Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:38 23.06.24 
Религия и мистика
   >> Християнство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Заглавието на Тематанови [re: cuddly]  
Автор Mish-o ()
Публикувано15.06.05 10:32



Ако имаш предвид заглавието на Темата,
то беше променено от уважаемата модераторка, а не от мен.

Аз го бях избрал друго, с цел да предупредя всички
за опасността от мненията, които не съвпадат с идеите
на официалната църква, както препоръча Легион в



цитирам:


Или му направи отделна тема - да си я пълни и да си я чете сам + който там проявява интерес; или сам да пише в началото на всяко свое изказване с
ТЛЪСТИ ГОЛЕМИ ЧЕРВЕНИ БУКВИ, че не е християнско

Всичко изпълних, както поискаха и пак са недоволни



Тема Re: Заглавието на Тематанови [re: Mish-o]  
Автор cuddly ()
Публикувано15.06.05 10:34



да, заглавието на темата инах предвид



Тема Поздравлениянови [re: ann]  
Автор Mish-o ()
Публикувано15.06.05 10:35



Браво, това е нещо смислено.



Тема Re: към християните (не езотерични)нови [re: ann]  
Автор Griph (женски род:))
Публикувано15.06.05 10:37



Дайте да направим обща клубна тема "Опровергаваме езотеричното християнство" и да я закачи някой от модераторите. Така хем ще водим диалог с Мишо, хем ще имаме възможност да покажем с какво не сме съгласни и посетителите ще могат да видят и двете гледни точки. Три в едно.
Щото тая тема я напълнихме с лични нападки един към друг - полза нула за момента.

Абе тук трябва да има нещо хитро


Тема Re: Опит за диалог с камъченови [re: Ask2OO4]  
Автор Mish-o ()
Публикувано15.06.05 10:41



В отговор на:


Общо взето ти си човекът, който не дава (смислени) доказателства.



Напротив, неведнъж съм давал смислени основания и обяснения,
в това число и на теб, ето тук:


на което ти не възрази нищо.
Повече мои основания съм привел в отговора си на Прокимен,
а нито едно не съм прочел от камъче.



Тема лекциинови [re: Mish-o]  
Автор Griph (женски род:))
Публикувано15.06.05 10:45



Може ли някакъв линк към лекциите на Щайнер. Има ли ги някъде в интернет?

Абе тук трябва да има нещо хитро


Тема Re: Опит за диалог с камъченови [re: Mish-o]  
Автор kaмъчe (.)
Публикувано15.06.05 10:55



Езотеричното Християнство е Лъжехристиянско учение защото отхвъря напълно ясни и недвусмислени Библейски мнения - пример - прераждането.
вече съм ти го писала, със съответните Библейски цитати за подкрепа, но ти игнорираш ясното Божие слово и преди него слагаш авторитета на Щайнер. в отговор получих пак пестнати щайнерови текстове, което за мен е чисто губи време и не ги чета. а да повтарям все едно и също смятам за безмислено.

ако всички казват, че не четат това, което пействаш защо продължаваш да го натрапваш? това най-малкото не се вписва в доброто възпитание и зачитането на другите.
моя съвет е: намери друго място за пропаганда на щайнеровите идеи.



Тема Re: Езотерични идеи за християнствотонови [re: Mish-o]  
Автор ng (Надя®)
Публикувано15.06.05 10:57



Драги братя и сестри, да си бяхте казали с ясен глас какви препоръки имате за клуб Християнство. Не трябва да има недомислици по въпроса. Ето нещата, които мен ме натоварват:
1. Богохулниците, мразещи Бог и християните. Гадни гаври с православието, да бъде наричано "празнословие", да се обиждат нашите практики на пост и пр., да се наричат определени изповедания "сатанински" (темата на Пламен)
2. Цинизми, обсъждания на разни сексове, полюции, самозадоволявания и пр.
3. Неетично поведение от участник към участник, обиди, злоупотреба с никове и проклетия към ближния. Особено недоумявам пред проклетията към ближния.
--------------------------------------
Благоволете да забележите, че винаги съм се изразявала с много ясен глас по точките 1, 2 и 3. Пожелавам ви и вие да сте последователни и да сте наясно какво искате от колегите-съклубари.
Представата на Православната Църква за християнстки църкви (еретични, нееретични, но им казваме "християнски църкви", а не "секти") се знае, знае се какви са основните положения, за да се определи някакво вероизповедание като християнско. Естествено, прераждането няма там място. Тук възниква въпросът какво може да се каже за участници, които не са християни, на какво да ги "подложим" и какви права имаме (или НЯМАМЕ!)
Да не станем като Данчо, който питаше в православие може ли да се молим в църква, ако там има протестант (в храма) и какъв точно грях православните правим. Тази тема се отрази много зле на мнозина протестанти, нарани ги и не беше особено богоугодна, според мен.
Тъй че не бъдете като животните от Мунка, малката маймунка на Николай Зидаров. Девиантното Щайнерово интерпретиране на Новия завет не е по-лошо от атеизма на мнозина, от богохулствата и пр.

Гледайте клуб Християнство да не сподели съдбата на опустелия клуб Православие, който, от банвания, триения, обиди и небратолюбие, сега пустее, докато тук кипят оживени дискусии. Да не станем като клуб "Бъчварство" или "Чизмарство" - не че има такива, но биха били също толкова мъртви откъм участници, ако останем само хора, които си знаем "занаята", вкопчени в know-how-то си, постигнали абсолютния, самодостатъчен консенсус, отвъд който няма какво да се каже.

Яко первее умрети хотел бых, неже сия на Тя - благаго Бога моего - помыслы хульные прияти...


Тема Re: лекциинови [re: Griph]  
Автор Mish-o ()
Публикувано15.06.05 11:00



Някои материали могат да бъдат намерени ето тук:







Тема Re: лекциинови [re: Mish-o]  
Автор Griph (женски род:))
Публикувано15.06.05 11:01



Благодаря:)

Абе тук трябва да има нещо хитро



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.