Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:38 03.06.24 
Религия и мистика
   >> Християнство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: да! за вродената такава сексуална ориентациянови [re: So_HaPpY]  
Автор cvete13 (усмихната)
Публикувано15.04.05 11:20



Здравей So Happy

Радвам се, че се включи в разговора. Аз лично повече чета, но някъде из дискусията посочих линк към сайт направен от хомосексуалисти-християни, които се борят с тази си страст в живота си. Много е хубав, ако четеш руски или английски, виж го.

Към всички мнения искам да вметна само, че изобщо не е толкова важно дали човек се ражда с "обратна" сексуална ориентация или не. Други се раждаме с други "повреди" в природата си. Мойта страст например е чревоугодието, също грях, при това смъртен ..... Истината е, че човек се ражда с УВРЕДЕНА от греха природа, в следствие от грехопадението, отпадането ни от общение с Бог и че пътят обратно към Него минава само и единствено през покаяние в Христос, независимо за какъв грях става въпрос. Това че по рождение сме едни или други не ни оправдава - аз от както се помня съм избухлива и горда, но това, че природата ми е такава далеч не значи, че тази ми природа е О.К. или "нормална" просто връзката с Христос и животът с Него са едиствения начин да лекуваме природата си. А всеки от нас има нужда от това - именно да лекува душата си ....

Пожелавам ти всичко най !



Тема Re: да! за вродената такава сексуална ориентациянови [re: So_HaPpY]  
Автор Ask2OO4 (питанка)
Публикувано15.04.05 11:24



Ти нали си вярваща, не си ли чела това?

затова и Бог, според похотите на сърцата им, предаде ги на нечистотата, за да се безчестят телата им сами в себе си;
25. те замениха истината Божия с лъжа, и се поклониха и служиха на творението повече, отколкото на Твореца, Който е благословен вовеки. Амин.
26. Затова Бог ги предаде на срамотни страсти: жените им замениха естественото употребление с противоестествено;
27. също и мъжете, като оставиха естественото употребление на женския пол, разпалиха се с похоти един към други, и вършеха срамотии мъже на мъже, та получаваха в себе си отплата, каквато подобаваше на тяхната заблуда.
28. А понеже се не опитаха да имат Бога в разума си, то Бог ги предаде на извратен ум - да вършат онова, що не прилича

(Рим.1)
Според теб какво означава, че жените са заменили естественото си употребление?



Тема Re: За отношението ни към гейоветенови [re: So_HaPpY]  
Автор cave (безобиден)
Публикувано15.04.05 11:31



какво значи приемам ?

death comes first. then resurrection life.


Тема Re: да! за вродената такава сексуална ориентациянови [re: So_HaPpY]  
Автор ann ()
Публикувано15.04.05 11:34



Привет! :)

Според мен - вродена болест или придобита болест - не прави самата болест по-малко болест, от колкото е.

Смечкаващи вината обстоятелства винаги има. Не е там въпроса. Въпросът е кое е истината, къде е същността на живота. Ако има Бог - какъв е той, как гледа на нас, какво е отношението Му към нас, какъв план има за нас?

И ако Той е казал, че грехът е болест на душата - то най-вероятно няма да ни е излъгал. И ако хомосексуализма е грях, то това означава, че и той е болест на душата.
Ние не говорим за това, че хомосексуалистите не може да са добри, любящи, чувствителни и милосърдни хора. Въпросът е дали хомосексуализма е болест на душата.

Всички се раждаме на тази земя грешни - с грешно естество. Т.е. болни, ако мога така да се изразя. Всички имаме нужда от Лекарят на душите - Бог. Но ако ние не желаем да бъдем излекувани - то ще си останем болни.
Въпросът е - защо да си оставаме болни, след като можем да бъдем здрави. След като можем да познаваме Бога, да имаме отношения с Него, да имаме живот в Него. (а истината е, че извън Него, не можем да имаме живот, тъй като той е същността на живота).
Т.е. защо да изкривяваме реалността - след като можем да я имаме автентична? Защо да живеем в илюзия, след като можем да се радваме на автентичната действителност на живота?

И ако Господ желае ние да бъдем с Него, защо да не бъдем ... след като по-добро нещо за нас няма.

Грехът е болест на душата (духа). Болести има много - гордостта, самолюбието, лъжата и измамата, кражабата, блудството и прелюбодейството ... т.е. грехове има много. В това число влиза и хомосексуализма.

Но аз мисля, че не това е най-големият ни проблем ... на нас хората. Може би най-голямата ни болест и най-големият ни проблем ... е, че всъщност не съзнаваме, че сме болни. Че сме грешни и имаме нужда от лечение на нашите души. Всички хора ... до един ... имаме нужда от Бога.

И така, ако Бог както един добър родител - ни обича и ни призовава към себе си - защо да отхвърляме неговата любов. Мислим си, че можем да живеем добре и без нея. Ок, но опитали ли сме я?



Тема Re: За отношението ни към гейоветенови [re: Уoy]  
Автор Eжko_ (_бодлидрешко)
Публикувано15.04.05 11:35



Този екстремизъм няма нищо общо с християнството - все едно да поставяш ултиматум: или ставаш безгрешен, или няма да станеш никога християнин.

Ние, да не би като извършим някой грях да сме застраховани от това да не го извършваме никога по-вече. Не само че извършваме повторно множество грехове, но и ги потретваме, попетваме, а някои извършваме ежедневно, макар и да не го осъзнаваме.

Или гейовете са много по-грешни от нас - Господ не дойде ли да призове грешници към покаяние, а не праведници, понеже не здравите имат нужда от лекар, а болните.

Въпросът е в обръщането, в стремежът към покаяние, в желанието за противопоставяне и борба с греховете. Така по своя воля, човек може да се излекува от всяка болест, понеже ше го лекува самият Лекар.

С поздрав


Господ е мое упование

Редактирано от Eжko_ на 15.04.05 11:50.



Тема Re: За отношението ни към гейоветенови [re: So_HaPpY]  
Автор ann ()
Публикувано15.04.05 11:40





Истината е, че ако ние наистина трябва да проявим любовта си към вас - не можем да скрием това, в което вярваме - а то е, че Бог има друг план за вас

Ние иначе нямаме никакъв проблем да ви обичаме ... но любовта включва и честност, и искреност в отношенията ... т.е. - да си кажем това, което мислим.



Тема Re: За отношението ни към гейоветенови [re: cave]  
Автор White RavenМодератор (grachesht)
Публикувано15.04.05 11:42



МИ точно това ти казвам. Не трябва ли да ги разбереш, че да ги заобичаш? Как така като едно "дете на л\бовта" ще заобичвам всичко и всички по презумпция? А още по-лошо, както беше казал Аск2000, ще си кажа казаницата и ще си тръгна, пълна с гордост, че съм изпълнила собствения си дълг? Въпросът ми в крайна сметка бе, именно как да НЕ обичаме "захаросано". И всички много добре знаят това, защото ние обичаме много на думи, а като се стигне до дела нещата се променят.



Тема Re: Здравейте!нови [re: So_HaPpY]  
Автор E..ЛИЯ (от облаците)
Публикувано15.04.05 11:42



Тук става дума за това - срещаш Човекът. Разбираш, че е той. Този човек може да бъде или мъж или жена. Обичта, секса, ежедневието... тези неща не гледат пола, за да си избереш за партньор мъж, щом "имаш възможността за избор".


Здравей,
за обичта и ежедневието съм съгласна до някъде ,но не може секса да не гледа пола....секс освен самият акт ,означава и пол.И след като са създадени два пола има защо.
Представяш нещата така сякаш е нещо съвсем нормално да има би(хомо)секс уална ориентация сред хората.И за това не те виня такава е тенденцията в съвременното общество-и не само за този грях но и за всички други.Опитваме се да разберем,да сме съпричастни,да не осъждаме.....и стигаме до там че всичко е нормално и прието .Свикваме с всички ненормални и неморални неща и те стават част от нас,от нашето ежедневие и вече не гледаме на тях като на грях...
ето това ме притеснява най много.
А иначе и аз съм от разбиращите и съчувстващите,един от най добрите ми приятели е гей,и след като познавам човека в него ,ми е трудно да осъдя сексуалната му ориентация(което не значи че я приемам)



Тема Re: да! за вродената такава сексуална ориентациянови [re: cvete13]  
Автор ann ()
Публикувано15.04.05 11:46



точно казано! ... за греховете и спасението.



Тема Re: да! за вродената такава сексуална ориентациянови [re: ng]  
Автор cuddly (дивото зове)
Публикувано15.04.05 11:50



хм, не ми се вярва при мъжете да е вродено, а при жените да не е. ако ще е вродено, ще е за всички, а не полово обусловено.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.