Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:57 23.06.24 
Религия и мистика
   >> Християнство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема към християните (не езотерични)нови [re: Prokimen]  
Автор kaмъчe (.)
Публикувано14.06.05 22:41



"От опит зная, понеже е "ОПАСНО", ще привлича повече внимание. " - именно това е целта - да привлича внимание. и защо не, след като има кой да го търпи? и какво, вместо да го ограничим, че му дадем доброволен достъп?
...

само според мен ли не е редно в клуб ХРИСТИЯНСТВО да се пускат текстове на Щайнер, Мормоните, окултизъм и прочие?
...

има достатъчно други клубове за това! от 16 клуба само 2 са християнски и ние да позволим на заблудителните учения ЛЕГАЛНО да публикуват свои учения в тях? ааа, това ми идва много!
...

ето клуб подходящ за Щайнеровците - "Религия - За вярващи и атеисти. В спора се ражда истината. "
...

... ТОВА НЕ БЕШЕ ЛИ КЛУБ ХРИСТИЯНСТВО ? ? ?




Тема Re: към християните (не езотерични)нови [re: kaмъчe]  
Автор White RavenМодератор (grachesht)
Публикувано14.06.05 22:48



Мишо може да е много добър човек, но неговата мисия е да разпространява идеите си на всяка цена. Много е последователен и неуморим. Работи ни всички.



Тема Re: към християните (не езотерични)нови [re: White Raven]  
Автор kaмъчe (.)
Публикувано14.06.05 22:59



мда, всички нас, хладните християни...



Тема Re: към християните (не езотерични)нови [re: kaмъчe]  
Автор Prokimen (наблюдател)
Публикувано14.06.05 22:59



Прочетох с внимание постинга Ви. Така както сте се израли, съждението Ви е много основателно.

Първоначално не ми се искаше да се огорчава Мишо, но Вашето съждение е резонно.

Откровено казано, затруднен съм в окончателно мнение. Имам примера с клуб "Православие". Вярно е че там модераторката не се допита открито както модераторите в "Християнство" правят, започвайки да налага своите си критерии. Ето го резултатът сега. Би трябвало да се очаква да разцъфти клуб "Православие" с отсъствието на тримата РАЗДОРНИЦИ, но не би.

Едва ли е имало период, когато клуб "Християнство" да е функционирал така оживено. Евентуалната санкция няма ли да тласне клуба към замиране?

Не съм чел правилника. Ако има точка, че не се приемат изказвания чужди на християнството, то да се пристъпи към ограничение. Ако пък се самоизолира клубът както стана с "Православие", то ще бъде интересно?

Размислям по всичките тези въпроси и не мога да дам твърд отговор.

Редактирано от Prokimen на 14.06.05 23:21.



Тема Re: към християните (не езотерични)нови [re: Prokimen]  
Автор kaмъчe (.)
Публикувано14.06.05 23:17



аз също не искам да огорчавам Мишо, но ако искам Мишо да се спаси трябва ясно да му кажа, че е на погрешен път.
в случай че Мишо продължава да пуска агитки за Щайнер, то това застрашава и колебаещи се и неукрепнали във вярата.
на това аз не искам да съм съучастник по никой начин.

аз съм за Мишо да води диалози с нас, да търси истината, да обсъжда, да пита, но без постоянно да пуска предълги цитати.
искам да разговаряме, а не да ни ползва за поле за изява на учения противни на Библейското Християнство.

ако нетолерирането на окултизъм ще убие клуба, то за какво ни е такъв клуб?

като си помисля колко сме далече, далече от първите християни - те буквално даваха живота си .... а ние .....




Тема Re: ВНИМАНИЕ! СКРОМНОСТА...нови [re: cuddly]  
Автор Bloodsigned (a nice one.)
Публикувано15.06.05 00:33



...КРАСИ ЧОВЕК ТОГАВА, КОГАТО НИЩО ДРУГО НЕ ГО КРАСИ!



Тема Re: към християните (не езотерични)нови [re: kaмъчe]  
Автор Bloodsigned (a nice one.)
Публикувано15.06.05 00:44



Ми като го модерира(ме), нищо няма да му обясним.
Като го игнорираме - също де ...
Но аз лично, наистина нямам сили да чета Щайнер ...
Както каза Прокимен в една друга тема, стига Щайнер, айде малко Мишо!!!!

И не че се изтъквам, но аз когато "прохождах" в Пътя, се запознах "пътьом" и с Дънов и с будизма и с още няколко подобни ... хм ... глупостчици ...
Това не ме спря. Спря ме доста по-късно високоумието на разни "братя", както и собствената ми гордост.

Да избереш Христос, не означава да избереш кауза или лайф-стайл. Означава да погледнеш битието честно, в очите.

Камъче, това не е конкретно срещу теб, опониране. Излагам си гледната точка.



Тема Re: към християните (не езотерични)нови [re: Bloodsigned]  
Автор kaмъчe (.)
Публикувано15.06.05 01:00



ти май не разбираш, той нищо не пита, основното му действие е копи/пейст.
не пита, не се интересува, не обсъжда. просто копи/пейст.

това казвам и аз - нека р а з г о в а р я с нас, не само да цитира.

а ако толкова го сърбят ръцете да цитира - ей му клуб Религия, ей му Езотерично лечение, може и друг някой клуб да хареса - има избор - цели 14 клуба.



Тема Re: към християните (не езотерични)нови [re: kaмъчe]  
Автор Prokimen (наблюдател)
Публикувано15.06.05 05:23



Струва ми се, че отговорът по въпроса е ясен от този Ви последен постинг. Никой не въстава срещу Мишо, но клуб "Християнство" не е за текстовете на Щайнер.



Тема Re: Защо пишете тук, бре? .нови [re: Mish-o]  
Автор 3eфиpнa плaмъчka (от суров нефт)
Публикувано15.06.05 07:37



Това е тема само за поствания на Миш-о по езотерично християнство и мненията по тях.... А не, за да си пишем с него. без да се обиждате, ама така си е .


Поздрави.

Бог с Вас !

ВНИМАНИЕ!!! Огнеопасна!!!!!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.