Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:34 18.05.24 
Религия и мистика
   >> Християнство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема лагерите на смъртта  
Автор testimony (непознат )
Публикувано06.06.05 20:08



гледах през weekend-а предаване за лагерите в Белене, Ловеч и скравена, такива жестокости не съм си представял че може и да има. И чудя се колко бързо се забрави за това, колко лесно се отклони вниманието на хората, и как палачите никои не ги закача и са на свобода, сина на един големец от онова време сега се готви премиер да става... и питам КЪДЕ Е БИЛА "ЦЪРКВАТА" ТОГАВА, И КЪДЕ Е СЕГА КОГАТА СЕ РАЗГРАБВА ДЪРЖАВАТА, и какво става когато солта обезсолее...



Тема Re: лагерите на смърттанови [re: testimony]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано06.06.05 20:18



Също така попитай къде е била църквата, когато са изгаряли хора и са ги убивали, защото са от друга религия или въобще щото са с друг цвят на кожата...

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: лагерите на смърттанови [re: testimony]  
Автор Griph (женски род:))
Публикувано06.06.05 20:38



Отмъщението принадлежи на Бог. Никой няма да избяга от съд!
А къде са били човеците тогава - не знам.

Абе тук трябва да има нещо хитро


Тема Re: лагерите на смърттанови [re: Griph]  
Автор the_bomb (няма пък)
Публикувано06.06.05 20:47



не става въпрос за отмъщение, а за макар и елементарна човешка солидарност.

впрочем сигурен съм, че е имало християни, които са оказвали такава на осъдените в лагерите.

сигурен съм, че е имало и такива нехристияни.

но в природата на повечето хора - независимо от религията - е да си траят в такива моменти, за да не го отнесат и те.
понякога се ядосвам на това, но не можем да виним 99 % от човечеството за това, че не са имали сили да бъдат мъченици и герои.

въпросът пред всеки от нас е: ние дали бихме били?

my soul swims gently in her pool


Тема Re: лагерите на смърттанови [re: Black Wolf]  
Автор Prokimen (наблюдател)
Публикувано06.06.05 21:16



Откраднали сте мои мисли. Виждам, че написаното от THE_BOMB е много елегантно "... елементарна човешка солидарност"



Тема Re: лагерите на смърттанови [re: testimony]  
Автор just a simple man (минаващ)
Публикувано06.06.05 21:53



Църквата отдавна не е това, което би трябвало да бъде, а и не съм никак сигурен дали изобщо е била някога. Духовната нищета и скудоумието съпровождат човека още от самото му пръкване на белия свят. Болни хора идват на власт с помощта на невежите маси и това е резултатът. Защо се учудваш толкова?! Най-лошото е, че не виждам как това би се променило. Бих могъл да напиша доста пространно мнение, но минавам само за малко да видя какво става в този клуб



Тема Re: лагерите на смърттанови [re: Black Wolf]  
Автор мaлkaтa (новаче)
Публикувано06.06.05 22:01



Както ти, така и всички ние знаем, че 99% от твоите изказвания тук са провокации и както ние, така и ТИ много добре знаеш, че църквата във времената за които говориш и която е подкрепяла зверщини не е имала и няма нищо общо с Християнството! Днес нещата са много различни.
Да, винаги ще има мръсници навсякъде.. както във властта, така и в църквата, но не се опитвай да манипулираш фактите, за да очерниш християнството и църквата днес като цяло.

И какво ще кажеш за ролята на БПЦ в запазването на българските евреи? Или то сигурно ти и това го считаш за "негативна дейност" ..хм?

вяра~надежда~любов


Тема Re: лагерите на смърттанови [re: testimony]  
Автор мaлkaтa (новаче)
Публикувано06.06.05 22:34



До колкото ми е известно по това време църквата е била доста изкъсо държана от партията и съответно е била пълна на високите места с поставени партийни лица (индоктринизирани "свещеници"), които са слушкали и естествено много малко хора са си позволявали да правят нещо "нелегално". Изобщо църквата си е била в собствен "лагер".

А в днешно време какво да напави църквата за виновниците, да крещи "Анатема", да иска отмъщение, какво? Това е политическа дейност. Тя църквата да си се грижеше за собствените си вътрешни проблеми и за (заспалите) духовни нужди на хората.. щеше да е супер.

вяра~надежда~любов


Тема Re: лагерите на смърттанови [re: testimony]  
Автор Bлaдиcлaв (непознат )
Публикувано07.06.05 00:57



Църквата е духовно събрание на хора. За убийства, кражби и т.н. си има светска съдебна система. Който върши престъпления, нека го съди светския съд по наказателния кодекс.

Къде била църквата тогава? Ми тук си е била, както и сега си е тук. Нейната роля е да помага на хората да намерят пътя към Бог.



Тема Така ли?...нови [re: мaлkaтa]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано07.06.05 10:40



Скъпо девойче, а кога църквата е била "истинска"?
Въобще кое е "истинското" и "неистинското" християнство? Може ли в историята на едно учение и в историята на неговата организация (църквата), да се отделят периоди на "истинност" и "неистинност"?

Аз мисля, че едно учение е нещо единно през цялото време на съществуването си и си поема всички положителни и отрицателни последствия от делата на последователите си - вършени както в миналото, така и днес.
Аз не мога да очерня християнската църква повече отколкото тя сама се е очернила. Направила е предостатъчно по въпроса...

А евреите... Нещастните страдалци! Те наистина са понесли много, но в дълги исторически периоди са карали други да страдат. И не само с оръжие (като в "библейските" времена), но и със силата на парите и купеното политическо влияние. Сега отново те са тези, които тормозят други хора...

Да, Холокоста е ужасно нещо. Но много ми е чудно, защо когато се говори за Холокоста, никой не споменава, че немалко други народи са преживели подобни, че и по-страшни изтребления. А не пискат...

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.