Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:58 25.05.24 
Религия и мистика
   >> Християнство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Re: Ограниченостнови [re: nk®]  
Автор White RavenМодератор (grachesht)
Публикувано07.05.05 01:21



Съгласна съм. Когато човек упорито отказва да познае истината, Бог го оставя да се отдаде на собствените си заблуди.



Тема Re: Ограниченостнови [re: White Raven]  
Автор nk® (Надя®)
Публикувано07.05.05 01:30



Колкото повече се замислям, толкова повече се убеждавам, че няма по-плътска, сатанинска прелест от идеята за прераждането, толкова неубедителна сама по себе си, защото е противна на всякаква логика и отвсякъде е ясно, че е диктувана от страха на човек от смъртта, от неизвестното след нея и от нежеланието му за усилие за духовна промяна, ами подклажда чакането наготово да постигнеш някакво духовно израстване и убеденост, че ще има втори, трети и пр. рунд, в който да оправиш нещата, а отговорност да не ти се търси.
Както и друг път съм писала, опитах се да чета една книжка на Дънов и по-големи глупости от тези за прераждането, интегрирано с християнството, не бях видяла. Във всички случаи, клубарите, които познавам тук, можете без страх за душите си да четете Дънов, ако ви се занимава. Не би могъл да разклати основанията на нито един вярващ човек.

...Pinson, pinson, pinson, pinson,
comme c'est curieux, les noms...


Тема Re: Ограниченостнови [re: Enei]  
Автор Nico ()
Публикувано07.05.05 09:00



Не се стреми да виждаш със земните си очи Вечния Дух, а се стреми да Го почувстваш в сърцето си и с чистотата на душата си да заслужиш Неговата милост.



Тема Re: Ограниченостнови [re: nk®]  
Автор aтaнac шиниkoв (инцидентен)
Публикувано07.05.05 14:15



Ако човек е сигурен във вярата си, може да чете каквато си иска философия. Сега след години като препрочитам Дънов и Щайнер, мога само да се чудя как навремето, когато не бях вярващ, съм им се възхищавал. Разбира се, не гледам на тези, които все още го правят, с превъзходство: трябва Божие откровение, за да се обърне човек към Него.

А.



Тема Re: Възкресениетонови [re: E..ЛИЯ]  
Автор Maktub (обичаща)
Публикувано07.05.05 15:43



И песимиста, който твърди, че чашата е наполовина празна и оптимиста, който твърди, че чашата е наполовина пълна са еднакво прави...
Това, което ти виждаш и това, което аз виждам е едно и също и двете сме прави, но може би времето не тече еднакво в двете съзнания....



Тема Re: Възкресениетонови [re: Maktub]  
Автор Ask2OO4 (питанка)
Публикувано07.05.05 22:17



Огледай се малко. Светът е надолу с главата. От ден на ден все повече се извращава, а ти ми говориш за някакъв мним напредък!?! Не четеш ли Библията? Не виждаш ли какво свидетелства тя? За абсолютното отстъпление на огромната част от човечеството от всяко благочестие. Защо се получава така, заради духовен прогрес ли що ли?

Единственото, което прогресира е човешкото лукавство. За дълбоко съжаление...



Тема Re: Възкресениетонови [re: Ask2OO4]  
Автор aтaнac шиниkoв (инцидентен)
Публикувано07.05.05 22:35



Мда, щеше ми се да отбележа и това, но изчаквах да видя все пак накъде ще се развие дискусията, за да не излезе, че съдя хората въз основа на нещо, което не са казали. С тая еволюция към по-добро...не знам докъде ще я докараме накрая.

А.



Тема Еволюцията и свободата на изборанови [re: aтaнac шиниkoв]  
Автор Mish-o ()
Публикувано09.05.05 16:09



Ами, вероятно ще я докараме до едно разделение:

Под влияние на силите на Доброто и Любовта,
една част от човечеството ще развива именно тези качества,

а другата (вероятно, по-голямата част) ще се поведе
от силите на Злото и Разрушението
и ще деградира.

Това показват изследванията на езотеричното християнство
и в това те се покриват и с Библията,
например описанията на "Откровението (Апокалипсисът) на Йоан":

Разделение на човечеството на две големи групи.

И това е логично, защото в света действат както силите
на доброто, така и силите на злото.
И всеки човек има правото да избира, кое влияние да
предпочете и следва.
Един от основните закони на духовния свят
е законът за свободния избор.



Тема Re: Еволюцията и свободата на изборанови [re: Mish-o]  
Автор Ask2OO4 (питанка)
Публикувано09.05.05 17:39



Добре, значи според изследванията на езотеричното ”християнство” прераждането е абсолютно безсмислен процес, който не само не допринася за усъвършенстване, но дори увеличава броя на отпадналите.

Казвате ”вероятно по-голямата част ще се поведе от силите на злото”. И тогава какъв е смисълът да се прераждат по стотина пъти? А за останалите какъв е смисълът?



Тема Re: Еволюцията и свободата на изборанови [re: Mish-o]  
Автор Пeпи ()
Публикувано09.05.05 17:43



Защо трябва да подчертаваме, че това е изследване на езотеричното християнство? Това го има още преди християнството. Всички религии придричат за последните времена, когато злото ще надделее. Това, че има дуализъм добро-зло и че човек има право на избор го пише във сички древни религии.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.