Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:13 13.06.24 
Религия и мистика
   >> Християнство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
Тема Re: За отношението ни към гейоветенови [re: White Raven]  
Автор cave (безобиден)
Публикувано15.04.05 11:52





- там също имаше супер разговор ... жалко, те обаче

с някои от участниците от двата клуба продължихме разговори и по icq и по мейл доста след това. с един щяхме и да се виждаме. говорих си и с лесбийка българка от нова зеландия, с гей момче българин от чикаго.

четете и сами кажете, кой е по-убедителен и по-толерантен. ще се радвам на мнения за дискусията.

death comes first. then resurrection life.

Тема Re: За отношението ни към гейоветенови [re: White Raven]  
Автор cave (безобиден)
Публикувано15.04.05 11:54



проследи линковете, които пуснах най-долу и може би ще ти светне за каква любов, каква толерантност и кава святост едновременно с това говоря.

death comes first. then resurrection life.


Тема Re: За отношението ни към гейоветенови [re: Eжko_]  
Автор Eжko_ (_бодлидрешко)
Публикувано15.04.05 11:59



Апостол Карп молел Господ да накаже двама грешници; един еретик увлякъл в своята ерес православен — и апостолът молел Господ да ги накаже.

Господ явил такова видение: разтворили се небесата, огряла ярка светлина. Апостолът погледнал нагоре и видял Господа. Господ му говори: „А сега погледни надолу“. Апостолът погледнал и видял тези двама грешници на края на една пропаст, а отдолу имало страшен, огромен по размери змей. Господ говори на апостола: „Нали искаш да накажа тези грешници?“ Апостолът се зарадвал, че ще бъдат наказани.

Тогава Господ изпратил два ангела да спасят грешниците и казал на апостола: „Бий Ме и Ме разпъвай втори път, Аз съм готов да пострадам още веднъж за грешниците“. С това видението завършило.“



Господ е мое упование

Тема Re: За отношението ни към гейоветенови [re: So_HaPpY]  
Автор cuddly (дивото зове)
Публикувано15.04.05 12:06



моля те, кажи ми какво значи "протестантка съм". В какво вярваш?



Тема Re: Здравейте!нови [re: E..ЛИЯ]  
Автор So_HaPpY (Slap-stick)
Публикувано15.04.05 12:46



Аз всъщност... наистина говоря за нормални неща. А не за ненормалните неща като за нормални.

Съвременното общество предоставя свободи. Нека не се връщаме векове назад. А и Библията е тълкувание, нали?

И още нещо - извини ме, но силно се надявам да не ми съчувстваш. Просто някак тази дума не ми се връзва в контекста на дискусията.
А за най-добрият ти приятел - той просто ти е приятел, без никакво значение с кой спи той. Това не взима от качествата му. Това е неговият нощен живот /аз виждам, че Вие всички тук осъждате само секса, не и чувствата/ , който не е ни най-малко твоя работа или моя или нечия друга. Но за да ти е приятел...нали се сещаш, че трябва да си приела него, а с него и предпочитанията му?

Татуирах си часовник и за всичко закъснях...


Тема Re: да! за вродената такава сексуална ориентациянови [re: cvete13]  
Автор So_HaPpY (Slap-stick)
Публикувано15.04.05 12:53



Привет!

Дано не ти прозвучи грубо, но аз нямам никакво намерение да лекувам душата си от това, което съм. Не убивам, не крада, не лъжа. Но обяснението, че аз трябва да се боря с бисексуалността си не ми се връзва. И ще ти обясня защо:
1. Аз се приемам без да имам вътрешни терзания
2. Вие май сте единсвтените хора, които ми казвате, че това е отрицателно за мен.
3. Със своя начин на живот аз не преча на никого. Даже напротив ... /е, само по-някога съм толкова добра/ =)
4. Предпочитам да живея в хармония със себе си.

Мисля, че последното е най-важно.
Имам въпрос - ти живееш ли в хармония със себе си. Т.е. чувстваш ли се добре в собствената си кожа? но като ми отговаряш се сети - колко пъти си преяждала, пряко желанието си да не парвиш грехове, колко пъти Гордостта ти е намерила израз и т.н.? Разбираш ми въпроса нали?

Татуирах си часовник и за всичко закъснях...


Тема Re: За отношението ни към гейоветенови [re: cuddly]  
Автор So_HaPpY (Slap-stick)
Публикувано15.04.05 12:57



В клуб Християнство не знаеш какво означава "протестантка съм"?
Аз ли съм сбъркала клуба?

Татуирах си часовник и за всичко закъснях...


Тема Re: да! за вродената такава сексуална ориентациянови [re: Ask2OO4]  
Автор So_HaPpY (Slap-stick)
Публикувано15.04.05 13:01



Вижте...мисля, че правите голяма грешка, като учите Библията наизуст. Не, че има нещо лошо в това. Мозъците трябва да се тренират. Но, когато четенето на Книгата и Вярата станат основни и единсвтени занимания...то тогава се стига до фанатичност.

А моето тълкувание на 25-28 стих...позволяваш ли да бъде за мен?

И тук аз питам - да ми помогнеш, де - къде в Библията се говореше за съденето и че единствено Той има право да съди?
Много намесници сред живите има...

Татуирах си часовник и за всичко закъснях...


Тема Re: Здравейте!нови [re: So_HaPpY]  
Автор E..ЛИЯ (от облаците)
Публикувано15.04.05 13:30



Както казах (и продължавам да го вярвам) съвременното общество е причината нещата за които говорим в момента да се считат за нормални.

Нека не се връщаме векове назад,дори и 20-30 години са достатъчни,за да видим че различната сексуална ориентация е била осъждана или поне считана за нещо ненормално.Ако е нормално всички ние щяхме да сме най малкото бисексуални...

А за най добрия ми приятел сама казах че ценя човека в него,Божият образ който виждам в него,но не мога да не му съчувствам,защото това е изпитание ,наказание,бреме....всичко друго но не и нормално състояние.
Така че аз съм го приела със всичко което е,и все пак ме боли че не е като нас.



Тема Re: За отношението ни към гейоветенови [re: Human Ego]  
Автор *Джeм* (наникъде)
Публикувано15.04.05 13:33



в края на краищата как ще съществува християнството ако хората не стават християни?

Има два пътя: със убеждение и със насилие.
Ако някой не иска да става християнин, той си има вътрешните мотиви да не иска. Това, което може да се направи, е или човекът да бъде убеден, или да бъде принуден.

Мислиш ли, че вяра, основана на страх от наказание, е истинска вяра?

...а емоциите са 'сиренцето' в капана на реалността...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.