Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:27 13.06.24 
Религия и мистика
   >> Християнство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Здравейте!нови [re: just a simple man]  
Автор White RavenМодератор (grachesht)
Публикувано15.04.05 00:46



В отговор на:

Има и още по-ненормални състояния от "чистия" хомосексуализъм, каквито са педофилията (това често върви заедно с хомосексуализма)



Това не е вярно. Има педофили хомосексуалисти, но има също толкова, ако не и повече хетеросексуални педофили.



Тема Re: да! за вродената такава сексуална ориентациянови [re: ng]  
Автор cuddly (дивото зове)
Публикувано15.04.05 00:46



и аз обичам поезия, но ме интересува по-скоро наистина някакво научно доказателство за вродеността на хомосексуалната ориентация.



Тема Re: да! за вродената такава сексуална ориентациянови [re: cuddly]  
Автор White RavenМодератор (grachesht)
Публикувано15.04.05 00:50



Къдли, а защо да няма бе? Как има хора, които се раждат инвалиди, или с психични разстройства? Аз пък не мисля, че всички хомосексуалисти са с придобита ориентация и че може би има такива, които се раждат така. Не съм се интересувала дали има такива научни изследвания, но сигурно има.

Редактирано от White Raven на 15.04.05 00:51.



Тема Re: да! за вродената такава сексуална ориентациянови [re: cuddly]  
Автор ng (Надя)
Публикувано15.04.05 00:57



Къдли, Уайт рейвън, аз съм дълбоко убедена, че няма вродено лесбийство. Има само придобито. Така си мисля. Ето, и думите на джем го доказват.
Вече за хомосексуалистите - това не знам.
Наблюдавах ви темата и развитието в нея. Единствено актуално може да бъде мнението на човек, който е бил такъв, но е повярвал и вече не живее по този начин.



Тема Re: да! за вродената такава сексуална ориентациянови [re: White Raven]  
Автор cuddly (дивото зове)
Публикувано15.04.05 00:59



ми не знам...
сигурна съм, че има такива, които твърдят, че е вродена. Само исках да видя нещо като научно доказателство...

иначе, един Господ само знае кой как и защо се ражда.

и ако е вродено - то какво значи това- просто склонност, интерес, любопитство, неконтролируема страст към същия пол...неизбежност?!

за мен наистна е интересно какво кара един човек да избере такъв начин на живот...



Тема Re: да! за вродената такава сексуална ориентациянови [re: ng]  
Автор White RavenМодератор (grachesht)
Публикувано15.04.05 01:08



НГ, не зная. не съм дотам запозната. Значи за теб няма родени лесбийки, но има родени хомосексуалисти?



Тема Re: да! за вродената такава сексуална ориентациянови [re: White Raven]  
Автор ng (Надя)
Публикувано15.04.05 01:28



Да, така мисля. Според мен, лесбийките са такива по други закономерности. По мои наблюдения, обикновено става при тях от силна сексуалност.
Докато при мъжете има много вродени случаи, мисля. Чувала съм такива интервюта, звучат доста правдоподобно.
Въпросът е какво да прави такъв (вроден случай) човек? Нищо друго не виждам, освен доживотно въздържание.



Тема Re: Здравейте!нови [re: ng]  
Автор *Джeм* (наникъде)
Публикувано15.04.05 01:57



Ако това ми е загазването - здраве да е!
Мен казанът не ме плаши. И изобщо съм на мнение, че нищо по-лошо от това, което може да види през живота си, човек няма да види след смъртта си.

Може ли да си говорим на 'ти'?
Учтивата форма по клубовете силно ме затруднява..

Впрочем, окултен значи 'скрит, вътрешен, съзнателен'. И безкрайно свързан с Природата... Кое му е лошото?

...а емоциите са 'сиренцето' в капана на реалността...


Тема Re: да! за вродената такава сексуална ориентация [re: cuddly]  
Автор *Джeм* (наникъде)
Публикувано15.04.05 02:09



Признавам си, че не съм в час с последните научни изследвания.
За мен е напълно достатъчно това, че хомосексуалността НЕ Е в списъка с медицинските (в това число - и психиатричните) заболявания.

Но, мисля, ако те интересува наистина, мога да те насоча към клуб ЛГБТ тук, в дир-а. Ако попиташ там, знам, че има лекар - Никам, който би могъл да е наясно с науката и изследванията.
Или пък в клуб Медицина - все някой ще знае.

Аз съм си достатъчна като пример. На 4-5 годишна възраст никой не ми е казвал кой трябва да ме привлича или да не ме привлича. Пък и не съм преживявала сексуално насилие в детството. С други думи, развивала съм се естествено - и няма как да не ми е вродено.

...а емоциите са 'сиренцето' в капана на реалността...


Тема Re: Здравейте! [re: just a simple man]  
Автор *Джeм* (наникъде)
Публикувано15.04.05 02:19



Модата и явленията й и аз не твърдя, че са естествени :)
Достатъчно е човек да забележи колко модно облечени недоразумения има по улиците... Но - грозно, не грозно - важното е, че е на мода.

Всеки търси начин да е различен, особен и изобщо не-като-другите.
Адски е подтискащо да си еднакъв, незабележим и скучен сам на себе си сред милиардните тълпи по света, не мислиш ли?
Сега това е различното, което приковава вниманието на широката публика :)
След 10 години ще е модерно да твърдиш, че си извънземен, примерно...

Повярвай ми, стане ли скучно да си гей/ обратен/ хомо, популацията рязко ще намалее.

Нищо, създадено от Природата, не е ненормално. И си има причина и смисъл. Само трябва да искаме да разберем какъв.

А аз от педофилия не разбирам. Нито от геронтофилия, нито от другите, които си изредил. Питай ме за нещо друго...

...а емоциите са 'сиренцето' в капана на реалността...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.