Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:54 13.06.24 
Религия и мистика
   >> Християнство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Stupidity rulesнови [re: Mancho__]  
Автор just a simple man (минаващ)
Публикувано13.04.05 23:30



Грешиш, чадо Дори бях доста усърден християнин. Но човек разбира някои неща с времето и опита... Голяма заблуда е това религията - това разбрах Не казвам, че няма Бог - забележи! Става дума за организираната религия от всякакъв характер. А за толерантността нещо не си разбрал Но не ми се занимава с този хомовъпрос повече. Освен това тук зорко бди някаква гарга рошава и сигурно ще ми изтрие постигнга преди да си го прочел.



Тема Re: Stupidity rulesнови [re: just a simple man]  
Автор White RavenМодератор (grachesht)
Публикувано14.04.05 01:09



И какво те разочорова в религията?



Тема Re: За отношението ни към думите!нови [re: Mancho__]  
Автор abi (ABYSSINIA)
Публикувано14.04.05 13:52



По-правилно е да бъде със "С". Идва от о. ЛесВос (който пък ние в Бг. изписваме ЛесБос)- пак гр. В Гр. изписването е със "С", то се "узвучава и в Бг. и в Гр. език (пред звучна съгласна е) и звучи като "З" при изговора.
Нямам идея как е дадено в правописния речник. Нищо чудно и двете да са правилни - а и не е болка за умиране.

Впрочем пледиращият за точност на наименованията Симпъл не се е сетил и че лесбийка е точно толква "ефемистична измишльотина" колкото и Гей... Така следва и да се отнесе към "педал", което с положителност ползва (а то е все едно да употреби Гей). За съжаление явно никак не му е ясна съвсем не ефемистината педерастия...

Искам само да допълня нещо което ми хрумна вчера докато драсках тук.
Независимо дали имаме + или - отношение към хомосексуалистите сме длъжни -поне според мен, когато говрим по тази тема, наистина да употребяваме правилните смислово думи. Учудвам се дори, защо все пак тази общност - ако мога да ги нарека така не се противопоставя публично на употребата на "педераст".
Защо ли?
Педераст се отнася за любовта на мъж към момче - и се има предвид младо (непълнолетно на съвр. език) момче. В психопатологията "педофилията" е диагноза (поне так се води) за същото, но и към двата пола - влечение към непълнолетни деца. Дори в наказателните кодекси (изобщо) за престъпление се счита "педофилията" респ. "педерастията" - но не и хомосексулизма (омофилофилията) поради това, че последните са за сексулни отношения между вече пълнолетни лица.

Сега пък ако го отнеса към отношението на един християнин (или на когото и да било), който говори за хомосексулни прегрешения, ползвайки обаче "педераст" то все едно вменява смислово още по-голям грях на хомосексуалиста...Според закона! Все едно го нарича - педофил поради това, че педофилията вкл. педерастията!
Съответно ако говорим за последното, то отваряме съвсем нов аспект на хомосексуализма (приет като личен избор на пълнолетни), по-точно започваме да говорим не само за моралната му страна (според религията), но засягаме вече и законово престъпление (според нак. кодекси)!
Шантаво нали? Но си е така....

Ето защо аз твърдо се разграничавам от ползването на конкретната дума. И след като в нашият език не съществува (ако не се лъжа де...) по-правилна дума от хомосексуализъм - нека си ограничим езиковата култура до там, или да ползваме по безобидните жаргони като - гей, лесбийка и др., които поне не влагат подтекстни нови прегрешения.

Чест прави на всички, които говорейки по темата, се изразяват възможно най-смислено и възпитано! Едно от най-хубавото на клуб Православие и Християнство винаги е било, че голяма част от участниците имат езикова култура, а и често в подбни теми се разясняват и "чуждиците".

И както казвате - за щастие все още не са се включили масово другия тип хора в лафа, иначе би се превърнал в лаф на простотията за педерастията...

Поздрави, Аби


Редактирано от abi на 14.04.05 14:01.



Тема Re: За отношението ни към гейоветенови [re: White Raven]  
Автор Уoy (новак)
Публикувано14.04.05 15:35



Хуманистичните ви брътвежи са антихристиянски, заблуждаващи и живото погубващи за нещастното гейче което ги прочете. Трябвало да му покажем , че го обичаме пък неприемаме греха му. Може би и Бог ще тикне греха му в ада , пък него ще прати на небето . Гностични ереси .
Ето ви христянското отношение към гейовете: Гейовете "християни"/ такова понятие няма/ се отлъчват от църквата , отказва им се спасение, общение с християни и участие в тайнствата. Или както казват православните : анатема. Пътя към вечния живот започва едва след покаяние и нормализиране на сексуалните наклонности. Четете повече Библия и няма да говорите глупости.



Тема Re: За отношението ни към думите!нови [re: abi]  
Автор White RavenМодератор (grachesht)
Публикувано14.04.05 15:59



Браво Аби. Чудесен постинг!



Тема Re: За отношението ни към гейоветенови [re: Уoy]  
Автор Ask2OO4 (питанка)
Публикувано14.04.05 16:11



Само да спомена, че ако така трябва да се отнасяме към всички подобни носители на страсти, ти ще си първия на топа на устата.
Тук изобщо не става дума за хуманизъм. А за това как да бъде преодоляна тази страст - хомосексуализма. Ако подхвърлиш инакомислещите на отлъчване, без да разбират истината, те само ще се озлобят от това и против тебе и против твоя Бог. Какъвто проповедника такава е и вярата му, казва народът. Така ли ни е казано да постъпваме? Църквата е място за борба със страстите. В нея няма място само този, който отрича вярата й и упорито отхвърля спасително подадената му ръка. Така че не може да бъде отлъчван човек, който желае да се бори със страстите си. А доколко ги преодолява е друг въпрос. Така че може да има гей-каещ се християнин, както и разбойник - каещ се християнин. Пък за ”праведните”, които смятат, че са по-праведни от другите, те са първите за окайване. И Господ е казал, че не за тях е дошъл, а за грешните.



Тема Re: За отношението ни към гейоветенови [re: Ask2OO4]  
Автор Уoy (новак)
Публикувано14.04.05 16:40



Не спори с мен без да се мотивираш чрез Библията. Хуманистичните бъртвежи на хора ,които се пишат по-добри и любящи от Бог са ми до болка познати. Не си спосбен да обичаш повече от Бог.
Щели да се озлобят срещу мен и моят Бог . Че кой им оставя друг избор ! Или прекланяш коляно пред Христос и се покоряваш на волята и закона Му, или се озлобяваш и му ставаш враг.
Да се върнем на темата : гей и християнин са несъвместими понятия. Или ставаш християнин и вече не си гей, или си гей и не си християнин.Няма друг вариянт. Ако някой твърди , че има съвместимост м/у двете е лъжец , а знаете кой е баща на лъжата...



Тема Re: За отношението ни към гейоветенови [re: Уoy]  
Автор Ask2OO4 (питанка)
Публикувано14.04.05 17:48



Съвсем нямам идеята да се правя на по-любящ от Христос. Това е ясно.

”Щели да се озлобят срещу мен и моят Бог . Че кой им оставя друг избор !”
Бог им оставя друг избор, а лошото е, че ти не им оставяш. Изборът им е да се обърнат към Бога и да разберат заблудите си и да ги оставят. Но първо става обръщането, а после покаянието, което може и да е дълъг процес.

Аз не твърдя, че има съвместимост между двете. Всеки християнин трябва да е абсолютно наясно, че това е грях и то немалък. Но хората трябва да бъдат оставени да го проумеят това по бащински. Кой си ти, че да им налагаш? Бог ли? Кой те е упълномощил? Бог ли? Нито едното от двете. Така че не поставяй въпроса така. Иначе ще бъдеш виновен за душата на такива хора, понеже си спомогнал да бъдат отблъснати от правия път. За помощниците на бащата на лъжата да си чувал?



Тема Re: За отношението ни към гейовете [re: Уoy]  
Автор cuddly (дивото зове)
Публикувано14.04.05 19:31



не разбрах, това особено отношение към този тип грях ли е или така би се отнесъл и към другите грехове - например кражба, прелюбодейство, лъжа, блудство, идолопоклонство, чревоугодничество, пиянство...?

ако заменим "гей" с "грешник", можем ли с твоите думи да кажем : или си грешник или християнин, т.е. като станеш веднъж християнин и от тук нататък край с греховете?



Тема Re: За отношението ни към гейовете [re: Ask2OO4]  
Автор Уoy (новак)
Публикувано14.04.05 20:34



Хора като теб Аск, ходят в "зоната на здрача"/аз така я наричам/. Хладки ,сиви хора. За тях няма черно и бяло,няма добро и зло,няма морал и вечни стойности, няма дясно и ляво, цялото им християнство е неясна и объркана мътилка. Извиняват и оправдават Бог непрекъснато, опитват се да го нагодят към жалкия си хуманизъм и към светската ценностна система- позорна картинка.
Кой съм аз да им го налагам!? Нищо на никого не налагам, просто казвам истината такава каквато е написана в Библията. Докато не се покаят и не станат нормални, за гейовете няма спасение , няма прииемане в тялото Христово - което е църквата. Отлъчени са и от Христос и от църквата.
Ти правиш пътя им неясен, аз им го осветлявам -християнството започва с края на хомосексуалните им извращения.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.