Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:59 13.06.24 
Религия и мистика
   >> Християнство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: да! за вродената такава сексуална ориентациянови [re: ng]  
Автор *Джeм* (наникъде)
Публикувано15.04.05 02:28



Извини ме, но не разбрах кои точно мои думи доказват, че няма вродено лесбийство?

Всяка една сексуалност е вродена. Пак казвам, сексуалността за мен е подобна на цвета на очите. Е, вярно, човек може да ползва цветни лещи, ако реши да се прави на 'друг'. Но винаги под лещите очите му ще са със собствения им цвят - и който човек не може да си избира какъв да е.

Да, и още... Не бих се обвързала с мъж в брак, защото не бих могла да се закълна пред хората и пред Бога, че няма да се влюбя в жена и да предпочета да живея живота си с нея. Мисля, че няма да е честно от моя страна.

...а емоциите са 'сиренцето' в капана на реалността...


Тема Re: да! за вродената такава сексуална ориентациянови [re: cuddly]  
Автор *Джeм* (наникъде)
Публикувано15.04.05 02:45



Интереса и любопитството можеш да ги изключиш.
Аз имам хетеросексуални приятелки, които са правили секс с жена от интерес и любопитство. След което твърдо заявяват, че харесват и се влюбват само в мъже. Толкова за интереса и любопитството.

Склонността, страстта и способността да се влюбиш в човек от своя пол определят 'избора'. Ако това са синоними на неизбежност - да, неизбежност е... Не можеш да се съпротивляваш на това, което ти е отвътре.
Разбира се, можеш да избереш да изживееш живота си сам - без никакви любови и интимности. Но дали това ще те направи по-щастлив? Или пък по-'нормален'?

Понастоящем 'изборът' на такъв начин на живот се предопределя от възможността да живееш така. Хората, които нямат тази възможност, като правило са нещастни от 'избора' си... който всъщност не се е състоял.

За себе си мога да кажа, че имам голям късмет в това отношение. Живея в София. Имам собствено жилище. Не съм направила грешката да се омъжа - за да скапя и нечий друг живот, освен собствения си... Когато съм влюбена в жена и имам връзка с нея, не ми се налага да се крия или да лъжа близките си, не изневерявам на никого. И го правя, защото съм влюбена - няма друга причина да си 'избера' този начин на живот.

Все едно да питаш: защо хората се влюбват...
Не знам. Просто се случва.

...а емоциите са 'сиренцето' в капана на реалността...


Тема за вродеността на хомосексуалните наклонностинови [re: White Raven]  
Автор Human Ego (непознат)
Публикувано15.04.05 03:31



нещо започнах да се обръквам от мненията на християните по темата. дори хомосексуалните наклонности да са вродени, това прави ли разлика според библията? нали в библията се осъжда хомосексуализма независимо дали е вроден или придобит. започвам да си мисля, че според вас зависи - ако е вроден - по леко наказание, а може би дори толериране. а ако е придобит - тогава е грях.

въобще, има ли значение как се чувства един хомосексуалист за това какво казват християните за това което прави? идва ми на ума една аналогия - крадеца може да изпитва удоволствие че краде, убиеца да убива, изнасилвачът да изнасилва и т.н. - какво ще им кажат християните тогава, ще ги толерират ли? ако не - тогава не трябва ли да се казват нещата с точните им имена, за да няма недоразумения?



Тема Re: За отношението ни към гейоветенови [re: White Raven]  
Автор Human Ego (непознат)
Публикувано15.04.05 03:37



ами мисля че разбирам. но не разбирам защо да е захаросана любов, след като нали това е целта на християнството - да спасява хора, т.е. да ги прави християни. може би проблема е в начина по който се прави, но принципа на който действа си е същия като на всяка идеология или религия. в края на краищата как ще съществува християнството ако хората не стават християни? а едва ли в християнското учение е заложено като принцип да се самоограничава в разпространението си - това би било самоубийствено.



Тема Re: За отношението ни към гейоветенови [re: Ask2OO4]  
Автор ЛюбимeЦ 12+1 ()
Публикувано15.04.05 08:16



Не сте ме разбрал драги Ask2OO4..
Аз мисля че наистина не сте ме разбрал..
Не споделям мнението че трябва да се толерират гейовете(в продължаващ грях).
Наистина аз признавам само бивш гей..ако се осъзнае като християнин-считам че трябва да престане...
Иисус когато прости на блудницата и каза: и не съгрешавай ВЕЧЕ...
Поздрави.

Unus Christianus-nulus Christianus.


Тема Добро утро...нови [re: Eжko_]  
Автор So_HaPpY (Slap-stick)
Публикувано15.04.05 09:42



...от мен. Понеже ми е твърде рано сутрин и съм на първото си за деня кафе, изоставям учтивата форма.

Чета си аз и все ми се иска да задам няколко въпроса. Или да обобщя нещо, което разбрах. Всъщност правя го под твоя пост, защото доста ме провокира.

Та...представи си ти, че синът/дъщеря ти се прибере един ден вкъщи и ти каже: Аз съм с хомо/бисескуална ориентация.
Запали цигара, свие рамене и те запознае с гаджето си. Много би ми била интересна твоята реакция - ще изхвърлиш от семейството си собственото си дете, защото обича по различен начин. А разликата идва във физическото "обичане", другото вЕрвай ми е същото. Т.е. какво искам да кажа - гейовете не обичат извратено. Те просто правят секс. Като всички. И няма нищо нехуманно, повярвай ми, в това. Ако имаше то щеше да се предвижда затвор, глоба и etc., а мен още никой не ме е глобил или извергнал от обществото.

И изобщо къде е връзката с Убиец?

...просто си говорим за един твърде тесен коловоз. Твърде.

Поздрави

П.П. Ако ще ме анатемосаш ... кажи ми да се подготвя предварително.

Татуирах си часовник и за всичко закъснях...


Тема Добро утро и на теб...нови [re: Уoy]  
Автор So_HaPpY (Slap-stick)
Публикувано15.04.05 09:48



Гейове християна има. :-)) Колкото и потресаващо да ти звучи това.
Протестантка съм и по някакво стечение на обстоятелствата се случило така, че да съм бисесксуална. Нито вярата ми ми пречи да обичам партньора си, ако в случая е жена, нито Жената до мен ми пречи да вярвам.

Няколко века назад хората и на клади са били изгаряни в Христовото име. Заради разни порядки. Но това се е "надживяло" от обществото.
Малко по-назад в християнската история Исус е бил този, който изкупил греховете на хората, распнат в името на Бога от... набожните...

Усмихнат ден:-))
Ако ми измислиш подобаващи мъчения, докато не се покая ми ги остави на бележка, понякога не би било излишно да си ги прилагам :-))
И наистина... не хабете толкова нерви, а се усмихвайте :-)

Татуирах си часовник и за всичко закъснях...


Тема Re: За отношението ни към гейоветенови [re: cuddly]  
Автор So_HaPpY (Slap-stick)
Публикувано15.04.05 09:52



Аз след като четох, четох, четох... и толкова страшно ми стана ... че просто реших, че съгрешиш ли веднъж /тук говоря общо/ ... то 100% говориш в ада....за покаяние място няма....ю

А по темата - "гей" с "грешник" не е уместно да се замества. Защото един гей може да бъде най-милосърдният, милият, добрият, състрадателният, обичащият човек, както един хетеросексуален може да бъде убиец и изнасилвач...както и обратното, разбира се. Грешници има навсякъде. И за да бъда максимално точна - всички сме грешни.

Татуирах си часовник и за всичко закъснях...


Тема Re: За отношението ни към гейовете [re: White Raven]  
Автор So_HaPpY (Slap-stick)
Публикувано15.04.05 09:58



Нормално е някои хора да обичат други и да необичат други. Според мен тук не се обсъжда дали да обичате някой, защото той си ляга или не си ляга с друг. А дали сте склонни да го приемете. Т.е. аз не искам Вие да ме обичате. Но искам Вие да приемето това, което съм Аз, Той, Тя... защото просто сме това, което сме.

Татуирах си часовник и за всичко закъснях...


Тема Re: Здравейте! [re: ng]  
Автор So_HaPpY (Slap-stick)
Публикувано15.04.05 10:03



Позволявам си да изпреваря Джеми в писането. Ще си кажа моята позиция.
Защото бисексуалността определя това: способен си да се влюбваш както в мъже, така и в жени, както си способен да бъдеш привлечен сексуално от двара пола. Което не означава автоматично, че една бисексуална жена се влюбва в мъже, а тайно върши грехове с жени.

Тук става дума за това - срещаш Човекът. Разбираш, че е той. Този човек може да бъде или мъж или жена. Обичта, секса, ежедневието... тези неща не гледат пола, за да си избереш за партньор мъж, щом "имаш възможността за избор".

Поздрави за теб :-)

Татуирах си часовник и за всичко закъснях...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.