Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:35 13.06.24 
Религия и мистика
   >> Християнство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: << 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | (покажи всички)
Тема Критерият за гряхнови [re: cave]  
Автор Mish-o ()
Публикувано18.04.05 15:05



Въпросът е в това,
че ако сетивното наслаждение не ти доставя
познание за висшите, духовните светове,
то те отдалечава от Бога и те въвлича в материята
под влияние на демоничните същества.

Това е критерия едно нещо дали е грях или не е.



Тема Re: Греховност на секса с лице от другия полнови [re: Mish-o]  
Автор cuddly (дивото зове)
Публикувано18.04.05 15:09



ок, което не означава, че удоволствието само по себе си е грях, нали?




Тема Грях ли е удоволствиетонови [re: cuddly]  
Автор Mish-o ()
Публикувано18.04.05 15:15



Да, така е.

Удоволствието не е грях,
ако извисява душата ти,
ако успява да я издигне над материята
и да ти покаже, че не в материята
и чрез материята е добре да се търси щастието,
което хората търсим.

Истинското щастие, независещо от външните условия,
може да се намери само в Духа.
И ако удоволствието (дори и сетивно)
те доближава до това,
то няма да е грях, а напротив,
ще те извисява.



Тема Re: Добро утро...нови [re: So_HaPpY]  
Автор 3eфиpнa плaмъчka (приказна)
Публикувано18.04.05 21:10



Привет.

Добре. Не е моя работа.....

1. И аз още уча. Но в нашето училище има едно момче- гей. личи му отдалеч, че е такъв, защото носи впити розови клинчета, скубе си веждите и пр. Не мога да кажа, че момчетата го приемат особено радушно.....

2. Надявам се.....

Ами... аз много не я разбирам бисексуалността, защото си падам само по единия пол /мъжкия/. Разбирам повече лесбийките и гейовете.... /защото и те харесват само единия пол / .По-близки са ми в смисъл.... без да се обиждаш.....

Животът ни е даден, за да го изживеем, а не за да го прекараме в тъга...........


Тема Ами...нови [re: 3eфиpнa плaмъчka]  
Автор So_HaPpY (фарс)
Публикувано19.04.05 12:13



...жените с хомо/бисексуална ориентация са се приемали и се приемат винаги по-лесно от мъжете. Погледнато практично - едно и също е. И все пак обществото казва своята дума...

Татуирах си часовник и за всичко закъснях...


Тема Re: Критерият за гряхнови [re: Mish-o]  
Автор cave (безобиден)
Публикувано19.04.05 12:21



хехе.

а ако ти кажа, че сексът с мъртъвци ми дава познание за "висшите, духовните светове" какво ще кажеш ? нали не е забранен в библията, значи може и да ми доставя това познание ...


ех мишо .... душата ти е вързана, умът ти е инхибиран

death comes first. then resurrection life.


Тема Re: Ами...нови [re: So_HaPpY]  
Автор White RavenМодератор (grachesht)
Публикувано19.04.05 12:46



Аз мисля, че в гей обществата битува митът, че те са по-извисени, по-интелектуални, по-чувствителни . Въобще хора на изкуството, астрологията, тайните науки и пр. Докато истината е, че спрямо останалата част от населението те не са нищо по-различно. Този мит разбира се подхранва тяхното усещане за индивидуалност, и приемане помежду им. Не зная дали съм права, но обикновено жените, които са гей, бисексуални или крайни феминистки обикновено са от типа, които не са особено харесвани от мъжете по една или друга причина. Да кажем, че не съвпадат с общоприетия "идеал за красота". Това създава у тях голямо чувство за отхвърляне, нехаресване, неприемане.(Съвсем нормално). Но вместо да преодолеят това чувство те започват да проектират болката си или в омраза към мъжете, или в л\бов към жените. Някои от тях умишлено започват да променят себе си подчертавайки по-мъжествени белези- много късо подстригани, равлечени или мъжки дрехи.
Затова няма и особено трайни такива взаимоотношения, (поне аз не съм чувала трайна лесбийска връзка в историята от да речем 30 години, за разлика от хетеросексуални бракове) защото чувството на отхвърленост продължава да доминира.
За мъжете хомосексуалисти не мога да кажа, но ми е странно как те избуяха след като спряха да ги репресират през комунизма.



Тема Re: Ами...нови [re: White Raven]  
Автор cave (безобиден)
Публикувано19.04.05 14:29



ами как ? внезапна промяна в гените не знаеш ли ?

death comes first. then resurrection life.


Тема Re: За отношението ни към гейоветенови [re: White Raven]  
Автор Maktub (обичаща)
Публикувано19.04.05 15:20



На теория, приемам хомо и бисексуалните. За мен няма значение как правят секс, с кого и с какво. Те са първо души и после тела, когато приемаш душата е много по-лесно да приемеш тялото. Пък и това доколкото ми е известно не е само прищявка на човека, а и хипофизата(май беше тя) си казва думата.
Смятам че всеки човек има правото да бъде какъвто си иска и може. И да е "грешен" аз нямам правото да го съдя. И неприемането от моя страна би било осъждане.
На практика, вероятно бих се абстрахирала от факта как прави секс и бих си контактувала с душата.
Това, което е най-"грешното" , според мен, у хомосексуалистите е парадирането, но ми се струва, че мнозинството от тях не парадират....

А ако дъщеря ми някой ден ми каже, че е лесбийка или бисексуална... мога само да гадая как ще го приема... но съм убедена че ще го приема.

Не знам дали отговорих на питането...



Тема Сравнението ти..... [re: Eжko_]  
Автор Maktub (обичаща)
Публикувано19.04.05 15:27



Ежко,
сравнението ти с убиец ме притеснява...
Просто според мен не може да става дума за сравнение между човек, който отнема по зверски начин живота на момиченце и човек, който по една или друга причина предпочита хора от собствения си пол и им дава любов.




Страници по тази тема: << 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.