Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:33 03.06.24 
Религия и мистика
   >> Християнство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: За отношението ни към гейоветенови [re: cuddly]  
Автор cvete13 (усмихната)
Публикувано13.04.05 11:30



Ако имате желание и време можете да разгледата един страхотен християнски сайт за преодоляването на хомосексуализма. Сайтът е направен от християни (православни, католици, протестанти), хомосексуалисти, борещи се с тази си страст и каещи се заради нея, има форум, в който участва психиатър-свещеник. Сайтът е на руски, но има и английска версия. На мен ми беше много интерсно да го разгледам и ми помогна да разбера как да реагирам и какво да е отношението ми към мой много близък приятел, който както се сещате е гей.

www.overcoming-x.org.ru

Съжалявам, но не знам как да направя линка активен.

Поздрави



Тема линкът активен :)нови [re: cvete13]  
Автор cuddly (дивото зове)
Публикувано13.04.05 11:41



ето го

активен



Редактирано от cuddly на 13.04.05 11:42.



Тема Re: За отношението ни към гейоветенови [re: White Raven]  
Автор famulusМодератор (нищожен)
Публикувано13.04.05 12:37



Преди години стана дума за това (гей - тогава се употребяваше хомосексуалист) пред един човек с духовен живот, който сега е и в иерархията. Тъй или иначе, той каза, че по православното учение гей-грехът не е по-гнусен в Божиите очи, отколкото същото действие (противоесествено сношение) между мъж и жена. Епитимиите са били еднакви.



Тема Re: За отношението ни към гейоветенови [re: White Raven]  
Автор popravitel (непознат )
Публикувано13.04.05 18:52



Хората са си хора и ние ги обичаме. Грехът си е грях и го мразим. Няма значение къкъв е греха - като се развие напълно, води до смърт.Страстта води до грях, а греха до смърт. Всеки грях води до смърт. Ние трябва да си изберем пътя - живота или смъртта. Среден път няма. Всеки трябва да реши какво обича повече и на кой господар ще служи.
Има рай и ад. Има Бог и дявол. Има истина и лъжа. Живот и смърт. Среден път няма.
Втор 30:19
Днес викам небето и земята за свидетели против вас, че положих пред вас живота и смъртта, благословението и проклетията; за това, изберете живота, за да живееш, ти и потомството ти;



Тема Re: За отношението ни към гейоветенови [re: White Raven]  
Автор Human Ego (непознат)
Публикувано13.04.05 18:54



християнската любов е "захаросана" и гарнирана с "прозелитство"?

хм, интересно признание. наистина ли е така?



Тема Stupidity rulesнови [re: White Raven]  
Автор just a simple man (минаващ)
Публикувано13.04.05 20:30



Какво друго би могло да се каже когато чете нормален човек написаното в този форум от "вярващи" и "толерантни християни "



Тема Re: За отношението ни към гейоветенови [re: Human Ego]  
Автор White RavenМодератор (grachesht)
Публикувано13.04.05 22:47



Ами виж сега. В голям процент от случаите ние искаме да "съчетаем" нещата. Отиваме с идеята да ги прозелитираме, а не просто да ги разбираме или респ. обичаме. Докато тази идея доминира, л\бовта ни винаги ще бъде захаросана. Предполагам, че ще разбереш за какво става дума.



Тема Re: Stupidity rulesнови [re: just a simple man]  
Автор Mancho__ (Същия)
Публикувано13.04.05 22:55



За ква толерантост говориш душицо? Виждам, че е в кавички Май четох някъде, че си бил християнин някога, ама от тез дет само са търкали стола Толерантност към греха няма и не може, т.е. един човек трябва да знае, че върши грях, а как ще му се каже това е друг въпрос и по-скоро въпрос на подход. Аз прочетох постингите и никъде не видях някой да е казал: "да горят в ада гейовете"(все още не са се включили тоя тип хора във лафа). Всеки се опитва да се постави в ситуация и да си помисли какво би направил, това виждам аз в тез постинги. Греха мразим, но човека обичаме - това е голямата разлика. Разбирай го както щеш.



Тема Re: За отношението ни към гейовете [re: just a simple man]  
Автор Mancho__ (Същия)
Публикувано13.04.05 23:00



Ама се казва лезбийка...или пак не съм ходил на училище достатъчно...



Тема Re: За отношението ни към гейовете [re: Mancho__]  
Автор Mancho__ (Същия)
Публикувано13.04.05 23:04



ама май и двете важат...уф изложих са като магаре




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.