Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:41 25.05.24 
Религия и мистика
   >> Християнство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Re: Превъплъщение и изкуплениенови [re: Nico]  
Автор lncognita ()
Публикувано06.05.05 16:17




Говорят ти от позицията на посветени (добре че не казват просветлени) - а и кой ги е посветил...е друг въпрос
...а ти веждаш колко са ограничени



Тема Ограниченостнови [re: lncognita]  
Автор Mish-o ()
Публикувано06.05.05 16:26



И в какво виждаш ограничеността?

Редактирано от Mish-o на 06.05.05 16:27.



Тема Re: Възкресениетонови [re: E..ЛИЯ]  
Автор Maktub (обичаща)
Публикувано06.05.05 16:26



А наистина ми е трудно да се съглася че човек се усъвършенства духовно с всяко изминало поколение....Любовта изчезва....днешния човек е в състояние да измисли такива извращения които до преди 100-ина години са били немислими....нима в такава обстановка ще се появи шестата раса?


Ако вземем за пример отношението на хората към убийството, ще видиш ясно духовното усъвършенстване. Преди за недоказана лека кражба е могло да те убият барабар с цялата ти рода и никой и гък да не каже, а сега сама се досещаш, че това малко вероятно да стане от органите на реда в кяото и да е държава.... Да, наистина има извращения, но и тогава е имало, по-различни и значително по-нераздухвани... Преди изнасилването почти не е било наказуемо, а сега могат да те вкарат в затвора за опит дори.... Преди 100-200 години жената е била едва ли не наполовина човек, без почти никакви права и глас, все едно тя не може да мисли качествено, използвана и малтретирана и всичко това е било "в реда на нещата", сега жените имат глас и сила и добре че ги имат, защото в тях ни е спасението:)
Човек винаги се стреми да бъде с една идея по-добър от родителите си, дори това да са микрони по-напред, все пак е напред.



Тема Re: Ограниченостнови [re: Mish-o]  
Автор lncognita ()
Публикувано06.05.05 16:44



и да ти обясня, няма да разбереш
та думата ми е за Щайнер и подобните, които са клъвнали оттук -оттам от източни религии и философия, но са много ограничени, та не са стигнали да същината на нещата. но пък иначе имат наглостта и високомерието, вярно е - той ще ми казва, каква е истината за будизма, например, че не бил разбран...
и тт.н. и т.н.

виж, по-добре вземи прочети първоизточниците, запознай се в дълбочина с различните религии и философски учения, за да разширите кръгозора си и тогава ще видите Щайнер и сие как ще ви изглежда..

но има ли смисъл..., знам какъв ще е резултата и отговора



Тема Re: Възкресениетонови [re: Maktub]  
Автор E..ЛИЯ (паднала)
Публикувано06.05.05 16:55



хм...да може би си права ,но това е едната страна на въпроса-развиват се законите ,защо?
Защото се е стигнало до положение в което за да се спрат кражби ,убийства изнасилвания и прочие е било необходимо да има закон и санкции .

Ето и днес имаме закони за всичко,вярно за кражба не убиват,нито режат ръката,но кражби -много, вече дори се считат за нормално нещо...Както и в другата тема за детеубийството някой каза че в USA това вече не прави впечатление на хората-ето за това говоря....за този вид извращение на самото съзнание ,ако щеш,което за мен не е признак на духовно усъвършенстване



Тема "Бъдете мъдри като змиите..."нови [re: Nico]  
Автор Enei ()
Публикувано06.05.05 19:10



"Бъдете съвършенни и ви, както е съвършен Отец ваш." Матея 5:48

При условие че в Евангелието има призив към съвършеннство, да се смята че човек не може да познае истината, не е ли това вид религиозен агностицизът?

Това не значи че всеки който се занимава с окултизъм и езотерика познава истината. В дълбоцина Божествената Мъдрост е достъпна на Посветени и Учители.
Но същите тези Учители са давали методи КАК да работят учениците, за да развиват познавателни органи, а не само покаяние и вяра.



Тема Re: Ограниченостнови [re: lncognita]  
Автор Enei ()
Публикувано06.05.05 19:16



Аз например съм срещал от беседа на Беинса Дуно, че индийската философия е загубила 50% процента от стойността си!
(и явно има причини за такава утвърждение, света се мени!)
(но темата тука все пак е друга, за христианството)



Тема Re: "Бъдете мъдри като змиите..."нови [re: Enei]  
Автор lncognita ()
Публикувано06.05.05 19:30



Посветени, ..как да развиваме познавателни ОРГАНИ.. ? Хайде не ставай смешен
Кай ги е посветил и в какво? Но не ми отговаряй, защото знам.. Знаеш ли колко хора имат такива "органи" и чуват главове, имат видения, които смятат за "духовно виждане" и се смятат посветени във велити тайни, както и че са призвани и избрани..Познавам такива, и то интелигентни и собразование.
Но повечето се лекуват в психиатриите, а не са тръгнали да проповядват велики учения.

Абе, хора, чудя ви се, нямате ли си критерии за истинност? Прочетете и други неща, пък сравнявайте. И практикувайте някои от методите като концентрация на мисълта, съсредоточение и медитация, (също и смирение) за да може да прозрете поне малко кои са лъжеучители и лъжеучения.

Хайде, сполай ви.



Тема Re: Ограниченостнови [re: Enei]  
Автор lncognita ()
Публикувано06.05.05 19:34



Не е лошо да спреш да повтаряш като папагал какво е казал Дънов и Щайнер, а да започнеш да разсъждаваш със собствения си мозък



Тема Re: Ограниченостнови [re: lncognita]  
Автор Enei ()
Публикувано06.05.05 20:04



а ти от инкогнита да не се разконспирираш, едно е просто да разсъждаваш и мислиш, друго е четенето в Акаша, това в Софийския Университет май не го преподават:)
( не че е най-важното нещо, но при осветяване на някои исторически събития определено е ценно)
(това че има контактьори и обсебени е друг въпрос, но хайде да не отклоняваме темата, ако искаш нещо да кажеш, пусни тема за това)




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.