнение, а не цитат от Щайнер
(впрочем, всичките цитати, които съм привел днес,
са от мои мнения).

Eдното мнение по този въпрос е разбирането
на църквата, всички нейни последователи,
тяхното приемане на принципа

"Веднъж е дадено на човек да живее, а след това- смърт".

разбиране за нуждата от символично, преносно тълкуване
на приведените горе думи от Ев. Матей,
съвременната наука и култура,

а другoтo разбиране е
разбирането на Щайнер и много други за нуждата от
буквално
тълкуване на думите на Христос,
подкрепено от Евангелиста Матей, свидетелстващ, че:

Тогава учениците разбраха, че Той им говори за Иоана Кръстителя,

един древен пророк - МАЛАХИЯ (4,5):

Ето, Аз ще пратя при вас пророка Илия,
преди да настъпи денят Господен - велик и страшен,

както и вярата на хората (в това число апостолите)
в това пророчество
(плюс думите на Христос, който освен това никъде не отрича прераждането).

Първото мнение, което подкрепяш ти, счита,
че Христос не е казал това, което той е казал,
според Евангелиста Матей, като тълкуваш
по един или друг начин Неговите думи.

Каква е гаранцията, обаче,
че Той не е искал да каже точно това, което е записано,
както го разбирам например аз,
а именно, че Духът на Илия се е въплътил в тялото на Йоан Кръстител?

Такава гаранция няма, ако има - моля те да ме убедиш.

Защото за мен авторитетът на Христос и Евангелиста,
записал тези думи, както и моето разбиране на тези думи
тежи не по-малко от т.нар. Библейско мнение по въпроса.

Следователно, този въпрос трябва да считаме за открит,
неясен, неизяснен, допускащ както единия, така и другия отговор
на настоящия етап.

Оттук произтича заключението, че ние нямаме право въз основа на
"неприемливостта на идеята за прераждането"
да обявим идеите на езотеричното християнство
за нехристиянски, защото съществува
немалка вероятност
самият Христос да подкрепя прераждането.

Помисли,
какво ще стане, ако прераждането е факт?

Ще изчезне ли Христос?
Ще изчезне ли Християнството?

Не, дори ако това е така,
животът продължава,
Христос продължава своята работа по нашето спасение,
и ние трябва да следваме Неговите напътствия
и да се уповаваме на Неговата помощ.

Тези разбирания доказват християнската основа и същност
на Езотеричното Християнство,
а едно лъжехристиянско учение би отхвърляло Христос.



Тема Свобода за различни мнениянови [re: Ask2OO4]  
Автор Mish-o ()
Публикувано15.06.05 11:54



В отговор на:


И, въпреки твоите твърдения, езотеризмът не само противоречи на Библията, но е и вътрешно ужасно противоречив, както и цялото далекоизточно наследие от щуротии.




Надявам се, добре разбираш, че за да бъдеш възприеман сериозно,
трябва да приведеш основателни доводи за това твърдение,
както впрочем за всички свои твърдения, което често правиш доста сполучливо.

В отговор на:


Съвсем логично е да се заключи, че ако искаме да вярваме на теб, трябва да се откажем от това, в което вярваме ние. Да го обявим за невалидно. Това би било справедливо, ако ти проповядваше истината.



Аз не желая да убеждавам никого да променя възгледите си.
Но тъй като много въпроси са неясни, допускат различни тълкувания,
никой не знае точно истината,
защо да нямам право да приведа
едно възможно и логично тълкуване в един форум,
свързан напълно с тематиката и претендиращ да бъде свободен и открит?



Тема Re: Свобода за различни мнениянови [re: Mish-o]  
Автор Ask2OO4 (питанка)
Публикувано15.06.05 12:14







Тема Re: ясен ли е въпросът за преражданетонови [re: Mish-o]  
Автор Griph (женски род:))
Публикувано15.06.05 12:17



Пророк Илия е бил взет жив!
Той не е умирал първо, след което душата му да се преселва в друго тяло!

За какво прераждане говориш?
Ти самия призоваваш да се търсят, които не били очевидни. Ами да вземем за пример това:
На евреите им е бил известен Илия, бил е Божи човек, пророк, чрез който Бог е действал. (дъждове, суши и прочие). Малахия както и Господ Исус са направили паралел между Илия и Йоан. Исус казва, че между родените от жена няма по-голям от Йоан-Кръстителя.
И тъй като е евреите вече са имали някой, който е бил "голям"(Илия) Господ е направил паралел.
Друго Йоан сам казва за себе си, че не е Илия!
Пробвай с това обяснение(не претендирам, че е най-правилно.)

Абе тук трябва да има нещо хитро


Тема Re: ясен ли е въпросът за преражданетонови [re: Mish-o]  
Автор Ask2OO4 (питанка)
Публикувано15.06.05 12:19



Много приказки за нищо.

”3. И ще дам на двамата Мои свидетели, и те, облечени във вретище, ще пророкуват хиляда двеста и шейсет дена.
4. Това са двете маслинени дървета и двата светилника, що стоят пред Бога, Господа на земята.
5. И ако някой иска да ги увреди, огън ще излезе из устата им и ще погълне враговете им; ако някой поиска да ги увреди, така трябва той да бъде убит.
6. Те имат власт да затворят небето, за да не вали дъжд в дните на тяхното пророкуване, и имат власт над водите да ги превръщат в кръв и да поразят земята с всякаква пораза, колчем поискат.” (Откр.11)

Тези двама пророка са точно Илия и Енох, за които Библията твърди, че са взети живи на небето. Но както всички хора и те трябва да умрат. Това обяснява и пророчеството на Малахия, защото великият и страшен ден на Господа е Второто пришествие.

Всички останали разсъждения нататък са просто гола вода.



Тема Re: Свобода за различни мнениянови [re: Ask2OO4]  
Автор Mish-o ()
Публикувано15.06.05 12:22



В отговор на:


Ако не си чел анкетата - прочети я.




Анкетата прочетох внимателно.
Започнах да отговарям на някои мнения.
От темата се вижда, наистина,
че някои са против публикуването на езотерични материали.

Съгласи се, обаче,
че ако 10 или 20 човека са против дадено нещо,
в условията на виртуалния клуб това не е достатъчно
основание да се наложи подобна забрана.
Защото може да има един или двама, които пък искат да четат.
Какво право имаме да им попречим?



Тема Re: Свобода за различни мнениянови [re: Mish-o]  
Автор Ask2OO4 (питанка)
Публикувано15.06.05 12:41



Тук не става дума за 10-20 човека, а за останалите постоянни участници в клуба. Просто няма никой друг освен теб, който да приема езотеризма като християнство. В тази връзка искам да кажа, че доказателства не са необходими за нас. Необходими са за теб само. Ти обаче не желаеш да вникнеш в тях. Твое право си е, обаче всички останали сме на едно мнение, че езотеризмът ни е крайно неприятен за четене и осмисляне. И не се вписва в ничие разбиране за християнство.

Ти как би реагирал ако тук се намъкне някой мюсюлманин и започне с повод и без повод да ни обяснява за исляма и Моамед, който според неговата представа по-добре и по-обективно разбира Евангелието. Ми и той може да се пише християнски сектант, щото коранът съдържа доста части от Библията, а да не говорим, че те признават Иисус за пророк, та даже и непорочното Му зачеване приемат.

Тук не става дума да попречим на тези, които искат да те четат. Обаче нека стане на подходящо за това място. Клуб езотеризъм, религия, окултизъм или подобни са подходящи за това. Обаче не и клуб християнство. Разбира се ти можеш да пишеш тук мнения, да взимаш отношение по разни въпроси. Обаче не е допустимо да пускаш дълги нишки с постинги, от които нито се интересува някой, нито ги чете. Има доста теми, в които 80% от постингите са твои. Не е ли показателно, че това не е за тук?



Тема Re: ясен ли е въпросът за преражданетонови [re: Ask2OO4]  
Автор Griph (женски род:))
Публикувано15.06.05 12:47



за това не се сетих

Абе тук трябва да има нещо хитро


Тема Re: ясен ли е въпросът за преражданетонови [re: Mish-o]  
Автор BrandofAmber (Shante Ishta)
Публикувано15.06.05 14:00



Хе-хе, виж това е странно да го видя тук.
Реално езотеричните идей за християнството обаче не се изчерпват с щайнер, все пак и исляма го признава за пророк, както и някои други религии, а и доста други окултисти също не могат да отрекат, че е имал своята доста важна роля (35-ти Аватар на Безусловната Любов, 36-тия трябва вече да се е задействал).

Идеята, че е единствен син на бога, а всички останали са "грешни" и че вместо да си разширяват съзнанието и да обичат целия свят около тях, трябва да вярват в разни догми и се страхуват от бога, ми се струва много странна, но щом това искат да изживеят хората.
В един от другите клубове се спомена преди време, че единствения истински християнин е умрял преди 2000г. на кръста, не че съм напълно съгласен, но е готина гледна точка.

Обаче мислиш ли че тази тема е за тук?
Всеки си има право на гледна точка, щом хората са решили да бъдат православни християни не е ли offtopic да пишеме тук за щайнер и другите окултисти?

Truth is as variable as all of the beings who seek it.

Редактирано от BrandofAmber на 15.06.05 14:11.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.