Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:01 01.06.24 
Религия и мистика
   >> Християнство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: << 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | (покажи всички)
Тема Re: А това ли се очакваше...нови [re: So_HaPpY]  
Автор cave (безобиден)
Публикувано17.04.05 17:42



ти чете ли дискусията в Адам и Адам и Ева и Ева към които пуснах линкове ??

death comes first. then resurrection life.


Тема Re: секса, любовта, Любовта...нови [re: cuddly]  
Автор jaytee (muchomacho)
Публикувано17.04.05 18:33



Здравейте,

Сексът между двама партньори от един и същи пол не е задължително да е извънбрачен, т.е. прелюбодеяние. В много страни по света еднополовите двойки могат да сключат форма на граждански съюз, а в някои страни (Канада, Белгия, Холандия, Масачузетс) бракът не зависи от пола на сключващите го. Има и протестантски църкви, които приемат еднополови двойки и извършват бракосъчетания, независимо от пола на партньорите. Преди година и нещо имаше случай на висш свещенник в Англиканската църква, чийто партньор е мъж.

Католическата църква е доста по-консервативна в това отношение. Имам приятел, който е в Опус Дей. Това е силно консервативна католическа фракция или орден. От него знам, че Католическата църква не се опитва да променя сексуалната ориентация. Те приемат, че промяната е слабо вероятна, и становището им е, че хомосексуалните трябва да се въздържат от секс. Т.е., това, че се вклюбваш в мъже е ОК, доколкото е ОК изобщо да се влюбваш в хора, но е грях да се прави секс.

Ain't Necessarily So


Тема Re: За отношението ни към гейоветенови [re: cave]  
Автор jaytee (muchomacho)
Публикувано17.04.05 18:40



Привет! Значи ти си легендарният Одолам. Някои хора все още те помнят в АиА.

Ain't Necessarily So


Тема Re: секса, любовта, Любовта...нови [re: jaytee]  
Автор White RavenМодератор (grachesht)
Публикувано17.04.05 19:27



Вижте, този англиканец свещеник, буквално "разцепи" Англиканската църква на 2 лагера, Тя съвсем не е приела, че това е законно. Още повече, че този свещеник е практикуващ хомесексуалист.

От него знам, че Католическата църква не се опитва да променя сексуалната ориентация. Те приемат, че промяната е слабо вероятна, и становището им е, че хомосексуалните трябва да се въздържат от секс.

Ето това е истината за мен. Ако си наистина гей, отговорът на това да живееш според Божия закон е да не практикуваш секс с някой от собствения си пол- независимо в "брак" или вън от него. Мисля се нарича "целибатство". Роден си такъв. ОК. Не съгрешавай. Бракът между хомесексуалисти може да е приемлив в социално отношение, но това не е така в библейско.
Така, че и това не е вратичка.



Тема Re: секса, любовта, Любовта...нови [re: jaytee]  
Автор ЛюбимeЦ 12+1 ()
Публикувано17.04.05 19:46



Aз познавам една вярваща която сега учи в едно евангелско училище,а бе изключително активна лесбийка..
Знам как когато тя прие вярата колко после продължаваше да и се иска.
Поне до септември месец миналата година не бе спала(след влизането си в една тяхната общност) отново със друга.
Знам как любовта на приятелката и я измъчваше..истински.
Зная как трудно преживяваше това че повечето които я обграждаха бяха религиозни сноби.
Въпроса е изключително труден..за дефиниране.
Но зная че така изразена позицията на католиците..ми се струва добра.
Тази лесбийка която познавам преживяваше това което описвате за католиците..
Сега как е не зная..дано не е започнала отново с еднополовата любов.
Много ми се иска да се държи..но как е..не зная.
Във всеки случай не считам че толерирането на тези взаимоотношения е добро..
Преди около 7-8 г бяха дошли в едни американски мисионери които споделяха колко им е трудно във "развитите" щати(мисионерите бяха нелиберални-според мен това е вярната позиция) където има официални църкви само за геиове/или по точно бисексуални,акцентуващи на взаимоотношенията между Д.и Ионатан/.
Много е трудно да се опазим от някои нови "вълни"..

Unus Christianus-nulus Christianus.


Тема Re: секса, любовта, Любовта...нови [re: ЛюбимeЦ 12+1]  
Автор ЛюбимeЦ 12+1 ()
Публикувано18.04.05 07:54



Това е една скромна илюстрация реалния живот..
Любопитно ми е защо "апологетите" ..не вземат отношение по тези въпроси.

Излиза освен че не познават писанието(лъжеевангелистите) не познават и живота..

Unus Christianus-nulus Christianus.


Тема Re: За отношението ни към гейоветенови [re: jaytee]  
Автор cave (безобиден)
Публикувано18.04.05 11:01



с добро ли ме помнят ?

death comes first. then resurrection life.


Тема Re: За отношението ни към гейоветенови [re: cave]  
Автор jaytee (muchomacho)
Публикувано18.04.05 11:30



Не точно, но това няма значение. Между другото аз искам да попитам следното. Как се тълкува Левит 20:13?

"Ако някой легне с мъжко, като с женско, и двамата са извършили гнусота; непременно да се умъртвят; кръвта им да бъде върху тях."

Това заповед към еврейския народ за физическо умъртвяване на тези хора ли е или се има предвид в по-абстрактен смисъл, че тези хора няма да имат вечен живот?

Ако е второто, тогава по-какво се разбира, кои от заповедите в Левит са буквални заповеди към еврейския народ и кои не са?

И последен въпрос засега, гнусотата или мръсотията грях ли са? Ако да, на кой текст в Библията се основава това?

Ain't Necessarily So


Тема Re: За отношението ни към гейоветенови [re: jaytee]  
Автор White RavenМодератор (grachesht)
Публикувано18.04.05 12:30



Да, отнася се за физическото умъртвяване на заловените на "местопрестъплението".
"Кръвта им да бъде върху тях", означава, че тези, които ще извършат наказанието няма да носят отговорност според Закона за убийство. Вината ще е единствено на съгрешилите.
Всички заповеди в Левит са били към заветния народ Израил, не към "еврейския народ" по принцип, както го разбираме ние.
Не виждам проблем да се разбере. Доста буквално и точно са посочени всички наказания.
Гнусотата и мръсотията са точно това- гнусота и мръсотия. (Да ходиш по голяма нужда не е грях, но това, което излиза е гнусота и мръсотия. Да правиш секс в законно взаимоотношение не е грях, но да го правиш със същия секс е гнусота и мръсотия.) Предполагам ще направиш разликата.



Тема Re: За отношението ни към гейоветенови [re: jaytee]  
Автор cave (безобиден)
Публикувано18.04.05 13:21



естествено, че няма да ме помнят с добро. който пита за съвест трябва да е подготвен за това. знам едно - че не ме обиждат на пед.... ст


1. за физическо умъртвяване
2. новия завет изрично потвърждава и че тези хора няма да имат вечен живот
3. заповедите в левит винаги са буквални - "непременно да се умъртвят" няма как да е абстрактно в смисъл "няма да имат вечен живот". какво разбираш под небуквална заповед ?
4. в цитирания от теб текст гнусотата е наказана със смърт. знаем от Библията, че грехът заслужава смърт (римляни 6.23). т.е. гнусотата = грях.

death comes first. then resurrection life.



Страници по тази тема: << 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.